Jump to content
Depresija Forum
Hyperdrive

Graničarski chat - Naša iskustva, svakodnevna podrška i pomoć u rešavanju problema

Recommended Posts

Nemoj tako, Vanja, ja sam udarala glavom o zid. :P

U prevodu, niko nas bolje ne može opisati od nas samih i oni koji nas znaju IRL.

Edited by blackadder

istina da samo onaj tko ima granicni moze to da i opise tocno kako je, ali opet kazu da postoji preko 200+ varijanti simptoma i nitko nije isti, jedino zajednicko je taj strah od napustanja ali opet nije ni to kod svih

kako bi ti svojim rijecima opisala nacin na koji se osjecas recimo ?

Edited by blackadder

E, a sto se samopovredjivanja tice jel se moze mozda reci za osobe koje se ne samopovredjuju ali to cine na neke druge nacine kao sto je bezanje u bolest kada se naidje na problem kako bi se skrenula paznja? Ili izmisljanje nekih situacije gde su pali/udarili se i slicno...? Dramatizacija neka.

Sve na nekom reklo bi se nesvesnom nivou. Ili je to ipak nesto drugo?

Ne razumem.

Edited by blackadder

ma nemam pojma

mislim da moja sestricna ima granicni, vec se par puta nagutala tableta i isjekla ruke ziletom

pa se zanimam malo za tu bolest ali je kompliciranija od shizofrenije

Edited by blackadder

On 4/21/2018 at 4:56 PM, VanjaCro said:

pa se zanimam malo za tu bolest ali je kompliciranija od shizofrenije

:blink:

Drama je sastavni deo svega. Svaki dan smo Šekspiri.

Edited by blackadder

ma kuzim to ali kada citam o tome mnogo je zapravo kompleksno i duboko

makar meni eto, izgleda da sam glup ali sta cu

nije mi jasan poremecaj identiteta recimo, sta se pod tim podrazumijeva?

recimo moja sestricna je jednom napala mamu nozem ali na svu srecu pa se valjda nekako iskontrolirala

pa je negdje prije obrijala obrve i na jednoj istetovirala smajlica a na drugoj: fuck you

i tako radi svakakve pizdarije

ali nisam previse upucen u slucaj vec samo ono sto cujem sa strane

zato meni to lici na granicni ali ne mora da bude naravno

Edited by blackadder

Povući će se simptomi kad se zaposliš. KURAC ĆE. Sad imam i psihičke i fizičke.

Edited by blackadder

Ah,to uvek kažu... :rolleyes:

Edited by blackadder

Upoznala sam jednu osobu sa ovim poremećajem, šanse nema da prizna da sa njim nešto ne valja, da je nestabilan i konfliktan preko svake mere, u smislu da nema prijatelje, devojku, ništa, jer je sve rasterao. Jako negativna osoba, uvek u pravu, večito drugi krivi. Ima sve te simptome koji se navode kod graničara, bar one koje sam mogla da primetim.

Hiper, nema šanse da me ubediš da ti imaš ovaj poremećaj. Mislim da si samo temperamentija, i da tu energiju ne umeš uvek da usmeriš pa ti to pravi problem.

Za druge na ovom forumu takođe imam sumnje jer svi vi priznajete svoj problem, što je kod poremećaja liÄnosti retkost, i to velika.

Ne poznajem vas dovoljno, ali mislim da možda olako daju ovu dosta zeznutu dijagnozu.

Edited by blackadder

Aruena, žene su drugačije. Mi radimo na sebi. Plus, muškarci češće imaju antosocijalni, ili oba.

Kod mene je 100% sigurno. Imala sam svih devet simptoma, bizarni strah od napuštanja ću uvek imati. Učim da budem bolji čovek. Evo, večeras se osećam ispunjeno, jer sam se nekome izvinila...I paranoično, jer se pojavila tašta te osobe u komentarima na sliku gde smo zajedno. Relax, woman, I'm asexual. TRIPUJEM SE.

Edited by blackadder

Proklete haludže od euforije.

Edited by blackadder

Da li se još neko prejeda kad ima dileme, nalete emocija i sl? Meni je to ove godine postao lajtmotif. :/

Edited by blackadder

Malo mi se kaki od svih vas koji nećete sebi da priznate koji vam je đavo. Vidi se iz aviona, kod svakog podtipa, čak i kad postoje druga, komorbidna stanja. Remisije i oporavka do četrdesete o kojima ste sigurno čitali bar negde NEMA dok ne počnete da uviđate da, iako su nas uništavali od rođenja, sistematski, moramo da krenemo da ispravljamo to što nam je učinjeno...A ne da se ponašamo kao Kalimero.

Uvek ostajemo osetljivi, do daske, ali bar imamo filter od mozga do usta/tastature koji nije preusmeren na rektum zbog zakrčenja i nesposobnosti da se vidi put od tačke A do tačke B.

Sad, kaki se meni i ovako.

Edited by blackadder

A od kojih ti se to "nas" k*nja,brate...? :unsure: Misliš,od "nas" generalno kao od ljudi (odnosno,k*nja ti se od graničarske populacije generalno),ili...Ili od nas konkretno ovde?

Edited by blackadder

Ja sam fina, meni se KAKI. Kad budem imala bebu, u porodištu ću je prepoznati jer se moja UKAKI, a ostale se USERU. :o

Ne znam kako ovo bilo kome da objasnim sa stanovišta nekoga ko je "self-aware borderline" i daleko odmakao u remisiji...Ali kod mnogih ljudi vidim simptome koji su mi više nego poznati, ponajviše splitting.

Edited by blackadder

Je li stvarno? :huh2: Ja baš imam utisak da odavno ovde nisam videla neki primer "splittinga"...

Edited by blackadder

A ko,mislim...? :huh2: Kad,šta...?

(daj malo više informacija,majka mu stara)

Edited by blackadder

On 9/22/2018 at 3:32 AM, Hyperdrive said:

Da li se još neko prejeda kad ima dileme, nalete emocija i sl? Meni je to ove godine postao lajtmotif. :/

Da, ovo se dogadjalo redovno...I sad ume...Pre svega uveče...Tad ume biti opasno.

Inače umem biti impulsivan...Tokom boravka u inostranstvu za 3 meseca sam dvaput menjao stan...Nakon toga se vratio kući. Možda odluke i jesu bile u skladu traženja sebe...Ali to se ne radi tako, jer može nositi posledice. Ali uradio sam.

Edited by blackadder

Poslednje dve rečenice sam manje-više parafrazirala nekom drugom, pre neki dan. U nekom trenutku moramo da shvatimo da jesmo bili nečije žrtve, drilovani, zapostavljani, ali da to nije blanko karta za neodgovornost celog života. Malo po malo, preuzimamo odgovornost za svoje postupke.

I meni uveče, ili noću. Srećom, sad kad su mi problemi sa metabolizmom šećera i insulina sređeni, ispostavilo se da nemam sklonost gojenju. No, opet...Brate, sednem i pojedem za troje.

Edited by blackadder

On 10/4/2018 at 5:40 PM, Friedrich91 said:

Da, ovo se dogadjalo redovno...I sad ume...Pre svega uveče...Tad ume biti opasno.

Inače umem biti impulsivan...Tokom boravka u inostranstvu za 3 meseca sam dvaput menjao stan...Nakon toga se vratio kući. Možda odluke i jesu bile u skladu traženja sebe...Ali to se ne radi tako, jer može nositi posledice. Ali uradio sam.

Isto sam napravila, u rasponu od 2 godine dvaput sam odlazila i vraćala se kući, promijenila 6 stanova. Moj odlazak od kuće je bio okidač-totalno suprotno onome što sam mislila da će biti. Otišla sam u drugu državu ne znajući nikoga, i tu mi se život preokrenuo. Besciljno lutanje, duboki nemir. Puno puta si kažem da je to tako trebalo biti-možda je trebalo dotaknuti dno da se krene ka iscjeljenju. Ali ponekad ni sama nisam sigurna koliko je to istina.

Imam jedan problem koji se ponovio već nekoliko puta, i ne znam kako da ga shvatim. Upoznam osobu koja mi se baš svidi, i nakon seksa u trenutku mi se totalno zgadi-vidim samo mane, samo loše, i kompletno izgubim volju za ikakvim daljnjim odnosom s tom osobom.

Ima li netko sličnih iskustava? Nakon ovog posljednjeg iskustva, dođe mi da pomislim da stvarno nisam u stanju imati vezu.

Edited by blackadder

Aaa neee remisija. Meni je to najgore...Niti mogu da crtam, pišem niti se osećam kao da uopšte postojim...

Ali ni ova plus faza ovih dana nije nimalo kul...Eo sad me ždere krivica ali su mi misli i dalje haos...

Ali eh...Definisala sam kako prepoznajem borderlajnovce, i sebe u tome. Iiizražena kontradiktornost (ambivalentnost).

Kod mene je to baš HC...

Edited by blackadder

Ti si meni jednom rekla da to vidiš po izrazima lica.

Otepia, dobro došla. Kad kažeš besciljno lutanje, misliš li na bukvalno lutanje, ili je to metafora? Ili...oba?

Edited by blackadder

On 10/22/2018 at 11:02 PM, Hyperdrive said:

Ti si meni jednom rekla da to vidiš po izrazima lica.

Zapravo po više stvari. Ali baš imamo specifičan pogled...

Edited by blackadder