Jump to content
Depresija Forum
bobano

Da li su psihoze izle�ive?

Recommended Posts

Meni je doktor rekao da cu mozda jos deset godina, mozda duze uzimati terapiju, pod uslovom da ne pijem alkohol i nisam svakodnevno pod stresom. Ja sam sam sebi rekao da vise necu piti alkohol, da cu sam sebe cuvati od stresa, a da cu terapiju uzimati dozivotno, s tim sto ce mi terapija sigurno skratiti zivot na podnosljiv vremenski period.

Meni receno ceo zivot, u najboljem slucaju pijem samo ad+antipsihotik u nekim minimalnim dozama

Medjutim, kako mi smanje ap, meni uvek bude samo gore. I tako vec 5 godina

Psihoze nisu izlecive, nije nikad zabelezen nijedan takav slucaj.Osobe su odrasle sa time, ali je moguce drzati psihoze pod kontrolom i uz sto manje egocentrizma i visokih ambicija i puno truda u pravcu izlecenja i pronalaska kruga ljudi koji su u slicnom problemu moguce je ziveti jedan ok i relativno srecan zivot.

Trudi se da zivis sto kvalitetnije, a nemoj se mnogo opterecivati lekovima, da li ces ih piti do kraja zivota ili ne.

to je to bre

Psihoze nisu izlecive, nije nikad zabelezen nijedan takav slucaj.Osobe su odrasle sa time, ali je moguce drzati psihoze pod kontrolom i uz sto manje egocentrizma i visokih ambicija i puno truda u pravcu izlecenja i pronalaska kruga ljudi koji su u slicnom problemu moguce je ziveti jedan ok i relativno srecan zivot.

i ovo

mada ja mislim da moze vise da se postigne druzenjem sa normalcima

Pa sad ne znam kako ovo da shvatim moja dg.je bila par godina f33.3 sad je 33.2 da li sam ja izlecena ili su se oni zeznuli? Confused....

Trudi se da zivis sto kvalitetnije, a nemoj se mnogo opterecivati lekovima, da li ces ih piti do kraja zivota ili ne.

E blago tebi kad tako razmišljaš... Ja baš zbog toga pizdim.

Po meni je veoma ironiÄno Å¡to se drugi mnogo blaži poremećaji mnogo teže leÄe nego tipa psihoza. Osim ako nije hroniÄna.

Kod mene je sluÄaj stalne kontradiktornosti i potpunih promena opisa liÄnosti i svega na meni uopÅ¡te. Pa ljudi viÅ¡e ne znaju Å¡ta leÄiti kod mene.

Moja majka se stalno meni Äudi jer taman navikne na jedno a ja se onda promenim iz korena....

Baš me to i plaši ovih dana...

Pa sad ne znam kako ovo da shvatim moja dg.je bila par godina f33.3 sad je 33.2 da li sam ja izlecena ili su se oni zeznuli? Confused....

TeÅ¡ko zajebali. Nije ni Äudo sobzorom gde i kod koga se leÄiÅ¡...

IzleÄive su, Å¡ta priÄaÅ¡. Znam ljude koji su potpuno izleÄili. Ne zaleÄili već izleÄili. Mada opet, kako koja. One teÅ¡ke hroniÄne naravno da nisu.

Mada moje vrv neće nikad iako je blaža u pitanju... Mada ošet... Svaka je epizpda sve gora i gora i sve duža i duža...

Taman izleÄe jednu proÄ‘e dva meseca doÄ‘e druga....

Ja verujem da ih nikad nije imala - glasove i korake Äuju mnogi kojima je neko umro. I mama i ja smo, ne tako Äesto, ali trajalo je bar par meseci. A mislim tako i zbog toga Å¡to je Merion jedina osoba koja je imala dijagnozu psihoze koja nije odjednom postala paranoiÄna sa mnom. No, Å¡ta ja znam? Nisam lekar...

...i nisam svemoćna Ljubica od Intenzivne. :P

Paa... W malo sam se pokrenula posle svemocne ljubice od intenzivne :) i ostalih takvih,naravno i bombonica.Nadam se da ce potrajati.

Kad sam te upoznala ovde bila si bespomoćna. Svaki sledeći put sve manje i manje. U nekom trenutku ti je verovatno postalo jasno da moraÅ¡ sebe da ÄuvaÅ¡ i da se ne prepuÅ¡taÅ¡...

...a onda te je lupila anksioznost od svega Å¡to si propustila za te dve i po godine.

Tako to meni izgleda.

Pa ne znam... Ja sam nauÄio da živim sa mojim bubicama u glavi kao Å¡ećeraÅ¡ sa dijabetesom. Kao, navikao sam se. Nekad ima boljih dana, nekad ima loÅ¡ijih. ZnaÅ¡ Å¡ta možeÅ¡ a Å¡ta ne možeÅ¡, i tako ide život.

On 9/30/2018 at 5:09 AM, Najgore iz mene said:

To apsolutno nije tacno slusao sam psihijatra koji govori o psihozama i koja kaze da su psihoze izlecive ukoliko nije hronicna psihoza kao sto je recimo shizofrenija ako zelis mogu da ti posaljem link sa youtube