Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Vasa iskustva sa psihozom

Recommended Posts

da u pravu si yup. Drage moje zao mi je sto ste prosle kroz to. Kad sam rekla da ih treba pohapsiti, samo sam mislim la da bi tako uspeli da shvate nas polozaj i da urade nesto da to promene. Ovako su oguglali i ne zanima ih.. kao da smo zivotinje, a ne ljudi. No, glavu gore i u nove pobede.. nece oni da mi kvare dan...

Ustvari ne želim nikome ništa loše. Dovolljno će im biti da znaju da nam nije lepo tamo.

Ustvari ne želim nikome ništa loše. Dovolljno će im biti da znaju da nam nije lepo tamo.

Znaju oni to. Ali oni koji žele ne mogu ništa da urade a oni koji mogu njih prosto nije briga. Valjda misle da nam treba tako... Ne znam šta jr u njohovim praznim glavama

.

e, drage moje

pijmo redovno lekove i drzimo se toga da nam je dobro, a ako nije okupirajmo se necim samo da ne zavrsimo ni u lazi ni bilo gde drugde na psihijatriji,

jedan detal samo---doveli mene u ambulantu na B odelenju, i ja pitam --gde su mi stvari?- posto su mi izgubili ranac, a sestra se dere--zapisite uznemiren i agresivan pacijent!!!--posle minut naterali me da se skinem gola pred njima pa su me posmatrali sa svih strana, ( na samo mene vec i ostale), onda su nam dali neki odvratni carsav umesto peskira i poslali nas na tusiranje, zatim nam dali te logoraske pizame....a onda ostalo...verujete li da jos imam kosmare i traume...

e, drage moje

pijmo redovno lekove i drzimo se toga da nam je dobro, a ako nije okupirajmo se necim samo da ne zavrsimo ni u lazi ni bilo gde drugde na psihijatriji,

jedan detal samo---doveli mene u ambulantu na B odelenju, i ja pitam --gde su mi stvari?- posto su mi izgubili ranac, a sestra se dere--zapisite uznemiren i agresivan pacijent!!!--posle minut naterali me da se skinem gola pred njima pa su me posmatrali sa svih strana, ( na samo mene vec i ostale), onda su nam dali neki odvratni carsav umesto peskira i poslali nas na tusiranje, zatim nam dali te logoraske pizame....a onda ostalo...verujete li da jos imam kosmare i traume...

Ovo je nehumano.. budes u gorem stanju nego sto si dosao... x(

Dragi moji ljudi, da nam Bog da da vise nikad tamo ne zavrsimo!!!

meni i za hasimoto predlazu operaciju, jer imam i nezgodan tumor!

al nece mu majka...ne dam se!!!! dosta mi je i lekara i bolnica, nego idemo 17 aprila ako Bog da, moj suprug i ja u Rumuniju Jasi gde su mosti, nase najvece svetiteljke,da se poklonimo i da celivamo Svete mosti, i pravo da vam kazem--vise verujem Sv Petki nego lekarima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bice i liturgija, i uvek kada idemo na hodocasce meni bude duze vreme bolje, a lekari ne vide dalje od svog nosa!!!

i da se kod Mostiju Svete Petke pomolim i za psihozu,i za hasimoto , verujem da ce mi mila moja najdraza svetiteljka Sv Petka slava joj i hvala, mnogo vise pomoci nego ovi sallatani od lekara

i ljudi- mi nismo za bolnicu, za one kazamate tamo, mi treba da zivimo a ne da gubimo dragoceno vreme na glupavoj psihijatriji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

toliko ima toga lepog u zivotu, ljubav, prijatelji, knjige, putovanja, gajenje cveca, razni hobiji ima ih da biras sta ces, samo se treba otrgnuti od stega i lanaca i okova bolesti, ne misliti o jebenoj bolesti, ( ili bolestima kako je kod mene i jos nekih slucaj), nego misliti i raditi BILO STA DRUGO;SAMO NE TO; MISLITI I KUKATI; STA JE BILO TO JE PROSLOST A AKO MI POTEGNEMO KONCE; NEMA VISE SMARANJA PO BOLNICAMA; BOLJE RECENO LUDNICAMA!!!

Hoće taj Hašimoto ruku pod ruku sa depresijama i psihozama. I ja ga imam. Ali šta ćemo, ne menja ništa.

@yup..ZaÅ¡to operacija?.ImaÅ¡ kakve Ävoriće na Å¡titnjaÄi ili da ti je izvade,? Moja uglavnom propada i smanjuje se i ne treba operacija nikakva,barem za sad.

da imam tumor na zlezdi, koja je uvecana i nehomogena, doktorka me psihicki priprema za operaciju, a jos i tumor je delom na zlezdi a delom na jugularnoj veni sto je zajebano a imam i probleme sa gutanjem i disanjem, cesto, al sta cu zivim sa tim... :)

Ajde,onda pa sretno.Žao mi je da te još i to sad strefilo,ali biće sve u redu,nisu to teške operacije.

Hvala ti Joed :)

ima jos vremena, operacija ce biti posle mora pocetkom septembra putujem ba onda posle puta, pod noz :(

A pomoci ce mi Sveta Petka, u aprilu idemo za Jasi, (rumunija) tamo su mosti Njene, a sa grupom ide i monah i svestenik duhovnik

molicu se i celivati svete mosti, i molicu se za sebe i za mog dragog i sve divne ljude i sve vas sa foruma!! volim vas ljudi!!! sve!!! :) :) :)

Ne sekiraj se Almedin, to je samo na pocetku dok se organizam ne navikne na novo godisnje doba,

bice sve dobro, drzi se :) svi smo uz tebe!

Ja skupljam dokumentaciju da izadjem na invalidsku komisiju jer ne mogu da radim i ne mogu da funkcionisem normalno

probaj brate da radis, veruj mi, rad leci,izgradite malo.najgori simptom psihoza je to povlacenje od Zivota, to licnost unistava.

Probao sam ali ne ide bezvoljnost gubitak motivacije tesko mi je ustajanje iz kreveta samo bih lezao tesko mi je i da se istusiram ne mogu normalno da funkcionisem od lekova pijem haloperidol onzapin lamiktal i rivotril ali imam osecaj da mi lekovi ne pomazu imam strahove od psih.dijagnoza imam F29 F31.7 i nova mi je F70 psihijatar i psiholog su se slozili da sam trajno nesposoban za rad sta mislite imam li neke sanse na komisiji jel se osecam lose?

Imaš šanse.Ja sam dobio mirovinu na osnovu shizofrenije iz prvog pokušaja.Nekima je trebalo puno više pokušaja,ali ja baš onda imao loše nalaze.

moras se nekako osposobiti,nadji neki popodnevni ili nocni posao. ovako ti se bolest samo pogorsava i sve si nesposobniji. psihijatri da su kompetentni nebi ja za jedne bio neuroticar, a za druge psihotican.

Ali ja nisam nigde radio nemam dana radnog staza da li to uzimaju u obzir?

I još ću nešto reći.Kad sam dobio mirovinu sve je krenulo na bolje

Imao sam novce da odem na kavu,da odem meÄ‘u ljude.Da si kupim Å¡to treba.PsihiÄki sam oživio,naÅ¡ao curu,naÅ¡ao honorarni posao.Kod kuće su shvatili da sam stvarno bolestan ako su to struÄni ljudi rekli.ViÅ¡e nisam bio ljenÄina.Ljudi oko mene su me prihvatili,nisam bio besposliÄar,kloÅ¡ar nego netko ko je imao tu nesreću da oboli i zbog toga je u mirovini.Dakle sve je krenulo premo boljemu,tako da sad 14 godina nakon toga i samo rasta,razmiÅ¡ljam ponovo o poslu jer imam na to pravo po zakonu.

@Goksy..ako nisi radio,jedino možeÅ¡ nakon smrti roditelja nasljediti mirovinu.InaÄe nemaÅ¡ nikakva prava.Ja sam radio i bolestan da steknem pravo na mirovinu i dovoljno staža.