Jump to content
Depresija Forum
real thing

Bipolarni poremećaj - vaša priča

Recommended Posts

moj sadasnji psihijatar koji me vodi vec tri godine od kako je poceo moj oporavak na velika vrata nije osposobljen za psihoterapiju vec je strucnjak za famakoterapiju tako da sam samo zahvaljujuci lekovima dosao do odlicnog zdravlja. kazem odlicnog jer se ni malo ne razlikujem od ostalih ljudi koji su zdravi

pokusavao sam ranije sa jungovskom analitickom ali nije mi nista bilo bolje, zatim sa bihejvoralnom ali ni tu nisam osetio nikakvi boljitak , mada mislim da je psihoterapeutkinja glupa ko konj, ali ne verujem da bi ovoliki pomak u mom zdravlju bilo kakva psihoterapija mogla napraviti

kazem od kako sam kod ovog lekara nema za mene nikakve psihiooterapije i sve sam bolje i bolje

pozdrav

Svaka cast, na mene lekovi ne uticu na taj nacin, samo me malo umire, psihoterapija mi je dosta pomogla, imam jos ponekih problema, al bice bolje, valjda.....

pozdrav svima

da ne otvaram novu temu, na forumu sam se registrovala u oktobru prosle godine, kad mi je muz bio hospitalizovan sa dijagnozom depresije

sada je ponovo u bolnici, sa novom dijagnozom - bipolarna depresija

trenutno se cupa iz manicne faze

citala sam postove nekih starih clanova koji su imali ovu dijagnozu, ili clana porodice sa ovom dijagnozom,

ne znam ima li aktivnih clanova sa ovim problemom, bas imam potrebu da sto vise procitam/naucim/saznam...

svasta bih pitala, ali trenutno sam i sama u takvoj konfuziji da ne znam odakle bih pocela

kako mi je cudno kad netko brine za psihickog bolesnika. mene bi moji prije streljali nego brinuli se

nick, drzim fige da bude sa muzem sve u redu :friends:

UBIT CU SE!!!!!!!!!!!!!!! NE PODNOSIM OVO VISE!!!!!!!!!!!!!!!!!

kako mi je cudno kad netko brine za psihickog bolesnika. mene bi moji prije streljali nego brinuli se

nick, drzim fige da bude sa muzem sve u redu :friends:

UBIT CU SE!!!!!!!!!!!!!!! NE PODNOSIM OVO VISE!!!!!!!!!!!!!!!!!

@amam

ccc

Ljutiš me!

Znaš da mi trebaš!!!!!!!

I sama postam ovakve identiÄne stavke no ne mogu otići jer sam preeeeeeeeeviÅ¡e odlazila i nisam uspjela.

Interesuje me kako funkcionisete u zivotu sa bipolarnom depresijom ili obicnom depresijom. Da li radite??Imate sopstvenu porodicu? Kako funkcionisete sa prijateljima???Cemu se nadate, cemu stremite?????

Charna:

"obicna depresija;

idem u skolu,

nemam sopstvenu porodicu a i rano mi je jos...

sa prijateljima... kako kad... funkcionisu oni sa mnom, ali ne i ja sa njima i..." - Isto, ne umem da quote- ujem jbg...

Nadam se da će mi se nešto desiti jer mi samoubistvo nije zanimljivo...

Charna:

"obicna depresija;

idem u skolu,

nemam sopstvenu porodicu a i rano mi je jos...

sa prijateljima... kako kad... funkcionisu oni sa mnom, ali ne i ja sa njima i..." - Isto, ne umem da quote- ujem jbg...

Nadam se da će mi se nešto desiti jer mi samoubistvo nije zanimljivo...

Isto...odmah mi se svidela recenica: funkcionisu oni samnom, ali ne i ja sa njima....

Bolujem od bipolarne depresije oko 10 god. Na poćetku sam se ljeÄio samo u fazi depresije koja je uvijek udružena sa anksioznošću (fevarin i helex), nakon 3 mjeseca Helex bi se izbacivao a fevarin bih pio oko 6-9 mjeseci. Od 5 mjes.2010 kada sam upao u depresiju konstantno sam bio na fevarinu i helex-u, uz povremeno izbacivanje helexa ali bih se na njega vraÄao nakon 1-2 mjeseca jer bi se javila anksioznoat (zategnutost u predjelu malog mozga,unutraÅ¡nja nervoza,znojenje itd.). ZaÅ¡to mi fevarin viÅ¡e ne suzbija znakove aksioznosti, kao prvih 4-5 godina? Dali sam možda postao imun na Fevarin,treba li ga promjeniti sa drugim antidepresivom?. Npr: 1.12.2011 sam postepeno izbacio Helex nakon 7 mjeseci uzimanja, ali sam na fevarinu non-stop i bilo je Ok. sve do Nove godine, i sada me opet hvata anksioznost sa gore pomenutim simptomima.ZaÅ¡to?

I ja imam bipolarni poremećaj...

Koliko sam Äitao antidepresivi imaju jako slab uÄinak na bipolarne depresivne faze...

Traži od doktora Lamotrigin (Lamictal, Lamal), taj anitepileptik ima antidepresivno dejstvo, i prvi je lek izbora kod bipolarnog poremećaja u depresivnim fazama. Srećno.

Provao sam sa lamicital ili lamal ali bez ikakvog uÄinka, faze su se smjenjivale svakih 5 mjeseci, poslje sam pokuÅ¡avao sa Depakone Chrono, ali ga nisam podnosio kao ni Zyprexu(iako nemam psihozu). Tražio sam Litij ali mi ga psihijatar neda jer navodno je Å¡tetan.InaÄe su mi viÅ¡e izražene faze depresije, a manija je blaga,rijeć je o hipomaniji. NajviÅ¡e me ubija anksioznost, kako to da u nju upadnem pored antidepresiva?

:( Ni meni nije odgovarao Lamictal nikako, kao ni antipsihotici...

Antidepresivi drugaÄije deluju na paniÄare, depresivce i bipolarce...

Niko ne garantuje da nećeÅ¡ doživeti povratak simptoma, Äak i uz terapiju...

A ovo za litijum, to je taÄno, mnogo zeznut lek...

InaÄe antidepresivi dovode do destabilizacije, možda te je sam antidepresiv, bez Helexa gurnuo u disforiÄnu hipomaniju, pa osećaÅ¡ anksioznost i nemir...

Ja imam dug staž sa antidepresivima i svaki put sam tako prošao...

PopriÄaj o tome sa doktorom, i neka ti daju neÅ¡to pored antidepresiva.

Apollon Å¡to ti sada koristiÅ¡ i koji stabilizator. Trenutno nisam u hipomaniji nego me uhvatila anksioznost,pa me ti straÅ¡ni sinptomi bacaju u depresiju. Simptomi tipa:unutraÅ¡nja nervoza,znojenje,loÅ¡a koncentracija.lupanje srca. I to me hvata pored uzimanja Fevarina 100 mg, istg uzimam bez prestanka 2 god. bez faze +,samo Äim odbacim helex nakon 5 mjeseci uzimanja, nakon mjesec dana ponovno se javi anksioznost

Uzimam Trileptal, to je novija verzija starog Tegretola, Karbapina...

OdliÄan je lek, ni u + ni u - . Pijem ga nedelju dana , ujutru tabletu i uveÄe od 300mg...

Pijem takođe i Rivotril po potrebi.

Isto mi je anksioznost veliki problem, međutim to rešim Bensedinom, što je ista grupa kao i tvoj Helex... :(

Imam bipolarni I tipa, i antidepresivi su mi strogo zabranjeni pa nemam neÅ¡to opcija za leÄenje anksioznosti...

Ali ovaj Trileptal je stvarno dobar i za anksiozne simptome.

Uzimam Trileptal, to je novija verzija starog Tegretola, Karbapina...

OdliÄan je lek, ni u + ni u - . Pijem ga nedelju dana , ujutru tabletu i uveÄe od 300mg...

Pijem takođe i Rivotril po potrebi.

Isto mi je anksioznost veliki problem, međutim to rešim Bensedinom, što je ista grupa kao i tvoj Helex... :(

Imam bipolarni I tipa, i antidepresivi su mi strogo zabranjeni pa nemam neÅ¡to opcija za leÄenje anksioznosti...

Ali ovaj Trileptal je stvarno dobar i za anksiozne simptome.

Hvala ti Apollon, ako mi joÅ¡ netko može pomoći savjetom ili neÄim drugim da se rijeÅ¡im problema. Odnosno svaka pomoÄ bi mi dobro doÅ¡la. Psihijatrima bar u Hrvatskoj odnosno Splitu nisam oduÅ¡evljen,ako netko zna dobrog psihijatra u Splitu, neka ga navede

Sinoc je mom decku propisan lek Zalasta,znaci ti mislis da je to ok lek?

Skidaju ga sa Leponexa a uvode Zalastu,

Doktorka mu je rekla da je to bolje,i da je lek novije generacije,dobija manje doze od Leponexa ali kao koliko sam skontala jacina delovanja ostaje ista.

On inace pije pola ujutru pola poslepodne i 2 uvece leponexa uz to i litijum ujutru i uvece i rivotril po potrebi i ona kaze da je to bebeca terapija,meni to tako ne izgleda,ne znam sa cime ona to usporedjuje i meri,i da li po njoj neko treba da seta ako biljka da bi terapija bila junacka a ne bebeca.

Njemu se ta doktorica uopste ne svidja komunikacija im je na 0,ona ga cak indirektno ucenjuje na foru hospitalizacije jer zna da se on plasi hospitalizovanja,naravno to nikome nije prijatno.

Da li lek Zalasta smanjuje libido?

BlooDy, a reci ti nama jesi li to ti, mnogo ce lakse svima da bude :)

Nisam ja,moj decko ima bipolarni poremecaj,sto ni bi rekla da sam ja,nisam prsla pa da pisem za nekog drugog a da sam ja.

Kazem iskreno,a pisem jer me sve to brine,i interesuje me i kako da pomognem i sta kazu ljudi koji su to pili itd.

Zato stalno pisem,sada se opterecujem sa tim novim lekom sto ce poceti da pije,npr od eftila je se jako gubio,prebacivao sa ponasanjem izjavama itd.od tada se za svaki lek koji mu prepisu da je nov tripujem.

Lagano, sve sto je sada dobio je kao casa vode u poredjenju sa Leponexom. ;)

Drzte se ;)

Lagano, sve sto je sada dobio je kao casa vode u poredjenju sa Leponexom. ;)

Drzte se ;)

Neam pojma videcemo,od Utorka pije pa cu da vidim kako ce da mu bude.

Kako ti tako puno znas o lekovima?

On je imao dosta nus pojava od Leponexa,ovo ce sada piti 1/2 uvece prve nedelje a onda sledece 1/4 ujutru i 1/2 uvece, to je mnogo manje nego sto je pio leponexa a pio je 1 ujutru pola posle podne i 2 uvece.

mislim da je to kod mene,ili slicno :S ?

ovako.... ljudi sa chata znaju i vide moje ponasanje

pooooludim totalno bez ikakvog razloga,lud sam,agresivan,prosto pricam....

i kad sve zavrsi,osjecam se uzasno,depresivno....

Mato jel ti imas neku dijagnozu ili sam mislis da imas bipolarni poremecaj?

Jesi bio negde kod doktora?

samo mislim blody :D

nikad bio kod psihijatra,bio kod 2 psihologa,i 2 psihologinje,i uvek mislio reci probleme,i nikako...nemogu se otvoriti,kazem sve u redu,ispadnem glup i to je to

Zamislite kombinaciju OKP-ovca i Bipolarca :tatice_03: E, to se meni desilo. Ja sam F 31.7, afektivni bipolarni u remisiji.

Ja imam veoma velike minus faze kada apsolutno ne brinem ni o cemu sve je u neredu ne idem u skolu ne izlazim jako mi je lose...a onda imam kada mi je sve cakumpakum sve volim dobro se osecam mogu i u skolu i na trening,imam mnogo vece samopuzdanje nego u minus fazi.Pasihostabilizatore pijem,antipsihotike i sedative.Kada sam bio u plus fazi poceo sam da razgovaram sa bogom i on je odgovarao a ja sam bio tako srecan ali to nije potrajalo...mislim da mi trebaju novi lekovi...