Jump to content
Depresija Forum
Hyperdrive

Shizoaktivni poremećaj / Shizoaktivna psihoza - F25

Recommended Posts

On 1/9/2018 at 12:15 PM, Jefimija30 said:

Pa i to ti je neka nespecifična psihoza. Ne znam, i ja sam imala taj problem, možda jeste samo socijalna fobija, ali svejedno je uključena tu i naša glavna bolest. Jer osnova npr. naše dijagnoze je to nesnalženje u komunikaciji (neumeren u svemu ), strah od socijalizacije, izlaženja van, bivanja među ljudima. Sad, da li ćemo to zvati socijalna fobija ili negativni simptomi psihoze...Nije ni bitno. Bitno je da ih izlečimo. Meni npr. je pomoglo izlaženje napolje u vreme kad nema mnogo ljudi na ulici i to šetnja kroz neke sporedne ulice ili nenaseljene krajeve da ne bih sretala puno ljudi. I kad se čovek navikne na svež vazduh i malo stresa, onda je malo lakše...Pa mic po mic-i to se popravlja. Ali uglavnom, to će jednom proći, pa će te posećivati tu-i-tamo ponova ta fobijica...Pa ne znam sad. Valjda se moramo boriti, a ako nemamo snage onda za kratak čas piti lekove, pa onda malo svog truda, pa na kraju biće to dobro. Eto, to je moje iskustvo.

Strah od socijalizacije, izlaženja van, bivanja među ljudima...

Edited by blackadder

On 1/9/2018 at 5:55 PM, Goksy said:

Strah od socijalizacije, izlaženja van, bivanja među ljudima...

Upravo taj problem imam...

Edited by blackadder

Ajde brzo razresenje...

Had a rough night.

Agresija mi je izbila na level 100 000, faca mi je unakazena od strane sopstvene ruke, digao sam ruku na majku i to sve van moje kontrole, kao djavo da me je obuzeo, vristao sam, bez kontrole, nisam mogao da mislim, tu sam a kao da nisam tu, ne znam koji k...

Da li je to znak psihoze? Usput, nedeljama osecam disocijaciju svake vrste, zujanje u usima, depresiju...Misli su mi van kontrole, ne mogu uopste da se izrazim recima, samo ovako kad pisem.

Edited by blackadder

Ja mislim da bi trebalo da budeš hospitalizovan dok ne dođeš sebi. Za tvoje dobro i za dobro tvoje okoline, na kraju krajeva. Ja bih rekla da je to šizofrenija.

Edited by blackadder

Prođoh i bez toga ;)

Hvala, ali ne volim samoprozvane dr na forumima...Koji se bacaju zaključcima.

Moja dg je F25 (čisto informativno).

Edited by blackadder

On 5/2/2018 at 7:20 PM, FreakElixir said:

Hvala, ali ne volim samoprozvane dr na forumima...Koji se bacaju zaključcima.

Ali sam si rekao "Hajde brzo razrešenje"... :huh2:

(just saying)

Edited by blackadder

On 1/9/2018 at 5:53 PM, Goksy said:

Plasim se negativne procene drugih ljudi, da ce ljudi da me procenjuju u negativnom smislu...Eto, to je moj strah.

Mene su ljudi svi prozvali ludom i to sa 25 godina, i pre završetka svake veze koja je trebala da urodi nečim većim od veze. Milom ili silom odlazila sam kod lekara po punu šaku lekova. Sada kada ne mogu da imam decu, važno mi nije ništa. Neka pričaju i neka se foliraju, ali toliko da pokušavaju da mi kažu da je njima mnogo gore nego meni. Pa društvo, lečite se. Ja nemam potrebu da se lečim za druge već sada samo za sebe. I to je previše. Kada se umorim i tada sam bolesna. Na poslu je takva situacija. A vala ću i ja jednom da spojim dan i noć pa da se naspavam kao čovek.

Nemam šta da kažem za one koji ti se smeju ako je zbog bolesti, naročito ove. Zavisi valjda gde živiš.

Edited by blackadder

Vratilo mi se ono sranje sa glasovima od kako je lepo vreme. U stvari, ja ih imam stalno i to ne mogu da izlečim, mogu da ih zalečim samo. Sada čujem komentare komšija i ja se svađam s njima. Zimus glasova nije bilo, sem nekog lika s kojim kao nešto se tu ovo-ono, u nedostatku jebiga...Noćas sam jadna se setila kako me je sve bolelo u školi, modrica, slomljenog nosa, ruke, pada sa bicikle, pa sve do gimnazije i posle, a tek to je bilo gusto...Pravo sranje. Stres do stresa. Batina koje sam dobila na prvom poslu koje sam popila i koje nisam fizički popila i koje su se i završile kao šizofrenija. Bože, kakvo sranje. U mom životu je sve sranje. Gde god da se okreneš. Ima i lepih stvari. Volim da se smejem. Smejem se i crnom humoru u nedostatku...

I sada moram da trpim moje nakaradne i perverzne komšije, alkoholičare i nepismene nedojebane budaletine koje mi zagorčavaju život. Znači, urlaju u mojoj glavi. Kada ćutim, ćute i oni. A kada pričam, toliko me isprovociraju da ne mogu da spavam. I nisam dobro spavala. I zato mnogo spravam i hoću da spavam. Neću bre da ih gledam niti da ih čujem.

Naravno, to je sve u mojoj glavi. Završava se tako što bežim iz stana do sestrine kuće od njih. Jašu me kao konja. Neću bre to da trpim. Ovo je civilizovan svet pored koga su oni samo prolazili.

I tako...F25.2. To je kao da nisi žensko, šalim se. Naravno moj neuropsihijatar zna o ovome. Pričala sam joj i detalje. Jednom sam čak za svoje bahanalije rekla profesoru s fakulteta koji je držao čas studentima. Ma koji studenti. Neka se skinu s kurca.

Kratak fitilj. Takav mi je dan. Cele noći se svađam.

Edited by blackadder
Uklonjen deo koji bi mogao da se svrsta u rasnu netrpeljivost - to ovde ne radimo.

Danas mi je bolje. Naspavala sam se. U svojoj glavi jasno čujem glasove malog deteta kome je sve kako treba, kako ćemo-lako ćemo i starijeg čoveka koji precenjuje samog sebe. Bogataš koji postavlja uslove. On je i zao i dobar.

Toliko je moćan da ja nemam prava glasa, zajebao me sto puta. Ja sam mu uradila sledeće. Bilo je sve po njegovom, čekala sam idiota da dodje sebi i vidi gde smo i na čemu smo. Ja na lekovima a on sa svojom decom i ženama. Ne želim o starijem čoveku, dovoljno mi je to. Znači, the end.

Malo dete je fino i dobro, čuvaću ga kao svoje dete. Možda ga naučim šta je dobro a šta loše. Možda bude srećno.

Edited by blackadder

To drugačije nije ni moglo da bude. Život je takav. Nema svrhe. Uzalud trud...

Edited by blackadder

On 1/5/2018 at 2:48 AM, baronesa desinhronesa said:

to je kada doživljavaš da misli izlaze iz tvoje glave i da svi mogu da ih primete

mislim da nije isto što i fenomen čitanja misli

Baronesa da li si transv? Slika ti je umetnička. Da nemaš možda F25.2, kao ja?

Edited by blackadder

On 1/5/2018 at 2:39 AM, DTQ said:

Kakav je to "fenonem emitovanja misli?"

Nagadjam.

Jel zna neko?

To je kada interpretuješ svoje misli, odnosno kada u jednom momentu kažeš ono što misliš a govoriš o nečem sasvim drugom. Ili kada razgovaraš sa devojkom, mislite o seksu, a pričate o braku.

Edited by blackadder

On 1/9/2018 at 5:53 PM, Goksy said:

Plašim se negativne procene drugih ljudi, da ce ljudi da me procenjuju u negativnom smislu...Eto, to je moj strah.

Ma ne kompleksiraj se, ti si takva, loša si i kraj. To si ti.

Edited by blackadder

Vidim da nitko ne komentira, ja se lječim od psihoze pa te ništa na razumijem, kakvi svakodnevni glasovi? Ako je to, tako ti si za odeljenje neko i za hospitalizaciju.

Edited by blackadder

On 2/19/2019 at 12:26 PM, joed said:

Vidim da nitko ne komentira, ja se lječim od psihoze pa te ništa na razumijem, kakvi svakodnevni glasovi? Ako je to tako ti si za odeljenje neko i hospitalizaciju.

Ja baš htedoh da kažem isto, ali sve čekam da se javi neko od naših sa ovom ili sličnom dg...

Biljanam, kad si poslednji put bila na kontroli? Jesi li rekla svom dr za glasove?

Edited by blackadder

Ne dajemo ljudima savete kad ne znamo šta su preživeli, niti im preporučujemo takozvane "lekove za sve." Važi? Biljana, ovo se odnosi na ono što ste rekli Apoptosisu.

Edited by blackadder

E, ja imam tu dg. Meni kaže kad počnu tripovi da podignem dozu antipsihotika na dan-dva, i onda da polako vratim kada prođe. Pomaže i 40 liturgija za zdravlje.

Edited by blackadder

Sve vrste kultova, religija itd. su verovatno tu da bi vam zaokupile pažnju, da se na nešto usredsredite. Kao neko ko nema psihozu, ja i dalje mislim da od toga ima više štete nego koristi, ali ko sam ja...

Edited by blackadder

Bez frke, mnogi psihijatri su tvog mišljenja, verovatno jer nemaju psihozu. A opet, mnogi zdravi se ne bi slozili sa tobom. Mislim da članci kažu da pomaze duhovnost...Samo ne ona patološka.

Edited by blackadder

On 1/7/2018 at 2:22 PM, Goksy said:

Zna li neko da li je izbegavanje ljudi simptom psihoze ili je nešto drugo?

Jeste, da. Mada ja izbegavam ljude jer se peviše umaram psihički.

Edited by blackadder
Uklonjen duplo citiran post.

On 2/19/2019 at 12:26 PM, joed said:

Vidim da nitko ne komentira, ja se lječim od psihoze pa te ništa na razumijem, kakvi svakodnevni glasovi? Ako je to tako, ti si za odeljenje neko i hospitalizaciju.

Glasovi su definitivno bolest. Treba lečiti. Ali ali ne u bolnici, već među ljude. Mnogo više razgovora neobaveznih, opuštajućih. Naterati ga da izbaci to bolesno i negativno iz sebe. Ja se tako lečim od glasova godinama. Mislila sam da nikada se neće utišati. I utišali su se, čak su i prestali. Lek pomaže...

Edited by blackadder
Uklonjen duplo citiran post.