Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
real thing

Bipolarni poremećaj - vaša priča

Recommended Posts

Svaka cast, na mene lekovi ne uticu na taj nacin, samo me malo umire, psihoterapija mi je dosta pomogla, imam jos ponekih problema, al bice bolje, valjda...

Edited by blackadder

pozdrav svima...

da ne otvaram novu temu, na forum sam se registrovala u oktobru prosle godine, kad mi je muz bio hospitalizovan sa dijagnozom depresije.

sada je ponovo u bolnici, sa novom dijagnozom - bipolarna depresija.

trenutno se cupa iz manicne faze...

citala sam postove nekih starih clanova koji su imali ovu dijagnozu, ili clana porodice sa ovom dijagnozom,

ne znam ima li aktivnih clanova sa ovim problemom, bas imam potrebu da sto vise procitam/naucim/saznam...

svasta bih pitala, ali trenutno sam i sama u takvoj konfuziji da ne znam odakle bih pocela.

Edited by blackadder

Kako mi je cudno kad netko brine za psihickog bolesnika...Mene bi moji prije streljali nego brinuli se.

Nick, drzim fige da bude sa muzem sve u redu :glasses:

UBIT CU SE!!!!!!!!!!!!!!! NE PODNOSIM OVO VISE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by blackadder

@amam

C-c-c...

Ljutiš me!

Znaš da mi trebaš!!!!!

I sama postam ovakve identične stavke, no ne mogu otići jer sam preeeeeeviše odlazila i nisam uspjela.

Edited by blackadder

Interesuje me kako funkcionisete u zivotu sa bipolarnom depresijom ili obicnom depresijom. Da li radite? Imate li sopstvenu porodicu? Kako funkcionisete sa prijateljima? Cemu se nadate, cemu stremite?

Edited by blackadder

Charna:

"Obicna depresija,

idem u skolu,

nemam sopstvenu porodicu a i rano mi je jos...

sa prijateljima...kako kad...funkcionisu oni sa mnom, ali ne i ja sa njima i"...

Isto, ne umem da quote-ujem, jbg...

Nadam se da će mi se nešto desiti jer mi samoubistvo nije zanimljivo...

Edited by blackadder

Isto...Odmah mi se svidela recenica: "Funkcionisu oni sa mnom, ali ne i ja sa njima"...

Edited by blackadder

Bolujem od bipolarne depresije oko 10 godina. Na početku sam se lječo samo u fazi depresije koja je uvijek udružena sa anksioznošću (Fevarin i Helex), nakon 3 mjeseca Helex bi se izbacivao a Fevarin bih pio oko 6-9 mjeseci. Od 5. mjeseca 2010. kada sam upao u depresiju, konstantno sam bio na Fevarinu i Helexu, uz povremeno izbacivanje Helexa (ali bih se na njega vraćao nakon 1-2 mjeseca jer bi se javila anksioznost-zategnutost u predjelu malog mozga,unutrašnja nervoza,znojenje itd)...Zašto mi Fevarin više ne suzbija znakove aksioznosti, kao prvih 4-5 godina? Da li sam možda postao imun na Fevarin,treba li ga  zamjeniti drugim antidepresivom? Na primjer, 1.12.2011. sam postepeno izbacio Helex nakon 7 mjeseci uzimanja, ali sam na Fevarinu non-stop i bilo je OK sve do Nove Godine, i sada me opet hvata anksioznost sa gorepomenutim simptomima. Zašto?

Edited by blackadder

I ja imam bipolarni poremećaj...

Koliko sam čtao, antidepresivi imaju jako slab učinak na bipolarne depresivne faze...

Traži od doktora Lamotrigin (Lamictal, Lamal), taj anitepileptik ima antidepresivno dejstvo, i prvi je lek izbora kod bipolarnog poremećaja u depresivnim fazama. Srećno.

Edited by blackadder

Probao sam Lamicital ili Lamal ali bez ikakvog učinka, faze su se smjenjivale svakih 5 mjeseci, poslje sam pokušavao sa Depakone Chrono, ali ga nisam podnosio kao ni Zyprexu (iako nemam psihozu)...Tražio sam Litij, ali mi ga psihijatar ne da jer navodno je štetan. Inače su mi više izražene faze depresije, a manija je blaga riječ je o hipomaniji. Najviše me ubija anksioznost, kako to da u nju upadnem i pored antidepresiva?

Edited by blackadder

:( Ni meni nije odgovarao Lamictal nikako, kao ni antipsihotici...

Antidepresivi drugačije deluju na paničare, depresivce i bipolarce...

Niko ne garantuje da nećeš doživeti povratak simptoma, čak i uz terapiju...

A ovo za Litijum, to je tačno, mnogo zeznut lek...

Inače antidepresivi dovode do destabilizacije, možda te je sam antidepresiv (bez Helexa) gurnuo u disforičnu hipomaniju, pa osećaš anksioznost i nemir...

Ja imam dug staž sa antidepresivima i svaki put sam tako prošao...

Popričaj o tome sa doktorom, i neka ti daju nešto pored antidepresiva.

Edited by blackadder

@Apollon, što ti sada koristiš i koji stabilizator? Trenutno nisam u hipomaniji nego me uhvatila anksioznost, pa me ti strašni sinptomi bacaju u depresiju. U pitanju su simptomi tipa: Unutrašnja nervoza, znojenje, loša koncentracija, lupanje srca...I to me hvata pored uzimanja Fevarina 100 mg, isti uzimam bez prestanka 2 god. Za sve ovo vreme sam bez ijedne faze +,samo čim odbacim Helex nakon 5 mjeseci uzimanja, nakon mjesec dana ponovno se javi anksioznost.

Edited by blackadder

Uzimam Trileptal, to je novija verzija starog Tegretola, Karbapina...

Odličan je lek, ni u + ni u - . Pijem ga nedelju dana, ujutru tabletu i uveče od 300 mg...

Pijem takođe i Rivotril po potrebi.

Isto mi je anksioznost veliki problem, međutim to rešim Bensedinom, što je ista grupa kao i tvoj Helex... :(

Imam bipolarni I tipa, i antidepresivi su mi strogo zabranjeni pa nemam nešto opcija za lečenje anksioznosti...

Ali ovaj Trileptal je stvarno dobar i za anksiozne simptome.

Edited by blackadder

Hvala ti Apollon, ako mi još netko može pomoći savjetom ili nečim drugim da se riješim problema. Odnosno, svaka pomoć bi mi dobro došla...Psihijatrima bar u Hrvatskoj (odnosno Splitu) nisam oduševljen, ako netko zna dobrog psihijatra u Splitu, neka ga navede.

Edited by blackadder

Sinoc je mom decku propisan lek Zalasta,znaci ti mislis da je to OK lek?

Skidaju ga sa Leponexa,a uvode Zalastu.

Doktorka mu je rekla da je to bolje,i da je to lek novije generacije,dobija manje doze od Leponexa ali kao koliko sam skontala jacina delovanja ostaje ista.

On inace pije pola ujutru,pola poslepodne i 2 uvece Leponexa,uz to i Litijum ujutru i uvece i Rivotril po potrebi i ona kaze da je to bebeca terapija,meni to tako ne izgleda,ne znam sa cime ona to usporedjuje i meri,i da li po njoj neko treba da seta ako biljka da bi terapija bila junacka a ne bebeca.

Njemu se ta doktorica uopste ne svidja,komunikacija im je na 0,ona ga cak indirektno ucenjuje na foru hospitalizacije jer zna da se on plasi hospitalizovanja,naravno to nikome nije prijatno.

P.S. Da li lek Zalasta smanjuje libido?

Edited by blackadder

BlooDy, a reci ti nama jesi li to ti, mnogo ce lakse svima da bude :)

Nisam ja,moj decko ima bipolarni poremecaj,sto ne bi rekla da sam ja,nisam prsla pa da pisem za nekog drugog a da sam ja.

Kazem iskreno,a pisem jer me sve to brine,i interesuje me i kako da pomognem i sta kazu ljudi koji su to pili, itd.

Zato stalno pisem,jer sada se opterecujem sa tim novim lekom sto ce poceti da pije,npr od Eftila je se jako gubio,prebacivao sa ponasanjem,izjavama itd...Od tada se za svaki novi lek koji mu prepisu tripujem.

Edited by blackadder

Lagano, sve sto je sada dobio je kao casa vode u poredjenju sa Leponexom ;)

Drz'te se ;)

Edited by blackadder

Nemam pojma,videcemo,od utorka pije pa cu da vidim kako ce da mu bude.

Kako ti tako puno znas o lekovima?

On je imao dosta nuspojava od Leponexa,on ce sada piti 1/2 uvece prve nedelje,a onda sledece 1/4 ujutru i 1/2 uvece, to je mnogo manje nego sto je pio Leponexa (a pio je 1 ujutru,pola posle podne i 2 uvece).

Edited by blackadder

mislim da je to kod mene,ili slicno? :wacko:

ovako...ljudi sa chata znaju i vide moje ponasanje.

poooludim totalno bez ikakvog razloga,lud sam,agresivan,naprosto pricam...

i kad se sve zavrsi,osjecam se uzasno,depresivno... :( 

Edited by blackadder

Mato,jel ti imas neku dijagnozu ili sam mislis da imas bipolarni poremecaj?

Jesi bio negde kod doktora?

Edited by blackadder

samo mislim,BlooDy :D

nikad bio kod psihijatra,bio kod 2 psihologa i 2 psihologinje,i uvek sam mislio reci probleme,i nikako...ne mogu se otvoriti,kazem sve je u redu,ispadnem glup i to je to.

Edited by blackadder

Zamislite kombinaciju OKP-ovca i Bipolarca :tatice_03: E, to se meni desilo. Ja sam F 31.7, afektivni bipolarni u remisiji.

Ja imam veoma velike minus faze kada apsolutno ne brinem ni o cemu: Sve je u neredu,ne idem u skolu,ne izlazim,jako mi je lose...A onda imam i faze kada mi je sve cakum-pakum,sve volim,dobro se osecam,mogu i u skolu i na trening,imam mnogo vece samopuzdanje nego u minus fazi...Psihostabilizatore pijem,antipsihotike i sedative.Kada sam bio u plus fazi poceo sam da razgovaram sa bogom i on je odgovarao,a ja sam bio tako srecan ali to nije potrajalo...Mislim da mi trebaju novi lekovi.

Edited by blackadder