Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
kostadin135

Neizmerna količina tuge

Recommended Posts

Dobar dan, ili veče, ili jutro, kada već ovo čitate. Pre svega, ja sam srednjoškolac, 16ogodišnjak. Mene muče dve stvari, a te dve stvari su:

moguća depresija(ne znam da li bolujem od toga) i odnos između mene i mojih prijatelja.

Započeću sa prvom stvari.

*I*

Od avgusta prošle 2017. godine meni je svaka noć skoro neispavana. Znači, tu mi se u mislima zapliću neke suicidne scene, mnogo puta i plačem od muke. Nekako se plašim da mi ne bude neprijatno da razgovaram za psihologom, jer imam još jedan problem koji se zove mucanje. To mucanje mi traje odkad znam za sebe.

Moja porodica, i šira i uža se brinu da se jednog dana ne desi nešto što i napomenuh malopre u odvijanjima u mojim mislima. Svetlost malo lošije utiče na moju kožu te uvek kad sam napolju nosim nešto duže.

Meni stvarno nije jasno je li ovo depresija ili ne ali svakao mislim da je nešto blizu toga.

Za drugi problem i ne želim da pričam jer, teško mi je da o tome razmišljam.

zvuÄi kao depresija, a baÅ¡ ti psiholog može pomoći da rijeÅ¡iÅ¡ probleme s mucanjem. Razgovor s psihologom može biti neprijatan, ali ovako propuÅ¡taÅ¡ Å¡ansu za ikakvim napretkom.

Sad ne razumijem Å¡to svijetlost i koža imaju s ovim :unsure: utjeÄu i na moju jer sam bijela.

Kostadine, moraÅ¡ nekako da pobediÅ¡ strah od psihologa i psihijatra..ako si loÅ¡e raspoložen i ukoliko se loÅ¡e psihiÄki osećaÅ¡ duže od tri nedelje, treba da ideÅ¡ i kod psihijatra.

Oni su lekari i razumeće tvoj problem sa mucanjem. Samo skupi malo hrabrosti...srećno!