Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Vasa iskustva sa psihozom

Recommended Posts

On 8/18/2019 at 7:18 PM, almedin said:

Nisu hyperdrive.Postave se sterilne case na odredjenim mjestima i na tim mjestima se izvuce  zrak tj stvori vakumPoslije par minuta skalperom se recne dubine 3 mm otprilike i opet stave case i opet se napravi vakum.I to stoji dvadesetak minuta case su pune svega najmanje krvi.Moze se naci na netu kako to izgleda.Uglavnom logika je da tjelo sve toksine i otpad deponuje odmah pod kozu i ovom metodom se to jednostavno fizicki odstrani.

Bosanac ?

sigurno si dosta istraživao tu tematiku i s obzirom na rasprostanjenost jako me zanima da li postoje neki znanstveni dokazi ili se radi samo o tradiciji ?

Da odvojim ove...zanimljive i bezopasne...stvari kao posebnu temu? O_O

1 hour ago, Hyperdrive said:

Da odvojim ove...zanimljive i bezopasne...stvari kao posebnu temu? O_O

Op, op, ne bi bilo loše uopšte.

Možda bi jedino pitanje bilo koliko bi prošlo dok to ne eskalira u neko žrtvovanje beba i ispijanje krvi devica?

Dani prolaze a ja slabo  vidim napredak oporavljanja od psihoze,osecam se bezvoljno I nemam volje da se pokrenem ,bio sam kod psihijatra na redovnoj kontroli pre 10 dana preporucivala mi je antidepresiv ali ja sam odbio,sada sam na terapiji risar 2mg ujutro I uvece I bensedin prema potrebi,pocela mi je smanjivati risar zeli da ga izbaci ja sam se iznenadio ,posto su mi rekli u pocetku lecenja da cu piti dve godine,no izgleda da ce ranije da me skine sa terapije.dosta sam citao na internetu poslednjih dana o psihozi,no neznam koliko se uopste ljudi oporavi od psihoze tj da prekinu sa terapijom bez ponovljene psihoze,meni je ovo druga po redu psihoza nadam se zadnja na terapiji sam od kraja januara.prva psihoza mi je bila bas akutna za manje od nedelju dana sam bio van sebe mislio sam da me truju prisluskuju itd,druga nije bila akutna za nesto vise od mesec dana sam bio na ivici da skroz  odvojim od realnosti bio sam I hospitalozovan u palmoticevoj na cetiri dana imao sam osecajne  slusne I neke blaze vidne halucinacije I razne sumanute ideje tipa da sam bog da trebam nekog da proglasim za boga ma svasta je bilo ne ponovilo .Ako mi se ponovi psihoza podneo bih da pijem lekove ceo zivot,zanima me da li se kod clanova foruma koji duze piju lekove  vrati zaiteresovanost za druzenja ,filmove I ostalo da ne razmisljaju o svojoj bolesti I da uzivaju u lepim stvarima.

On 9/7/2019 at 6:31 PM, lupus said:

Ne. 

Ne šta?

On 9/6/2019 at 11:53 PM, Comi23 said:

Ako mi se ponovi psihoza podneo bih da pijem lekove ceo zivot,zanima me da li se kod clanova foruma koji duze piju lekove  vrati zaiteresovanost za druzenja ,filmove I ostalo da ne razmisljaju o svojoj bolesti I da uzivaju u lepim stvarima.

Ovo je Ne. 

On 9/6/2019 at 11:53 PM, Comi23 said:

zanima me da li se kod clanova foruma koji duze piju lekove  vrati zaiteresovanost za druzenja ,filmove I ostalo da ne razmisljaju o svojoj bolesti I da uzivaju u lepim stvarima.

Nemamo istu dijagnozu ali ipak odgovaram.. Da, ima puno dana kad se osjećam odlično, družim se, zezam se, zanima me opet tehnika, bavim se nečim. Kad se potrefi terapija može se sasvim ugodno osjećati i živjeti dok ti ta terapija djeluje. 

Juče (pretpostavljam,iz nekih tehničkih razloga) gotovo ceo dan uopšte nije radio Forum,pa najverovatnije zbog toga...Naime,proradio je tek kasno uveče.

Ja imam druga M., njegovu mamu, i mamine rodbine njih 8 i svi su mi u krugu od 3 km ako ne i manje.
Pre eto prošle godine sam umirao ako ne odem svaki dan bar kod nekog od njih.

SAD

Nikome mi se ne ide.
Sve bude u redu kad dođu oni kod mene, mada mi ni to ne prija baš!
Ne znam, pojela me je bolest, shizofrenija, ili šta god da je...
Ne želim nikoga da vidim čujem, komuniciram praktično isključivo putem interneta sa ljudima.
Jedini rođeni ujak mi živi u Republici Hrvatskoj, ali ne volim kad znam da će doći, iako idu na 1000 strana i ostanu samo 2 cela dana, i ne noće ovde, ja ne volim da dođu, remete mi moj mir, moj balans.
Odvratan sam zar ne?
Ja imam utisak ehoa, emitovanja misli i ubacivanja tuđih misli.
Može mnogo da sazna o meni, tipa kad idem negde da me sačeka i ubije, ili bar opljačka i pretuče...
A ubacivanje misli je odvratno, posebno kada prolazim kroz grad i prilazima kafićima samo čujem : vidi ovog predmeta, ubij se ili ćemo te mi ubiti, ružan si naveo, smrdiš kao kanalizacija itd.
Moje iskustvo je grozno...
Toliko mi je mozak prebukiran da se ni ne sećam svega.

Ja cu sam postaviti pitanje i sam sebi odgovoriti posto sam ocigledno jedini na forumu.

Kako vi kotirate u svom naselju?

Ja u svom extra,osjecam se ko krme u Teheranu

Ja cu sam postaviti pitanje i sam sebi odgovoriti posto sam ocigledno jedini na forumu.

Kako vi kotirate u svom naselju?

Ja u svom extra,osjecam se ko krme u Teheranu

može da se vrati zainteresovanosta za tv, filmove,knjige.Meni je dosta pomoglo Udruženje Duša.Dragi Lupuse moraš se aktivirati u neko Udruženje za psihijatrijske korisnike.