Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Vasa iskustva sa psihozom

Recommended Posts

Ne,nisam isao kod privatnog psihijatara kada sam prvi put doživeo psihozu bio sam u inostranstvu gde sam cak isao u bolnicu na pregled u Nemačkoj kontaktirao sam psihijatra iz Holandije 5 psihijatara su mi pričali da je to anksioznost iako sam ja tvrdio da ja imam psihozu ta moja tvrdnja se kasnije ispostavila ravnom.E sad zasto si bezvoljan lenj tj.nisi ti lenj nego ti nemaš motivaciju itd barem ja  pričam iz mog iskustva  isto sam i ja imao taj problem medjutim posle izbacivanje lekova sve se vratilo u normalu imam volje radim itd možda ti lekovi ne odgovaraju na primer meni AD stvarao samoubilačke ideje ili suicidne znaci nije mi odgovarao vidi pitao sam preko mejla  psihijatra da li je psihoza F29 izleciva on mi je rekao da jeste.Sto se tice lečenja ako nemaš pozitivne simptome ti si izčecen to je neko moje misljenje e sad kod psihoza nije problem pozitivni simptomi recimo kao sto su halucinacije i sumanute ideje problem su negativni.

On 12/13/2019 at 8:55 AM, Apoptosis said:

Ne.

Nemam nikoga jer državni bi me strpali u bolnicu.

kako si Api? kako se osjecas? :meda:

ne boj se - nije da nemas nikoga, jer ne daj Boze pa da ti je potrebna pomoc prije nego sto se tvoj dr vrati - bolje i taj drzavni nego nikakav

daj Boze pa nece trebati

ali zasto kazes "strpali bi te" - pa bolnica bi trebala znaciti pomoc, lijecenje, ponekad i spas

cak i ako si imao losih iskustava (a vjerojatno jesi, tko nije - ja ne poznajem nikoga tko voli bolnice) nemoj tu opciju skroz iskljuciti

i to moze imati dobrih strana

a dace Bog pa nece trebati, evo ti nadolazi vrijeme specijalnih molitvi, a i vrijeme kolaca i drugih slastica:)

Isus.jpg.25e5f5da920c94854cb4da9b33c7a844.jpg

Hvala ti na pažnji.

Osećam se grozno...

Bolnice su zlo!!!

51 minutes ago, Apoptosis said:

Hvala ti na pažnji.

Osećam se grozno...

Bolnice su zlo!!!

e pa onda neces u bolnicu

podijeli tu sa nama kako ti je, a proci ce to brzo i tvoj dr ce se vratiti

Sad sam bio do Biroa za zapošljavanje.

Potpisao kako ne tražim posao preko njih.

Tresao sam se kao prut.

Meni se takođe od Biroa za zapošljavanje povraća...Svaki put kada tamo treba nešto da obavim-to je kao da su mi zakazali odlazak na giljotinu (pri čemu je,naravno,i poneki sociofobični napad u manjem ili većem intenzitetu gotovo svaki put nezaobilazan) :dry:

cao svima dugo me nije bilo, forum je neko vreme bio ukinut

trenutno se osecam jadno

da podsetim imam shizoafektivnu psihozu i uznapredovali hasimoto--autoimuna bolest stitnjace, psihijatar mi reko da psihoza pogorsava hasimoto, a hasimoto pogorsava psihozu.

jos sam u srecnom braku ali imam probleme sa majkom koja mi daje pare za hranu jer sam proglasena nesposobnom za rad a nemam invalidsku jer je ova drzava sranje.

trenutno sam u teskoj depresiji, jer me svi tretiraju kao idiota--da sam finansijski nezavisna oterala bi ih sve dodjavola...

sto se tice tih biroa za zaposljavanje i meni je bilo muka ali toga sam se resila zauvek, skupila dokumentaciju sve otpusne liste a bila u lazi dvadesetak puta inace, i otisla na invalidsku komisiju posle drugog pokusaja dobila invalidnost ali mi nisu dali inv penziju jer nemam staza od ranije medjutim kad mi pocrkaju roditelji dobicu porodicnu penziju.

da dobro ste videli, kada pocrkaju to kazem jer su me ceo zivot uzasno maltretirali i cekam da pocrkaju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a za mamicu doslo mi je da je izbusim srafcigerom ko svajcarski sir!!!!!!!!

To ti je kurafte familija, sto bi romi rekli.

2 hours ago, Golub said:

Nije mi dijagnostiovana psihoza. Ali me je jedna bivsa zvala  "psiho"   :laugh4:

Psihoza nema veze sa psihopatskom strukturom ličnosti.Znam da si se šalio,ali svejedno.Oboljeli od psihoze nisu psihopate 

5 minutes ago, joed said:

Psihoza nema veze sa psihopatskom strukturom ličnosti.Znam da si se šalio,ali svejedno.Oboljeli od psihoze nisu psihopate 

Daleko od toga da sam hteo nekog da uvredim. Kao sto si rekao, salio sam se. A treba se sto vise saliti

"Dan bez smeha je propao dan"  charlie chaplin

6 minutes ago, joed said:

pa da. kako objasniti da je to skrivena stigma? ježim se od toga, a na forumu na svakom ćošku neko podčikava šizofreniju i psihoze. nisu ni svesni da to rade. nekima je interesantno, nekome je drago što to nemaju, neko svako na svoj način se lepo popiša po psihotičarima.

zasto stigmatizovati psihoticne, takvi ljudi koji to rade ne treba ni da budu na forumima, forum je za to da se medjusobno podrzavamo i ispomazemo a ne jedni druge da j----o u mozak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ok sala ali ne sala koja ce nekoga povrediti--napominjem da ljudi sa psihozama itekako pate--znam po sebi, ajde malo neceg lepog i plemenitog a ne samo sr---a!

Pa...svatko je osjetljiv na svoje, normalno...ali mozda nam bude lakse ako pomislimo na to da mi svi najvjerojatnije ponekad uvrijedimo nekog a da to ni ne primijetimo

Evo ja sam vec par dana smrtno uvrijedjena na meni drage i bliske ljude, jbg jace je od mene... a vidim da njima nije jasno sta su to tako strasno rekli i uradili

Pa pomislim da vjerojatno i ja tako nekad drugima napravim, a ni ne primijetim. Jako sam sad osjetljiva, napeta i umorna, tesko mi je, ne spavam dobro, a tako nam je tu mnogima pretpostavljam. Onda se burnije i reagira.

Nisam stvarno primijetila ovdje neki negativni stav prema psihozi...a zasto bi ga bilo, ne razumijem...meni je to sve manje vise isto, ne moze se mjerit i vagat i usporedjivat...sve je to patnja neka i sve se moglo i moze se desit svima nama

I navikne se covjek na sve, zivi se sa svime time, bude se i dobro, zasto ne, pa sigurno ima u svoj toj muci i nesto korisno, nauci se relativnost svega...relativnost te nase "stvarnosti" koju si svi mi stvaramo kako znamo i umijemo :flower:

@Goksy, molim te, potrudi se da bar ponekad koristiš tačke, zareze itd. Kad čitam tvoje postove uvek imam utisak kao da se boriš za dah. Malo je nezgodno, neorganizovano. :laugh3:

Ja ga razumem na žalost

I ne znam koja budala je njemu dala psihozu.

Ako on ima psihozu,  ja onda imam šizofreniju, onu najtežu.

On 12/25/2019 at 11:07 PM, Hyperdrive said:

@Goksy, molim te, potrudi se da bar ponekad koristiš tačke, zareze itd. Kad čitam tvoje postove uvek imam utisak kao da se boriš za dah. Malo je nezgodno, neorganizovano. :laugh3:

Ok,nego pisem preko telefona pa me mrzi da stavljam tacke i zareze :D

Drago mi je što sam uspela da ti dočaram na šta mojoj bujnoj mašti to liči. Manje više kao onaj...galeb iz onog mima, što dubooooko udahne i onda ispaljuje lasere iz očiju.

I drago mi je što si bolje. :) Apsolutno! 

Nakačili i potvrdili. mamicu im.

sto bi reko jedan pacijent ,, mene plasi neka zmija,, 

kako ste bre ljudi sta se desava na ovom forumu? :)

Psihoza je jedan veliki, teški užas...
Kad se samo setim moje psihotičnosti...
Viđao sam Presvetu Bogorodicu, Arhistratiga Mihaila, pokojnu baku...
Mrtve...
Nisam jedno vreme smeo preći preko praga, od straha da će mi se nešto desiti, obično je to bio strah, kao da će mi puknuti srce.
Teško za opisati.
Glasova je bilo, ali su užasni bili...
Nigde nisam smeo ostati sam, niti otići negde.
Kod mene dominira paranoidna psihoza...
A kad me spuca velika depresivna afektivna epizoda, to je tek bio doživljaj...
Neću više ni da se prisećam.

8 hours ago, Opsednuti lik said:

Api jel si bio nekad u dnevnoj bolnici?

Nažalost jesam. Očaj teški.