Jump to content
Depresija Forum
Iimitless

Vasa iskustva sa psihozom

Recommended Posts

Nebih ni ja voleo da mi se vrati opet psihoza ali od ovih lekova vremenom postajes toliko mrzovoljan da ti nije do zivota.Tako je makar kod mene,na svoju ruku sam smanjio AP pa cu videti sta ce biti.Ja sam mislio da ce mi fizicki rad pomoci ali dzaba kad nisam nasao posao koji volim i na poslu mi je u zadnje vreme bilo kao pred klanje.Kod mene druga psihoza nije bila epizoda nego vise kao serijal jer je to iz dana u dan islo tako sa mojim suludim mislima koje su prestale tek posle mesec ipo uz pomoc Rispolept Consta depo-a.Meni su sada te sulude misli smesne ali eto u psihozi niko nije mogao da me ubedi da se samo tripujem,i jako je tesko gotovo nemoguce naterati psihoticnu osobu da se obrati doktoru!

Kakve su te misli otprilike bile (naravno,pod uslovom da ovo pitanje nije isuviše indiskretno)?

Vec sam pisao o tome kao u crtanim filmovima kada mu djavolcic sapuce na uvo lose stvari.Na primer vidim nekog coveka i odmah mislim aha eto ga poslali su ga da me provocira ili na primer sedim sa nekim i neko izvadi mobilni i ja se utripujem da pokusava da mi pokaze da me prisluskuju.Ili neko pomene na primer pecinu  ja se odmah setim pre par godina kako sam ja isao u pecinu.Ali problem je zasto je on pomenuo bas pecinu?I tako u nedogled sve sam vezivao kao da je upereno ka meni.Inace mozak mi je bio kao na spidu toliko su mi informacije cirkulisale kroz mozak da ti se glava doslovno usija od previse informacija.Ali tu je najveci problem sto ti psihoticnoj osobi ne mozes da pridjes ma koliko se trudio njoj ce sve biti toliko realno da nema sanse da ga ubedis drugacije.Tako da mislim da tu samo prisilnim putem moze da se resi stvar.Mada ja sam na kraju sam resio da prbam i kod lekara pa ako ne uspe da presudim sebi ali eto ja verujem da je visa sila meni pomogla da se malo urazumim.

Kada bih probao da uporedim sa svojim mislima to što je daksi opisivao. 

Može da me zainteresuje neki nevažan postupak neke random osobe koja mi je u blizini, da pomislim da je neka druga sila podstakla da uradi baš to, npr. obriše patike, ali nikad ne povezujem sa sobom takvo nešto, sem retko kad i ako je osoba član moje porodice ili uže rodbine, a to sam pisao na onoj temi, nešto tipa Prisilne magijske misli. I na kraju ipak mogu da shvatim i ne budem ubeđen da su te misli realnost.

Dok na primer, i možda relativno u zadnje 2 godine, mogu solidno da se osetim fizički ugrožen u nekim situacijama, npr. neprometnija ulica neko prolazi ili se zadržava, pogleda me, vadi mobilni zove, dolazi još neko, priča sa tom osobom, pogleda me i on, što više toga od jednom to gore, da su kriminalci, ili pak neka organizacija kojoj sam nešto sumljiv, ili da vidim da je policija pa da mislim da će me pretresati. Tu i posle svega možda ne mogu odmah, baš kao u prvoj situaciji da budem siguran da su to neke pogrešne prisilne misli, a da nema ničega sem toga. 

Bio sam se uplašio posle čitanja daksijevog posta, misleći na psihozu, ali šta znam nadam se da nije, da je na nivou opsesija, prisilnih misli, jake anksioznosti, soc. fobije, ma da mi je ranije rečeno da moje stanje može da pređe u psihozu. Sve ovo i još šire i u tančine nikad nisam skupa pričao psihijatrici, možda bih trebao napraviti jedan poduži razgovor.

Neko je napisao da psihozu izaziva strah tako je makar kod mene bilo.Ali pre toga sam upao u depresiju koju sam "lecio" alkoholom.Ali glavni okidac mislim da je strah!Mada primetio sam da mi i stresne situacije sada pod lekovima ne odgovaraju,odnosno mnogo ozbiljno shvatam neke stresne situacije i imaju jak uticaj na mene psihicki.Ne znam dali i stresne situacije uticu na psihozu verovatno da da ali za strah sam siguran da makar kod mene trigeruju psihozu.Ali hvala Bogu trenutno nemam nikakvih strahova jer od lekova budes poprilicno ravnodusan i smiren.