Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Iimitless

Zdravlje zuba

Recommended Posts

Od kako sam promenio nacin kako perem zube i unosim dosta kalcijuma, pa evo vec 6,7 godina nemam ni jedna karijes. Menjam samo stare plombe kad je bas nuzno. Kamenac moram cistiti bar na polugodisnjem nivou... 

Pozdrav svima,

Zanima me da li neko ima iskustvo sa paradentozom? Nisam bas vodio racuna o oralnoj higijeni, neredovno pranje zuba sto je ocigledno i dovelo do ove situacije. Naime, svi zubi su mi zdravi i cvrsti, sto me i cudi,  medjutim desni su polako pocele da se povlace, narocito je izrazeno vise na trojikama. Zubarka mi je, pre par dana, preporucila paradontaks pastu i cetkicu namenjenu bas za osetljive desni. Ne znam sta da kazem, moja je krivica svakako, ali me bas plasi ovo, i ovako sam veliki hipohondar, i bas depresivan ovih dana :(

Edited by Joca101

11 hours ago, Joca101 said:

Pozdrav svima,

Zanima me da li neko ima iskustvo sa paradentozom? Nisam bas vodio racuna o oralnoj higijeni, neredovno pranje zuba sto je ocigledno i dovelo do ove situacije. Naime, svi zubi su mi zdravi i cvrsti, sto me i cudi,  medjutim desni su polako pocele da se povlace, narocito je izrazeno vise na trojikama. Zubarka mi je, pre par dana, preporucila paradontaks pastu i cetkicu namenjenu bas za osetljive desni. Ne znam sta da kazem, moja je krivica svakako, ali me bas plasi ovo, i ovako sam veliki hipohondar, i bas depresivan ovih dana :(

Ja imam vrlo nekvalitetne zube.
Koristim isto Paradontax.
Meni mnogo pomaže.

Vodim računa o oralnoj higijeni, ništa preterano, normalno. Imam problem sa zubima koji su lošeg kvaliteta. Možda su lekovi koje pijem u pitanju. U proseku godišnje idem kod zubara pet puta, bez obzira što su uredno plombirani, lečeni, vađeni i sl. 

Ja sam stavio pre neki dan krunicu na cetvorku, sad opet mogu da se smejem u punom svetlu:DHA

Ništa do sad nisam uradila. Ali ovo što je opisao @Pečorin su meni uradili 1993 - sankcije, nestašica, loš rendgen, mlečni zub koji su izvadili pošto su mi sprejnuli malo OBIČNE VODE imao je koren kao stalni zub.

Drugarica ide kod mog crusha i kaže da je odličan, da ima laku ruku. Ja to ne bih mogla. No, ispala sam idiot pa sam ga pitala da mi preporuči neku stariju koleginicu i lupetala da ne idem kod muških zubara. Čudno je reagovao, rekao mi je da na stomatološkom faksu ima zubara koji rade sa anksioznima, ali je spomenuo reč "neuropatija". Pet dana kasnije, pošto sam proguglala i saznala šta je to, izvinjavao se i rekao da je tu reč slučajno upotrebio. Kad sam ga pitala da nije mislio neuroza, kikotao se i gledao u zemlju. U svakom slučaju, ne bi mu pala kruna s glave da mi kaže to što sam ga 'beno pitala! 

Hyperdrive,moje lično mišljenje je da bi situacija u kojoj ti tvoj "crush" vadi/popravlja zube (ili štaliveć) bila isuviše awkward,a ti kako hoćeš... :worried:

Hoću reći,možda se to tebi sada čini kao nešto romantično dok fantaziraš o tome,ali kada bi sela na onu stolicu-sve bi to u praksi najverovatnije ispalo isuviše awkward i nezgrapno,te nije isključeno da bi se istog trena možda čak i pokajala zbog svega.

Edited by blackadder

Meni juče puče zub...
Danas, ako Bog da, u 17h ili popravka ili vađenje jer je nerv mrtav...
Nadam se da ću se stići ošišati danas, da u Novu uđem sređen...

Imao sam i imam velikih problema sa zubima. Od prošle jeseni mi se čina da su mi najranjiviji baš u to godišnje doba, više od polivine pucanja se desilo tada, kreno sam da u tom periodu dodatno pojačam unos minerala, higijenu, pazim kad jedem tvrdo, možda sve to malo očajnički.

On 12/26/2019 at 8:22 PM, pablo said:

@HyperdriveNikad briga, nikad stres, pite samo crush exspress.

Kuku, Pablo me je nasmejao. :laugh4: Iako je debelo posvađan sa pravopisom i trebalo mi je vremena da ukapiram da firma Crush Express ne proizvodi i ne dostavlja pite.

On 12/27/2019 at 9:13 PM, blackadder said:

Hyperdrive,moje lično mišljenje je da bi situacija u kojoj ti tvoj "crush" vadi/popravlja zube (ili štaliveć) bila isuviše awkward,a ti kako hoćeš... :worried:

Hoću reći,možda se to tebi sada čini kao nešto romantično dok fantaziraš o tome,ali kada bi sela na onu stolicu-sve bi to u praksi najverovatnije ispalo isuviše awkward i nezgrapno,te nije isključeno da bi se istog trena možda čak i pokajala zbog svega.

Naprotiv, nisi ukapirala. Gadim se od same te ideje. I generalno bih zubarku, a ne zubara. Pitaću Vuka Rosandića da mi preporuči onu zubarku što je pre trijes' godina bila jako zgodna devojka. :O

Posted (edited)
13 hours ago, Hyperdrive said:

Kuku, Pablo me je nasmejao. :laugh4: Iako je debelo posvađan sa pravopisom i trebalo mi je vremena da ukapiram da firma Crush Express ne proizvodi i ne dostavlja pite.

Ajd jete, pite, sve sto je izlozeno, ak oste, nis vas ne kosta.:D Srcna nova godna.:P

Edited by pablo

Trebam da idem kod zubara. Pijem SSRI. U uputstvu pise da se cuvam anestezije. Zubar mi je rodjak pa ne bih da kazem da pijem lekove da se ne prosiri. Znate vec kakvi smo.

Da li je neko na SSRI imao intervencije zuba, anesteziju itd ?

17 hours ago, SPARTACUS said:

Trebam da idem kod zubara. Pijem SSRI. U uputstvu pise da se cuvam anestezije. Zubar mi je rodjak pa ne bih da kazem da pijem lekove da se ne prosiri. Znate vec kakvi smo.

Da li je neko na SSRI imao intervencije zuba, anesteziju itd ?

XY puta.

Nema nikakvih problema.

Jedina grupa antidepresiva sa kojima se ne sme primiti dentalna anestezija su MAOI iliti inhibitori mono aminooksidaze.

Ti lekovi se praktično više i ne prepisuju.

Izuzetak je Aurorix, Auromid, jer je reverzibilan MAOI pa se na dan primanja dentalne anestezije preskoče doze.

Tako da, ne plaši se ništa. 

5 minutes ago, SPARTACUS said:

Api hvala. U sve se razumes  :) 

Nema na čemu.

Godine iskustva i puno pročitanih knjiga...

Sad ne moram ni da pitam, a došla sam na temu zbog iste stvari. Hvala, Api, legendo. :)

52 minutes ago, Hyperdrive said:

Sad ne moram ni da pitam, a došla sam na temu zbog iste stvari. Hvala, Api, legendo. :)

Nema čemu, Ask whatever you need always! :heart: