Jump to content
Depresija Forum
bobano

Da li su psihoze izle�ive?

Recommended Posts

Evo nakon 3 godine opet mene psihoza uhvatila,1 mjesec hospitaliziran i sad se nalazim u fazi shvaćanja �to je realno jo� do kraja,sreća pa depresija ne dolazi a ni ne tra�im ju. Prestao sam uzimati terapiju koju sam uzimao 2 godine i bilo mi je super u početku ali me je onda slomilo i vratila se psihoza u bla�em obliku nego prvi put. Ima li spasa i dali ću ikad vi�e moći bez lijekova? Sad se polako normaliziram,previ�e pusim cigareta ali i to je vi�e od psihe i nervoze nego potrebe. Nerviraju me lijekovi vi�e i ne bih ih pio,a znam da moram da ostanem normalan, f20 mi je ovaj put dijagnoza. Mirno sam odradio cijelu hospitalizaciju ipak imam iskustva Sad,sad kad sam kući jo� imam psihoticne misli koje polako blijede uz pomoć normalnih razgovora i porodice i lijekova. Psihoza se opet vratila i pukla me na isto,iste misli isto sve. Dali ću ikad pozdraviti i jeli to moguće uopce ili ću biti bolestan do kraja �ivota?

Eto,meni se psihoza ni nakon 13 godina nije vratila,i to samo zato da kolko god nekad bio super,nikad mi nije palo na pamet da ne pijem lijekove.Nagledao se previse slucajeva poput tebe koji su pomislili da im lijekovi ne trebaju i apsolutno baš svi završilo u bolnici.Želim ti da se oporaviš i ovaj put pamer u glavu.

S obzirom da imas F20 dijagnozu,lijekove ces najvjerovatnije piti doživotno,ali ne vidim u Äemu bi to bio problem.Ja doživotno moram osim antipsihotika piti i lijekove za Å¡titnjaÄu,drugi ljudi za tlak,srce,Å¡ećer.Mene to iskreno ne zabrinjava,probaj se i ti nekako pomiriti s time.

Znaci do¾ivotno na lijekovima,ako tako mora biti neka je,sa najnovijom terapijom mi je doista bolje,ne osjeæam toliki umor iako je velika doza kao sa prija¹njim na manjoj dozi. Funkcionira normalno i nema antidepresiva koje sam pio zadnje 2 godine,njih su mi na hospitalizaciji izbacili. Zaista mi nitko nikad nije rekao od doktora u posljednje 4 godine otkako je sve poèelo hocu li ikad moæi bez lijekova,samo govore o reduciranje i promjeni terapije,veæ znaèi 6 ili 7 razlièita terapija. Sad æe valjda isto reducirati i ostati na tome do kraja,stara terapija me umrtvila i kao da mi je oduzela moc rasudivanja i pasivno sam ¾ivio,zato sam si i preskakao doze i bilo mi je dobro kad ne bih pio.sa novom to nije sluèaj za sada i dobro mi ide iako u velikim dozama. Sad samo pametno naprijed i sve demone kako ih ja nazivam izbaciti iz glave i poku¹ati ¾ivjeti u miru. Hvala svima na podr¹ki i rijeèi razuma.

joed, imam pitanje za tebe, poÅ¡to mi je ukinuta dijagnoza akutne psihoze koja je bila tu dve do tri godine, da li to znaÄi da sam u remisiji?

ReÄeno mi je da Äu AP piti joÅ¡ dve-tri godine.

To je samo privremena dijagnoza,obiÄno je promjene u shizofreniju ili neku drugu psihozu.Da,u remisiji si,ako se u sljedece 2 godine ne ponovi valjda ce pokusati brez lijekova.

Ja sam 13 godina u remisiji,imao 8 godina dijagnozu shizofrenije,sad imam F29,ali o ukidanju lijekova ne razmisljam jer su mi lijekovi puno pomogli,a posebno mi trebaju za spavanje, jer mi je to najveci problem.

Evo nove teme - molim vas, bez prepucavanja na temu toga šta je gore. Još ne znam šta ću sa ostalim postovima...

Hvala adminu na či�ćenju teme.

Nema na Äemu. :) JoÅ¡ samo da provalimo zaÅ¡to slova ostaju ovakva. O_O

Ja kao laik mislim da su psihoze izlecive samo je potrebno dovoljno dugo lekovi da se piju kako se bolest ne bi vratila

ToÄnije bi bilo da su zaljeÄive.BaÅ¡ danas bio kod psihijatra.Ja sam ti primjer,jer je proÅ¡lo 13 godina od moje psihoze i redovito pijem ljekove.Dakle,nije mi se ponovila.E sad,da prestanem piti lijekove i vratim se u ono okruženje u kojem je nastala,postoji moguÄnost da bi se ponovila.

Postoji mogucnost ali to ne znaci da bi se vratila meni je psihijatar rekla da se lekovi za psihozu piju do godinu dana i posle toga lek se ukida nakon prve psihoze

izljeÄenje znaÄi da se bolest ne vrati nikad viÅ¡e nakon lijeÄenja, sve ostalo nije izljeÄenje. Da li se iko izljeÄio tako od psihoze ne znam, ali ne bi rekla

Druže moj, remisija, "zaljeÄenje" Å¡to neko ovde reÄe, to postoji.

IzleÄenje, kao od prehlade kad proÄ‘e kao da je nije ni bilo, u psihotiÄnom sprektru, nažalost ne postoji... :(

ZaÅ¡to to ne pitaÅ¡ psihijatra.Svi ljudi koje sam upoznao u bolnici,a ljeÄe se od psihoze su na lijekovima od poÄetka bolesti.Nisam upoznao nikoga kome su ih ukinuli,Å¡to ne znaÄi da nema takvih ljudi.

Nakon prve psihoze lekar mi je rekao da cu lekove piti do godinu dana nakon toga lekovi se ukidaju e sad mozda me je ona slagala

AKo neko dobije dg F23 to je akutna psihoza i to se ne vraća. To se leÄi 6 meseci do godinu dana. Ako se vrati to viÅ¡e nije akutna psihoza već hroniÄna i ona se leÄi do kraja života. Tj. ako je imao jedno ponavljanje leÄi se nekih 5 godina, a ako se ponovi onda do kraja života...ali sve u svemu sve je za ljude.

Neko se posle deset hospitalizacija može oporaviti tako da ne mora da uzima antipsihotike ali i tada neproduktivni simptomi i kognitivini problemi najÄešće ostaju.

Meni je reÄeno da moju psihozu ne mogu izleÄiti.

Farmakoterapija celog života.

InaÄe imam F25.2 i F33.3 od psihijatrijskih dg.

Trudi se da zivis sto kvalitetnije, a nemoj se mnogo opterecivati lekovima, da li ces ih piti do kraja zivota ili ne.