Jump to content
Depresija Forum
Hyperdrive

Shizoaktivni poremećaj / Shizoaktivna psihoza - F25

Recommended Posts

On 2/19/2019 at 6:06 PM, Joy said:

Ja baš htedoh da kažem isto, ali sve čekam da se javi neko od naših sa ovom ili sličnom dg...

Biljanam kad si poslednji put bila na kontroli? Jesi li rekla svom dr za glasove?

Ja uredno idem na kontrolu svakog meseca. Dijagnoza F25.2 je šizoafektivna psihoza, čas je 25.1, čas F25.2. Zavisi od moje doktorice šta napiše. A onda šta ja izguglam. Lepo mi je saopštila pre 12 godina da ja više ne mogu bez lekova. Bolest se vratila treći put i tu je kraj. Moram biti na lekovima.

A što se glasova tiče, oni u psihijatriji i nisu nešto najgore. Najgora je agresivnost i slična sranja. Uredno urlam kod onih koji me poznaju, jer me znaju kakva sam od rođenja, tako da retko kada u komunakaciji sa ljudima gubim kontrolu. Nekad se praznim ali se ne nerviram, a ako se iznerviram onda je to uznemirujuće. Sve je počelo sa depresijom. Pa onda strahovi, pa onda bezizlaznost iz situacije, pa suočavanje sa ljudima i bolešću koju imam. Sada mi nije važno. Zabole me u v o. A bitno je da je meni dobro.

Na lekovima sam bila jakim, baš baš. Svi su se čudili kako radim na tolikim lekovima, ali ja sam uvek doktorici govorila da imam glasove. I stvarno postoji lek HALOPERIDOL / HALDOL, a možda i još neki. Najbolji lek je za mene komunikacija s ljudima oči u oči. Onda je sve lako i lepo. I nema glasova. Već dve godine sam probala neke lekove iz uvoza, ali to se neslavno završilo. Znači trovala sam se. Zato je najbolje pomiriti se sa sudbinom i glasovima. Praviš se da ih ne čuješ a kad ih čuješ, ili si grub ili si nežan u zavisnosti od raspoloženja. Imala sam i štitnu žlezdu koju sam operisala. I TAKO.

Mene moja bolest više ne maltretira i ne muči. Dosta smo se mučili. Smanjlla sam lekove. Smejem se i više nego što je to potrebno, ali s razlogom...Pa što bi sve bilo tužno, kada može biti veselo? Ako imaš isti problem i ako te tvoji glasovi izluđuju toliko da ne možeš da funkcionišeš, obrati se lekaru. Ne ujedaju, već žele da pomognu. To nije sramno. Teško je kada to moraš pred nekim, ali jbg. Treba ti pomoć.

Edited by blackadder

On 2/22/2019 at 7:55 PM, Hyperdrive said:

Ne dajemo ljudima savete kad ne znamo šta su preživeli, niti im preporučujemo takozvane "lekove za sve." Važi? Biljana, ovo se odnosi na ono što ste rekli Apoptosisu.

Važi, ali ste savete trebali da izvučete iz teksta. Tekst je bio na osnovu ličnog iskustva, jako dragocen. Mogli ste obrisati lekove, ovo ostalo je vrlo poučno.

Edited by blackadder

On 2/28/2019 at 8:11 PM, Jefimija30 said:

Sad je naša Bilja verovatno u bolnici...

E, nisam. Da vam se pohvalim. Ekstra se provodim sa svojom sada F25.2, vodimo ljubav samo tako...A ko jebe ove ostale nenormalne ludake...

Ali imam problem. Ja ne mogu da podnosim rodbinu, znači tetke, babe, strine, stričeve, teče. Samo ih mrzim. Volela bih da bude i njihovoj deci kao meni. Da ih istom merom kaznim. Da vide to na svojoj koži kako izgleda. Da osete malo. Neka se i njihova deca jebu ovako. Toliko ih mrzim da ne želim u svojoj blizini ove ostale preživele.

Zbog te moje ljubavi prema njihovoj deci volela bih da su daleko od mene, da ih ne snađe nešto. Znam da je to bolesno da im poželim isto, ali je toliko bolesno da bi hahaha pomreli do sada...

Ali stvalno bi im umrela deca. O moj bože, kako je to slatko kada znaš da su im deca govna usrana.

I eto, opterećuje me pomalo da razmišljam o njima, jer ih nenormalno volim. Znači, to je loše. Nisam ja loša. Nikada im ne bi sopstvenom rukom naudila, samo bih ih napustila i tako to...Da žive kao ja. Ja, brate, ne znam koja je njihova dijagnoza, ali toliko sam ja odmerena i fina u odnosu na njih, o bože me sačuvaj. Stvarno nikada nisam zabadala nos u njihove živote a još manje to želim. Ali pošto su oni u moj život zabadali nos, neka im se na decu vrati...

Edited by blackadder

Lažem vas. Ne želim im to ali mi smeta. Nisu oni dostojni da budu kao ja, i nikada neće biti.

Edited by blackadder

Eto, to me proganja u mojoj glavi. Odlazim na odmor. Ovo sada nisam imala vremena da ćaskam sa vama. Radila sam. Valjda ću se odmoriti od tih dosadnih misli. Nisam žena koja mrzi. Ja sam u stvari mnogo, mnogo srećna žena. Eto, bingo. Oni su nesrećni, zato to mene tako proganja. Nisu oni nesrećni, samo nema ko da ih kara. Da se jebu malo bili bi srećniji.

Edited by blackadder

On 2/19/2019 at 6:06 PM, Joy said:

Ja baš htedoh da kažem isto, ali sve čekam da se javi neko od naših sa ovom ili sličnom dg...

Biljanam, kad si poslednji put bila na kontroli? Jesi li rekla svom dr za glasove?

Slobodno reci lekaru za svoje glasove. Izbrisali su mi post. Glasovi će se izgubiti ukoliko piješ lekove i ne razmišljaš o njima. Sa ljudima i mnogo razgovora. Moraš samu sebe da nateraš.

Edited by blackadder

Znate šta. Imam utisak da me zdravu leče od f25. Ja u stvari krijem nešto. Nešto tako važno i bitno i nemoguće. Ali se ne opterećujem. Više ne. Saznala sam ono što me zanimalo i ovih dana dolazim do mnogih drugih saznanja. Na to me upućuju glasovi u mojoj glavi. Sve sumnje su se obistinile. Hoću reći da imam posla sa nečim baš baš jbg. To nikad neću reći mojoj doktorici. Neka me leči. A to nešto svi znaju oko mene. Možda će mi doktorica i u zatvoru završiti zbog ovoga. Uključila mi je lekove potpuno zdravoj. Bila sam na lekovima od 2007. Rekla mi je da za mene je ova bolest neizlečiva. Morbidno. Ja ne znam šta je sa tim ženama. Ali ona je i fina. Neuropsihijatar (muško) pre nje je bio još grozniji. Nije mogao da mi da odgovore na moja pitanja. Zato i nije on doktor. Možda nauka to ne može objasniti ali ono što je očigledno jeste tako je. On je umro. Bog dušu da mu prosti. A znate šta. Sa 25 davne 1995. mi je rekao da sam luda. Pa zamisli onda me je lečio i lečio. Ja sam samo bila gladna i iscrpljena od nespavanja, preglasne muzike i devojke koja je nenormalno se drala i vikala u mojoj glavi.

@Biljanam, prebacila sam ovaj post iz teme na kojoj je verovatno slučajno završio.

Dokle god neko nešto krije, misli da drugi od njega nešto kriju, čuje glasove i neko vrišti u glavi - doktori moraju da reaguju kako reaguju.

Ako se dobro sećam, kad ste u decembru 2017. došli na forum, spominjali ste vanzemaljce, tako da pretpostavljam da su oni to "nešto". Oprostite ako grešim.

On 10/7/2019 at 11:28 AM, Hyperdrive said:

@Biljanam, prebacila sam ovaj post iz teme na kojoj je verovatno slučajno završio.

Dokle god neko nešto krije, misli da drugi od njega nešto kriju, čuje glasove i neko vrišti u glavi - doktori moraju da reaguju kako reaguju.

Ako se dobro sećam, kad ste u decembru 2017. došli na forum, spominjali ste vanzemaljce, tako da pretpostavljam da su oni to "nešto". Oprostite ako grešim.

Hvala vam. Ja još uvek verujem da se ljudima u fizičkom smislu dešava nešto čudno, da se menjaju svakodnevno i da samo liče na sebe. Logično objašnjenje mi je bilo da su vanzemaljci a ne ljudi. Sada ne mislim tako. Menjam se i ja, ali ne po imenu i prezimenu. Ja sam Biljanam. Biće to dobro, promenila sam lek. Doktorica mi je davne 2007. već rekla da se ne mogu izlečiti i da moram stalno da pijem lekove. Sadašnja dijagnoza je šizoafektivna psihoza f.25. Doktorica zna sve šta se događa u mojoj glavi. Ispričala sam joj. Promenili smo lek. Ma koliko ja hvalila lorazepam od rivotrila se osećam daleko bolje i smirenije. A haloperidol pijem 6mg dnevno i uvodila sam i mnoge druge lekove i nikako glasovi da nestanu. Onda smo odlučile da prestanemo sa antipsihoticima i da se ja odmorim od lekova malo, jer ko zna (bar tako ja mislim), možda i oni mogu da izazovu takve stvari-stanje se pogoršavalo. Kada sam korisna samoj sebi, kada sam fizički aktivna, kada doprinosim nečemu osećam se fantastično. I još nešto. Napomenula je haloperidol u vidu injekcije na određeni vremenski period. Volela bih da pročitam takva iskustva, ne znam da li uopšte postoje na sajtu. To je kao nešto novo.

On 10/7/2019 at 11:28 AM, Hyperdrive said:

On 2/19/2019 at 12:26 AM, joed said:

Vidim da nitko ne komentira,ja se ljeÄim od psihoze pa te niÅ¡ta na razumijem,kakvi svakodnevni glasovi.Da je to tako ti si za odeljenje neko i hospitalizaciju.

_Hej lečila sam se u dnevnoj bolnici. Ako samoj sebi ne pomognem niko neće. U svom stanu, meni samoj sam dovoljno hospitalizovana. 

Dobro je kad se piju lekovi, da se piju redovno, da se ne menjaju doze samovoljno i da se ne pije alkohol ili konzumira marihuana...onda bi trebalo glasovi da nestanu. Mada šta ja znam..nisam psihijatar i ne čujem glasove- hvala Bogu. Pričam šta sam čula od doktora.

Glasovi nestaju posle 2 dana ako se pogodi dozA...onda se posle god dana reducirA i smAnjuje doza...ostane neka mala doza ap kao obaveznA.

Boga mi ja se više ne lečim od psihoze a 7 8 godina nisu nikako mi prestajali glasovi.... Možda psihozice jer sam preterano anx i plašljiva za neke stvari i tako sam ubeđena u neke stvari... 

I haldol i depo i rispolept i nema AP kiji nisam probala tek posle par mj redovne lirike su glasovi prestali... Sada mi se samo ponekad ali jaaaaaako retko desi neki glas... A daleko sam ja od neke ozb psihoze... 

Da li neko zna da li se ljudi izlecenih od psihoze F29 mogu da  dobiju lekarsko uverenje za polaganje B kategorije ili im se to pravo uskracuje?

22 hours ago, Goksy said:

Da li neko zna da li se ljudi izlecenih od psihoze F29 mogu da  dobiju lekarsko uverenje za polaganje B kategorije ili im se to pravo uskracuje?

Meni nisu to pravo uskratili. Dali su mi na dve godine, pa na pet..pa kažu sad će zauvek...videćemo

Meni je officially vraćena ova dijagnoza, ali opet "Psychosis schizoaffectiva, typus mixtus".

Znali uz bipolarne čiste simptome, dolazi do disforične manije, odnosno do mešovitog afektivnog stanja.

Na krš lekova sam, i na sledećoj kontroli ću  ako Bog da, tražiti izmene..

Haloperidol me sahranjuje, pokušaću ga piti u nižoj dozi, umesto 20 mg kako je prepisano, ja ću 10 mg.

Pa da vidimo...
Doktor mi je rekao da Eliceu ne pijem dok se ne stabilizujem, a uspeo sam u tome.

A ako krene depresija, odmah da minimalizujem dozu Haloperidola, ili da ga i ne koristim 2 nedelje, pa da restartujem Haloperidol.
Zašto da čekam 2 nedelje - zato što mu toliko treba da se izvuče iz moždanog tkiva, i da neželjena dejstva prestanu...

Što se tiče psihoze - praktično je nema, i ne pušim cigarete.

Doktor misli da je u pitanju ipak psihoza, jer tvrdim da sam ostavio cigarete čim se sveštenik spremao za čitanje "Razrešne molitve"...
To je bilo 24. januara...

Ne znam šta mu nije jasno, ipak sam se i pre Ispovedao, ali nije mi bilo bolje, jer sam bio neiskren.
Posle Ispovesti, odmah na Pričešće, i to me je preporodilo...

Kako sam odlazio od Carskih dveri, mnogo mi se sve promenilo.

Ja više nemam glasove i bilo kakve deluzije...

Mislim, ako ja znam da nema deluzija, onda znači da testiram realnost...
Nemam pojma bolje reći...

Znam da maničan više nisam, a niti mi se više sviđa moje trenutno stanje blage depresivnosti.

Iako sam do 15. januara mislio da sam potpuno zdrav, ispalo je da sam maničan.

Sad sam od pre koji dan blago do umereno depresivan...

Sutra povećavam Eliceu na 10 mg.

Nadam se i molim da ostanem u Crkvi...

Mada sam koncept o spasenju mi se ne sviđa. 

Ja sam za apsolutno uništenje duše posle smrti.

Eto da, to je ono što me muči, to je verovatno psihoza, hiper religiozna...

Kadio bih tamjanom danju i noću, molio se, čitao više akatista odjednom, ali mi moji ne daju...

Zaključih sad da sam i dalje psihotičan zamaskiran bipolarnim spektrom... OMG...

On 11/27/2019 at 3:05 AM, Jefimija30 said:

Meni nisu to pravo uskratili. Dali su mi na dve godine, pa na pet..pa kažu sad će zauvek...videćemo

A dali to pravo zadržavaju i ljudi sa F.25. Mogu li oni da voze. Ja sam sve vreme vozila auto, ali mi je doktorica rekla da budem jako obazriva u saobraćaju i da bi mogli da kazne mene a ona da odgovara zbog eventualne nezgode. Sada ne vozim i zaboraviću da vozim. Kakva te muka snašla da ne možeš da voziš auto....

On 3/6/2020 at 11:58 AM, Biljanam said:

A dali to pravo zadržavaju i ljudi sa F.25. Mogu li oni da voze. Ja sam sve vreme vozila auto, ali mi je doktorica rekla da budem jako obazriva u saobraćaju i da bi mogli da kazne mene a ona da odgovara zbog eventualne nezgode. Sada ne vozim i zaboraviću da vozim. Kakva te muka snašla da ne možeš da voziš auto....

mogu da voze, ako im je dobro

Upravo sam dobila dijagnozu F25.1

Doktor je dugo mislio da se radi o bipolarnom, ali izgleda da je ovaj poremećaj

6 hours ago, sheldon.cat said:

Upravo sam dobila dijagnozu F25.1

Doktor je dugo mislio da se radi o bipolarnom, ali izgleda da je ovaj poremećaj

Dobro došla!
Ja imam dijagnozu F25.2, što je shizoafektivni poremećaj mešovitog tipa, a kod tebe je depresivnog tipa.
Nadam se da ti dobro ide sa terapijom.
Piši nam!!!!!!!!!

Proradila je f25 ponovo... Dugo sam bio miran, možda 20 dana... Sad sam izašao iz glave i tražio sam doktora da se čujemo. Promenio mi je terapiju i taaaakoooo... 

Kako uopste dolazite do lekara? Kod mene niko ne radi :(