Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
dalmatiner

Pomoć: Nozinan, Lexilium, Seroxat i Sanval.

Recommended Posts

Nozinan ne znam,nisam nikad pio,sad sam proguglao i vidim da je AP,pretpostavljam da ti treba ono po potrebi za smirenje ponekad ili ponekad za nesanicu.Reci ce ti neko ko ima iskustva sa APima bolje.Ako je cisto za nesanicu onda je moja topla preporuka Trittico(Trazodon),a svoje iskustvo pisao sam na temi za ovaj lek.

Sto se tice rivotrila i ja pijem ponekad po potrebi,i od svih benzo koje sam probao(ksalol,bromazepam,trazem) meni je najbolji jer eto dugo traje tako da bas izbaferuje taj stres do kraja da mi se ne provlaci u naredne dane.I polako izlazi iz organizma sto je isto plus veliki,tako da nema naglih promena stanja.

Licno,ne shvatam kako se neko navuce na benzose ako pored toga pije antidepresive koji mu odgovaraju,a cak i ako ih ne pije isto mi nije jasno,ja nikad nisam imao potrebu da ih uzimam bezveze iz dosade ili rekreativno u vecim dozama da bih se odradio.Ako vec hoce da se gudraju ima masu boljih droga...Naravno,jednom kada je osoba vec "navucena",a govorimo o NEDELJAMA I MESECIMA kontinuirane upotrebe,onda stvarno jesu pakao koji je tesko eliminisati a ne osetiti prilicne posledice i rebound fenomene i tada vec razumem potrebu da se opet uzmu da bi se organizam smirio.Tako da mislim da su benzosi odlicni za nekog ko ih stvarno pije samo po potrebi ili u kracim intervalima i ko nema neki tezak poriv za samodestrukcijom.

Pijem nozinan,lijek bukvalno komira i u malim dozama,mislim da se ne moze navuci na njega i da je dobar za nesanicu,ali sam se zato navukao na diazepam pijem 20mg vec skoro dve godine

Da, nonizan 5 mg i spavanje. A rivotril opušta a ne uspavljuje al u tome jw njwgova zamka.

PpkuÅ¡avao sam nonozan po 2,3 mg umeato ridže al se vuÄem.

Nozinan ti ima od 25mg i 100mg,on komira isto kao leponex,samo sto su razlicite nuspojave,od nozinana budu suva usta,a leponex izaziva veliko lucenje pljuvacke...

Ma da,lud lek skroz,lud ja,al bitno neka komira,kad se u stanjima depresije,bolje da odvali da ne znam gde se nalazim

svaki lek stvara neku zavisnost i utice na mozak,kad sam se skidao sa leponexa bio sam uzas mesec dana,ma sa svakog,ali leponex me bas namucio...Sta ce tek biti kad se sa diazepama budem skidao,pijem 20mg dve god,uzas

Da, leponex je tezak za skidanje. Zavisi i od doze. Ja sam na 0.5-1mg rivitrila povremeno,i 3-5mg nozinan.

I seroxat 20mg redovno.

svaki lek stvara neku zavisnost i utice na mozak,kad sam se skidao sa leponexa bio sam uzas mesec dana,ma sa svakog,ali leponex me bas namucio...Sta ce tek biti kad se sa diazepama budem skidao,pijem 20mg dve god,uzas

20 mg Bensedina, skidala se ja prošle godine, pila ga za spavanje u periodu teške nesanice.

Trebalo mi je par meseci, ali ide...

Na osnovu koje dijagnoze si uzimao Leponex,Arture?

(just curious)

20 mg Bensedina, skidala se ja prošle godine, pila ga za spavanje u periodu teške nesanice.

Trebalo mi je par meseci, ali ide...

Ne znam dal da se skidam uopste,jer sam svasta pio,al nije bilo bolje,a i najjefiniji je od svih ovih benzosa...

Na osnovu koje dijagnoze si uzimao Leponex,Arture?

(just curious)

Depresija i panicni,ne pise mi sifra na receptu

Kako iseces nozinan na 3-5mg?

sekacem, od 100mg na na 1/4 pa dalje, zato neki komad bude veci neki manji.

On 1/10/2019 at 1:51 PM, kicavac said:

Nozinan kazu da bar zvanicno ne spada u zavisnicke.

A, ne spada ni u sta..  Samo balis od njega. Ne znam, meni su ti lijekovi smor. I koga god poznajem da ih je pio, isto im je bio smor.. Nozi vodi k' nozi.. 

5 hours ago, Just_DI said:

A, ne spada ni u sta..  Samo balis od njega. Ne znam, meni su ti lijekovi smor. I koga god poznajem da ih je pio, isto im je bio smor.. Nozi vodi k' nozi.. 

Uzmes kad hoces da spavaš 20 sati.