Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
real thing

Bipolarni poremećaj - vaša priča

Recommended Posts

Često imam faze pozitivnog raspolozenja i onda nastaje period pada. Mislim da je razlog moj osnovni problem oko koga se vrtim, a koji sam opisao u mom predstavljanju (vojska). Dešava se da joj to ne pominjem mesecima, i obično sam tada odlično rasplozen, a onda kada nastane faza pada ja se otvorim i u prici se opet pojavi taj problem. Prekjuče mi je doktorka preisala Eftil...Treba da pijem jednu polovinu pred spavanje. Koliko mu treba da počne da deluje?

Edited by blackadder

pozitivno raspoloženje nije i povišeno raspoloženje

možda prosto imaš depresiju sa povremenim izletima u zdravo stanje

mislim svejedno ti je zaista dal je ovaj ili onaj F sve je to isti kurac

dobrodošao :D

Edited by blackadder

Imam depresiju, to je utvrđeno. Kada sam rekao pozitivno, mislio sam i na poviseno raspoloženje. Moja greska. To je ona faza sa mnogo planova, energije, neverovatno velike vere u bolje sutra. A onda ide pad.

Hvala na dobrodošlici :)

Edited by blackadder

Sad sam poslao SMS doktorki i pitao je da li zbog Eftila sumnja na bipolarni poremećaj. Kaže ne baš, pa sam je zamolio da mi posalje kad stigne SMS sa nekim objasnjenjem na sta sumnja. Javljam kad dobijem poruku.

Edited by blackadder

Kao klinac sam imao ovakvu igračku. Naviješ. Pustiš. Krene besomučno da udara. Ne ide nigde. Tapka u mestu. Polako prestaje. Staje.

Čuo sam pre nekoliko godina plastično objašnjenje svoje "bolesti" - Kupio si nova i skupa kola. Sa starim akumulatorom. Pokušavaš da ih pokreneš, zavergla

par puta i...Stane. Gledaš bespomoćno u taj sjaj i blještavilo. Drugo jutro staviš nov akumulator, a u rezervoar sipaš kerozin umesto benzina. Najbrži. Najveći. Najbolji.

Dok ima goriva. Dok se zid ne prepreči ispred tebe. Ili provalija. Onda dolazi drugo jutro...Ili drugi sat već. Možda druga nedelja. Ili mesec (da bar)...Pa sve

ispočetka...Akumulator, kerozin...Dan mrmota.

Edited by blackadder

Sad razmišljam o vama, ljudi. :( Kako vam je teško. :( Gledala sam The Force Awakens, videla kako su Carrie Fisher bile mrtve oči i bilo mi je jasno koliko je bila sedirana.

I onda se setim ovog posta - verovali ili ne, trebalo mi je blizu trideset minuta da otkucam tih nekoliko redova:

http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=1926&st=200#entry603650

Zbog čega li me ovo još uvek tišti?

Edited by blackadder

On 2/4/2018 at 1:57 AM, Hyperdrive said:

Sad razmišljam o vama, ljudi. :( Kako vam je teško. :(

Ako me žališ

kad me vidiš s račićima

iznajmi mi za dž

apartman u Bečićima

Ako me žališ

što jašem divlju svinju

iznajmi mi za dž

apartman u Ulcinju

Ako me žališ

što pecam krape,

iznajmi mi za dž

samodržeće čarape.

Ako me žališ

što ne znam kad će,

iznajmi mi za dž

samodržeće gaće.

Zoran Jov

Edited by blackadder

Mmmm...račići!

Mmmm...kobaja od divlje svinje!

Mmmm...gaće!

Edited by blackadder

Ja sam imala dugo dijagnozu bipolarnog afektivnog poremecaja, ali sam u poslednjih par meseci uspela da izmanipulisem psihijatra da je skine i da ostavi samo depresiju i emotivnu nestabilnost, posto znam kako ljudi reaguju kada to saznaju. U prevodu - kud koji mili moji. Bila sam u Lazi, odande su me prakticno isterali (posle tri nedelje je nacelnica zakljucila da sam visoko inteligentni manipulator i da ih zezam, da ne pijem lekove jer mi je krvna slika tako pokazivala, a ja sam ih pila...Nisam kriva za svoj metabolizam). Nakon toga sam presla u Palmoticevu (ne da lezim, naravno) i eto, suma sumarum - nemam sa kim da pricam, barem ne istinu, a i kada pokusam, samo mi kazu da sam lenja, slaba, bezobrazna, arogantna i tu se svaka diskusija zavrsava...Nemam pojma zasto ovo pisem, valjda sam se nadala da ce mi biti lakse ako nekome kazem, makar i strancima.

Hope is a good thing, maybe the best of things, and no good thing ever dies.

Edited by blackadder

ljudi će te prihvatiti i ako imaš ne znam kakvu dg na papiru

ali samo ako oni nisu izloženi našim ludilima i ako ih ne doživljavaju preteće

u tom slučaju ne reaguju loše kada to saznaju

barem iz mog iskustva

uostalom dg depresije i graničnog nisu ništa lakše od dg bipolarnog

ti što govore da si lenja slaba bezobrazna i arogantna te ne poznaju dovoljno i guess

Edited by blackadder

To bi bila moja porodica. :)

E, u tome i jeste caka...Kako ziveti sa nekim, a sakriti svaku krizu i napad.

Edited by blackadder

kiki4, šta tačno piše na izveštaju? Nešto se ovde kosi, ali nisam 100% sigurna šta.

Edited by blackadder

Jebe mene bipolarni u svim pravcima. Iako pijem stabilizator, od prekjuce se ponovo ispoljava i to bogami u bas jakim napadima.

Edited by blackadder

On 3/12/2018 at 8:45 PM, ÄeneÄene said:

uostalom dg depresije i graničnog nisu ništa lakše od dg bipolarnog

Tek sad videh ovo. Odgovor je "ne baš". Granični koji nije "raw", kod osobe koja je već radila na sebi, u kombinaciji sa blagom depresijom ili distimijom je sasvim bezopasan. No, sa težom depresijom...Majko mila, kad se setim.

Edited by blackadder

Mislis na najnovije dijagnoze ili one pre glumatanja, kada sam bila iskrena?

Edited by blackadder

Pa, sve. Takođe me zanima i ko te leči, pošto si u Palmi, kao i ja.

Edited by blackadder

Guest

Ja sam bipolarac, navodno. To ionako piše samo na papiru. Ne verujem u njihove laži.

Edited by Guest

Ja se od 2006.godine lečim kod psihijatra. Ne znam tačno kada je tadašnja psih. uvela Lamictal...Da ne bih plaćala dodatak uz participaciju napisala je i šifru F31.7.

Još tada mi je rekla da nemam bipolarni već depresiju udruženu sa PTSP-om koji je po zakonu morao da preraste u drugi trajni poremećaj ličnosti, jer su simptomi trajali duže od zakonskog vremena za tu dg (koliko sam tada razumela psih).

E, sada pitanje: Juče sam bila kod jedne lekarke koja je menjala moju novu psih...U izveštaju je izbrisala SVE dijagnoze koje su godinama stajale-od 2006 nadalje...I ostavila je samo F31.7.

Da li je logično da neko na osnovu 15-tak minuta razgovora donese zaključak da je to jedina dijagnoza i da su ostale nepotrebne?

Znam da nemam bipolarni i ne razumem tu dr. Šta mislite o ovome?

Edited by blackadder

Moja je to isto uradila i znaš kakve su bile posledice. Uostalom, pogledaj moje dezorijentisane postove na antipsihotiku, kad sam došla ovde da molim za pomoć:

On 5/22/2017 at 11:25 PM, Hyperdrive said:

Ne znam u čemu je problem sa mnom, ali ne identifikujem se ama baš ni sa čim što je ovde napisano, niti mi se dešavalo.

On 5/23/2017 at 2:40 PM, Hyperdrive said:

Hvala na komplimentu. :)

Danas sam vozila bicikl, iako me je majka molila da to ne činim. Išlo je sve kako treba, malo sam veselija...Ali jednostavno, kad sednem za komp, postajem debilčina koja skoro više ništa ne ume.

Bila sam bez lekova od 2012.godine do decembra 2016, sa kratkim periodom na Elicei/Cipralexu koji me je nagojio (sad nisam baš čačkalica, ali sam normalna), i to je bilo to...Prva dijagnoza je, čak, bila negativistički poremećaj ličnosti, ali je ukinuta jer nisam zla, ne pravim spletke itd. Kad su je ukidali, izvinjavali su se. To je sve bilo u DZ "Palilula", divnoj ustanovi, i onda mi je doktorka otišla u Centar za poremećaje govora, da bude direktorka. Onda je neko vreme sve bilo u redu, zamena mi je dala Fluoksetin kad sam se krajem decembra osećala depresivno, bilo mi je dobro na njemu dva meseca, ali anksioznost je i dalje bila tu...

I neko me preko veze posla u Palmu, gde mi je lekarka dijagnostikovala BP na osnovu dveju reči koje sam izgovorila: "Gore-dole". Istog trenutka mi je zabranila Fluoksetin, što me je ubrzalo. Ceo mart sam bila kao Formula 1.

Simptome nisam imala dok nisam dobila lekove za BP. Bila sam samo malo ubrzana od Fluoksetina i, par meseci pre toga, anksiozna na temu posla. Od kako pijem ova čuda i pokor iz mog potpisa, ne mogu da - da prostiš - kakim više od jednom u tri dana, povremeno mi se vrti, imala sam paranoju da će nas popisati zbog dva neplaćena Infostana (da, samo dva)...Previše spavam, nestaje mi inspiracija. A doktorka samo "Dušo, mi cinculiramo, hospitalizacija bi ti pomogla."

I ja se u sred svega toga pitam da li je moja dijagnoza smislena. Nikad nisam oscilirala, samo sam imala periode jake anksioznosti (kada bih npr. pobegla od klijenta, uprskala posao i ispala lopov, a u stvari sam crkavala od straha od same ideje da mi neko kaže da ono što radim nije dobro, da su potrebne izmene itd). I ti periodi nisu trajali dugo. Ostalo vreme je bilo manje-više pozitivno, neutralno.

On 5/23/2017 at 2:55 PM, Hyperdrive said:

Ja sam to rekla lekarki - za Infostan - i ona mi je prepisala Rivotril. Legnem da spavam, mozak odzvanja INFOSTAN, INFOSTAN, HAHAHAHA INFOSTAN.

Scherzi a parte...Ova hiperseksualnost, riskantno ponašanje, zloupotreba narkotika i alkohola...Nikakve veze sa mnom. Ja sam straight-edge i na aseksualnom spektrumu. Maniju nikad nisam imala.

No, prijaju mi ovi razgovori mnogo više nego oni sa LJ.Z. I to nešto znači...valjda. :)

Edited by blackadder

Vidim postove, Hyp..Mene je ta dr iznervirala jer je laskanjem da sam pametna, fina, OK, u stvari želela da prestanem da idem tamo. A tu dg je prepisala jer je bila uputna dijagnoza koju je lekarka opšte prakse stavila kao prvu. :huh2:

Nemam periode euforije. Dovoljno sati spavam. Nemam više duge depresivne epizode. Mene najviše muče flashback-fenomeni i te vizuelne halucinacije, zbog kolena...To je moj osnovni i trenutno glavni problem.

A ti simptomi nemaju ama baš nikakve veza sa BP.

Edited by blackadder

S jedne strane, pretpostavljam da ga je dala zbog Lamictala?...I meni stoji da bi Lamictal bio besplatan, ali u Palmi piše F60.3 i F33.

Edited by blackadder