Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Vasa iskustva sa psihozom

Recommended Posts

vidi cako,

ja mogu samo da pokusam da zamislim kako je ziveti sa psihozom.i verujem da je tvoj lekar u pravu kad kaze da je bolest teska.

ali vidi, stalno te citam ovde i vec imam neku sliku o tebi.

imas mnogo, mnogo stvari koje su vec na tvojoj strani, nemoj to nikad smetnuti sa uma.

imas dobrog i pouzdanog lekara.

imas duhovnika za koga nisi samo dijagnoza, vec deo njegovog stada, bozje delo.

imas muza koji te voli, i ti njega.

imas prijatelje.

sposobna si da se radujes malim stvarima koje u stvari zivot znace.

sto se para tice, ogroman deo srbije grca u dugovima i neplacenim racunima.

trudis se da zaradis.

udji samo u neku kladionicu npr, gomila, uzasna gomila mladih, zdravih ljudi, ko zombiji, bulje u tikete, pricaju nesuvisle, stalno iste price...makar znas gde je biblioteka. :)

polako, odmaraj sto vise, napuni baterije, pa opet polako, dan po dan.

Merion zelim ti uspesno i dobro lecenje u dnevnoj, i neka ti je sa srecom i da nam se oporavis sto pre :)

Pa sta ako imate psihozu,ja sam imala koleginicu koja je samnom studirala a imala je shizofreniju.

TIRKIZ; PUNO TI HVALA OBODRILA SI ME I OTVORILA MI OCI; DA SHVATIM STA SVE IMAM U ZIVOTU I DA SA I PORED POKLENE PROSLOSTI JA JEDNA VEOMA VEOMA SRECNA ZENA; HVALA TI STO SI ME PRIVELA K ZNANJU I SPOZNAJI I NEKA TE BOG BLAGOSLOVI!!! :D :D :D

merion, potrudi se :)

tj. dopusti malo svetlosti, neka je, nek udje, novi ljudi, nova saznanja.pitaj, vuci za rukav, uvek ima spezijalizanata sa entuzijazmom, smaraj ih, trudi se da naucis sto vise.

rekla sam ti da je moj sin bio samo nekoliko dana, u palmoticevoj.

u zivotu, nikad i nigde nisam videla zene kao sto su servirke, tetkice, ne nam kako da ih nazovem.

mislim da su u stvari andjeli, toliko ljubavi i blagosti i mira u njima, secam se da mi je taj osecaj bio precudan.

htela sam da kaem, nemoj unapred da sumnjas, daj sansu, i sebi i njima.

Merion, naravno, pa sta, sve je za zive ljude :)

Hvala ti Cako,nadam se da cu izdrzati,kako god ovo mi pada kao penjanje na mont everest.

Merion da rekla sam pa sta ako je to i to ali Tirkiz je POTPUNO u pravu.

Nista Merion USPECES TI :) verujem u to, borac si i ne gledas stvari tragicno, pobeda je tvoja!

Volela bih da jednom sednem i ispisem sve sumanutosti koje sam imala, sve paranoje, ideje velicine, proganjanja, smene raspolozenja... sto cu i uciniti. Nemam dijagnostikovan sizoafektivni i jeste da sama sebi pripisujem, da nisam doktor, da nisam sigurna ali se u ovome najvise pronalazim.

Imam jedno pitanje, da li su vam se desavale disocijacije u smislu da se skroz izmenite, promenite licnost, kada ste pod stresom?

Tirkiz stavili su me u dnevnu za afektivne poremecaje,u kom sektoru je bio tvoj sin.

Hvala na podrsci.

I SVI SMO MI OVDE U PRAVU SVAKO KAZE PO NESTO PAMETNO I KORISNO SVAKO PREMA SVOJIM OSOBINAMA I AFINITETIMA ALI OD SVIH SE MOZE CUTI PONESTO:::VREDNO!!!

moj sin je bio u sekciji psihoza.ima slovo ispred ali sad vec nisam sigurna kako bese.

D.T.Q. da desavalo mi se i to a i sve sta si nabrojala, ja imam shizoafektivni

menjala mi se licnost I U TOKU DANA VISE PUTA...imam i nekoliko : svojih : licnosti.

idi sto pre kod lekara ali gledaj da nadjes nekoga koji hoce sa pacijentom da razgovara i da saradjuje u pogledu terapije i budi apsolutno iskrena. drzi se :)

Hej, Cako, hvala na odgovoru :)

Bila sam na psihoterapiji i stanje mi je zavidljivo bolje. Kuckala sam vec o tome.

Za sada nekako vise nemam potrebu da pricam sa terapeutom ali verujem da cu se vratiti kada mi bude bilo od koristi.

Uspevam da izadjem sama sa tim stvarima kada me zadese jer ih osetim ili predosetim, a i forum mi mnogo znaci, tako da opet nisam sama.

Nisam imala tezi psihicki pad od leta.

Receno mi je da ne utice na kogniciju kao kod nekih tezih oboljenja kao sto je sizofrenija sto je olaksavajuca okolnost.

Razmisljam kako bi bilo lakse da utice jer bi covek znao na cemu je.

eto ja kada pomislim da sam nesrecna kazem sebi ovako..

vidi cako, da si zdrava radila bi po ceo dan u strahu od gubitka posla a za stvari koje volis ne bi imalani sat vremena...

da si zdrava ne bi imala divnog muza vec nekog snoba koji juri samo pare a tebe ne ferma...

ne bi imala gomilu prijatelja nego one budalekoje su te sutnule kad si se razbolela, a ti bi mislila da su ti oni prijatelji

ne bih spoznala veru u Boga i trudila se da budes dobar covek

ne bi mogla da priustis sebi celo popodne uz dobru knjigu i solju kafe,

i jos mnogo mnogo toga!

A I JOS NESTO; COVEK NE MOZE DA SPOZNA ISTINSKU SRECU AKO PREDHODNO NE DOTAKNE DNO.

D:T:Q: nema na cemu :)

mene raduje to sto uspevas da se boris

super je i sto nemas neku od sch, (bolja ti je prognoza)

uspevas sama da izadjes na kraj kada te nesto muci---svaka cast--inspirativno

ima vas mnogo inspirativnih veceras na forumu, ovo je pun pogodak, :)

samo tako nastavi!

najvise hvala onima koji otvorise ovu temu, mnogo je bogatija sadrzajnija ljudi otvoreniji jedni za druge, bolja komunikacija, a i bolje se kapiramo u vezi svega! hvalaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cako ides u Lazi u dnevnu? Ko ti je doca?

Ja sam proveo 41 dan u bolnici, moj pokojni dr i naÄelnica psihijatrijskog odeljenja, nisu znali Å¡ta da rade sa mnom, pa su mi rekli da tažim drug (e) psihijatra...

I zaglavim 17. X 2014., kod mog sadaÅ¡njeg doktora koji je zaista posebna priÄa...

50 minuta razgovora, 10 minuta anamneza i th.

Još što je najbolje za nas opaljene dozvoljava da napišemo na papir i on onda odobri ili ne odobri mi to dati u th.

To dopušta nama u lepezi F20 - F30.

Zna da smo probali krš lekova, pa se donekle i razumemo to.

Za Karbapin svi znaju da je to potencijalno opasan lek, ali daje se u psihijatriji kao (psihostabilizator), inaÄe je antiepileptik.

Praksa je da svi dobiju antidepresiv, nešto za smirenje, eventualno stabilizator, po potrebi nuroleptik.

Mi sa F20 i ostali do F29 imamo svih 4 da pijemo...

A I JOS NESTO; COVEK NE MOZE DA SPOZNA ISTINSKU SRECU AKO PREDHODNO NE DOTAKNE DNO.

Čista premudrost! Uvek može biti gore od goreg, a sreću zaslužiiš kad to gore postane još gore.

ObiÄno tada ljudi spoznaju Å¡ta će sa životom.

Ja video Arhangela i Arhistratiga Božijeg - Mihaila i Presvetu Bogorodicu, bukvalno spasili moju mamu.

Danima posle toga sam viđao baku koja je umrla 2000.

Bio sam zaljubljen u jednu osobu, patoloÅ¡ki, erotomanija Äista-

Danima sam Äekao da me nazove, a on ni nema moj broj telefona.

Neke nebuloze sam radio.

Pokušao 2 puta suicid na nagovor demona.

Prvi dodir sa psihijatrijom je bilo kod I pokušaja suicida.

Dali su mi neÅ¡to da pijem, Äini mi se Demetrin, isvaki dan dnevna bolnica. BLJAK

Drugi put sam ležao na intezivnoj, jer su me 4 puta vraćali iz mrtvih.

Nisam imao osećaj da izlazim iz tela, već sam video sve crno oko sebe...

Verovatno me je neÄastivi krenuo prigrliti...

Kasnije sam se klanjao demonima, neÄastivom, egipatskim, grÄkim i Hindu božanstvima.

Jedno vreme me je mama kupala, presvlaÄila, hranima, oblaÄila, sve osim Å¡to sam sam mogao sam,je bila velika i mala nužda.

Od strahova me ni Haloperidol ne spašava.

Paranoja na maksimumu..

Ne daj Bože nikome.

A za lekove, ako ne daju efekat, nego ga menja neželjenih efekata brdo, prepisuju se tipiÄni neuroleptici.

Ja sam oguglao na sve te tablete atipiÄne, Haldol rules

Ja sam toliko srećna Å¡to je Iimitless donela pravu odluku ovde i Å¡to sam je podržala...ova tema je neÅ¡to Å¡to nam je oduvek trebalo. I oÄekivala sam da doÄ‘e i ÄeneÄene, tirkiz, i merion, i sad i Goksy ima opÅ¡tu temu. Ovo je SUPER. Ovo je za sve - i one koji pate, i one koji ih podržavaju. :)

DownTown_Queen, objasni mi tu svoju teoriju da imaš F25. Zbunjena sam.

ÄŒekam na taj drugi deo priÄe. ÄŒekam.