Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

gln1337

Antidepresivi i alkohol

Recommended Posts

Zdravo,

Već 3 mjeseca pijem zoloft i olanzapin radi nesanice. Nesanicu sam rijeÅ¡io joÅ¡ u prvom mjesecu uzimanja lijekova. Večeras imam neku zabavu, pa me interesuje smijem li večeras popiti nekoliko piva (naravno večeras bi preskočio terapiju)?

Da li te tih "nekoliko piva" napija, ili samo opušta?

Alhkohol ne ide uz lekove..nevažno da li su antibiotici ili antidepresivi..Ali, ja popijem pola ÄaÅ¡e piva ponekad, uz dobru veÄeru npr ili uz dobar ruÄak-pola ÄaÅ¡e piva! Samo toliko..ili pola ÄaÅ¡ice likera..

ja popijem vina 0,2 vikendom,ne stalno...popijem ujutru lekove i onda tek pred ponoc cugnem.jbg...al smanjicu i moram redje,ipak malo tripujem...

ne znam iskreno ni kako deluje alkohol u toj kombinaciji,i sta sve moze da bude...

Pio sam par puta na olanzapinu liker etc,u zadnje vrijeme nepijem puno ,max 1-2 pive.Smijes rekao bi ,2-3 pive,normala.

Apsolutno nikakvog losijeg efekta nema na mene, pijem vec evo skoro 3 meseca Citalex 20mg i nikakvih nuspojava nema, cak i na netu sam nasao da klinicki nije dokazano da alkohol lose utice u kombinaciji sa njim. Procitaj uputsvo za upotrebu na kraju, ako pise da postoji klinicki dokaz da ne ide, onda bolje nemoj.

Vjerovatno sam loÅ¡ primjer, ali ja sam pila lijekove i alkohol...Äesto.

I nikad mi ništa nije bilo... Znam da nije dobro,ali eto.... Loš primjer, kažem.

Ni ja nisam imala nikakav problem od ÄaÅ¡e-dve piva, ili belog vina, već crno malo mi smeta ali za želudac, pojavi se goruÅ¡ica, ali to mislim nema veze sa ad, Äista sluÄajnost da se poklopilo u tom periodu...

Nikad i nipoÅ¡to!!! Psihijatar mi je strogo zabranio i ÄaÅ¡icu alkohola, a kamoli da kombinujem AD antipsihotike i ostale lekove sa alkoholom.

Primal nam se vratilaaa jejeje :meda:

Primal nam se vratilaaa jejeje :meda:

Sve sam opisala šta se sa mnom dešavalo u svojoj temi. Hvala Pogrešna na dobrodošlici...Ljubim te.

Popio sam možda 4 litra piva. Nikakvih trenutnih posljedica nije bilo, niti sam sutradan imao neÅ¡to drugaÄije od standardnog mahmurluka.

Nikada nisam primjetio vezu istovremenog konzumiranja SSRI i alkohola,

benzosi ili lijekovi na njihovoj bazi su skroz druga priÄa

pa pivo je samo po sebi anksiolitik, popijes 2,3 piva i vec osetis opustenost,... sta ce ti 4 litre piva, ubijes se k'o nemac zaspes negde, i uopropastis zurku :)

- nemoj mesati lekov i alkohol, mogu da pojacaju dejstvo leka

Ne bi štel bit´ veći katolik od Pape al ne razmem uopće kaj vam treba alkohol?!?

Stvaarno ako se Äovjek ne može zabaviti bez alkohola onda je fakat dosadnjikav Äovjek.

Ne bi štel bit´ veći katolik od Pape al ne razmem uopće kaj vam treba alkohol?!?

Stvaarno ako se Äovjek ne može zabaviti bez alkohola onda je fakat dosadnjikav Äovjek.

Å to jes', jes'. A ova tema postaje...pa, opasna. Bolje da je ostavimo samo kao referencu.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...