Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Hyperdrive

Graničarski chat - Naša iskustva, svakodnevna podrška i pomoć u rešavanju problema

Recommended Posts

U međuvremenu si na drugoj temi napisala da imaš i shizoafektivni. E, to objašnjava onaj Karbapin.

Edited by blackadder

On 1/12/2019 at 6:51 PM, s_marsa_pala said:

Da li mi neko moze reci iz iskustva da li je u pojedinim fazama kod borderline-a paradoksalno prisutan i jako izrazen strah od smrti?

A onda se javim ja. Jedna od najsuicidalnijih.

Dešava se i strah ali je kratak...

Edited by blackadder

Muči me samosabotiranje već nedeljama. Ne mogu prosto da prestanem. Od Nove godine sam na kratko videla Hijeroglifi i bila kod moje drugarice B. i to je to. Izvisila sam za svaki događaj na kojem je trebalo da budem. Ponižavam se na poslu i rušim sopstveni ugled.

Jednostavno, podsvest mi govori da sam stoka, neopevana džukela, đubre i da nisam ništa zaslužila. Ali ZAŠTO OVO RADIM?

Edited by blackadder

On 1/13/2019 at 7:59 PM, ᑥᗗᕫᗗ áᘓᗽᔛᙽ said:

A onda se javim ja. Jedna od najsuicidalnijih.

Dešava se i strah ali je kratak...

Hvala Hijeroglifu na odgovoru <3

On 1/14/2019 at 2:36 AM, Hyperdrive said:

Muči me samosabotiranje već nedeljama. Ne mogu prosto da prestanem. Od Nove godine sam na kratko videla Hijeroglifi i bila kod moje drugarice B. i to je to. Izvisila sam za svaki događaj na kojem je trebalo da budem. Ponižavam se na poslu i rušim sopstveni ugled.

Jednostavno, podsvest mi govori da sam stoka, neopevana džukela, đubre i da nisam ništa zaslužila. Ali ZAŠTO OVO RADIM?

A sa tobom potpuno saosecam...Ponekad se pitam da li cu morati te Drine do kraja zivota da ispravljam.

Edited by blackadder

I tu vidimo koliko nas ima, ceo spektar. Hijeroglifi ima stalno suicidalne ideacije. Ja sam ih imala samo tri meseca kad mi je depresija bila na onom kritičnom nivou, kad su i vitalne funkcije usporavale.

I sve ono sa alkoholom, drogom i promiskuitetom - ja npr. ništa od toga, plašila bih se gubitka kontrole samo tako!

Hajde neka me neko natera da radim. Evo, OPET se tripujem da je par ljudi ljuto na mene. UGH.

Edited by blackadder

Pa da...Smrt mi ko dobar dan...

A evo SAD NE ŽELIM da umrem...Ali nije baš strah.. Samo ne želim...A želim.

Hipi nisam ja ostali su nebitni ;) 

Edited by blackadder
Hijeroglifi napravila hijeroglife.

Edit razlog...Hahaha...Pa zato se i zovem Hijeroglif...

Nego...Je li ima neko da doživi atak na sopstvenu ličnost...I onako zbog nebitne osobe poludi...

Ja to retko...Jbg probudila sam se na levu ruku, a tu sam povredila...

Edited by blackadder

Čekaj, misliš li na situacije kad te neko izvređa i poludiš od besa, ali se istovremeno osetiš i inferiorno?

Edited by blackadder

Ne. Mislim na situaciju kada te izvređa nebitna osoba a ti se razbesniš plus samopouzdanje ode niže od pakla...

Edited by blackadder

Pa to ti je to,LOL :lol: Mislim,to ti je upravo ovo što je Hyperdrive opisala.

(s tim što je,s obzirom da tebe mogu da "istriggeruju" čak i irelevantne osobe,verovatno još i drastičnije od ovoga na šta je ona mislila)

Edited by blackadder

Upravo tako. Ili ove situacije kao moja za koju obe znate, pre skoro pa mesec dana, gde sam bukvalno prvo imala histeričan napad i za nekoga ko nije ništa kriv rekla gomilu odvratnih stvari. Bio je "gad", "đubre", prikriveni sociopata"...I sve sam to rekla nekome ko je njegova krv, dok me momak nije smirio i rekao da, kad kažem "neka ide u pičku materinu" govorim i o njegovoj majci. :unsure:

Posle toga me je uhvatila paranoidna ideacija vezana za praćenje, jer je opet počela da me troluje luda baba. Na kraju sam uletela u neku kratku, klasično graničarsku, blagodepresivnu epizodu i morala samoj sebi da dignem Flunisan.

A tehnički, deo koji me je najviše uvredio bio je što moj Kosta pao s mosta nije rekao drugarici da me pozdravi. Sad se tome smejem. Kakav sam ja kreten. :laugh4:

Edited by blackadder

Hajde da ja lepo priznam celoj planeti da namerno odlažem rok za završetak izmena na klijentovom sajtu za nedelju dana kako bih intenzivno radila sledeće sedmice i toliko se umorila da se uspavam baš onda kad ne treba (iduće subote), iako me moja najbolja prijateljica i njen mali ugursuz čekaju i dogovaramo se da idemo na jedan divan događaj za klince još od avgusta.

Edited by blackadder

Pa šta je ovo više sa pažnjom...Koji kurac više...

Je li moguće da depresija toliko ubije pažnju...A i nisam u nekoj extremnoj depri...Mada konstatovan mi je poremećaj pažnje ali lek za to može isključivo neurolog da da...A ja sam zaboravila da odem naravno...Pošto mi je i memorija ko da imam 80 a ne 23...

Edited by blackadder

Moguće je...Depresija ume da baš značajno snizi sposobnost pažnje i koncentracije.

Edited by blackadder

On 1/18/2019 at 3:48 PM, ᑥᗗᕫᗗ áᘓᗽᔛᙽ said:

Pa šta je ovo više sa pažnjom...Koji kurac više...

Je li moguće da depresija toliko ubije pažnju...A i nisam u nekoj extremnoj depri...Mada konstatovan mi je poremećaj pažnje ali lek za to može isključivo neurolog da da...A ja sam zaboravila da odem naravno...Pošto mi je i memorija ko da imam 80 a ne 23...

Pisi. U neku svesku, notes, bilo sta, sta treba da uradis. I kad odradis stikliraj. Meni to pomaze da se osecam bolje, posebno kad stikliram, a i dobro je da se ne zaboravi.

Edited by blackadder

Džaba. Ja ne mogu ništa. Dva monuta ne mogu da se skoncentrišem na jednu stvar.

Edited by blackadder

Hijeroglifi, slušaj, imaš sigurno u telefonu onaj podsetnik, namesti ga da ti svira pet alarma u različitim vremenskim razmacima ako treba, radim i ja tako. Sada manje.

Kada zakažeš neku obavezu, istog trenutka upiši u telefon, ne čekaj, da zbog rasejanosti ne bi zaboravila.

Depresija zaista ubija kocentraciju i pojam o vremenu, moraš da se dovijaš.

Edited by blackadder

To radi ako podtip nije petulantni, onaj sa negativističkim crtama ličnosti. Moj npr. jeste. :(

Edited by blackadder

Mogu li granicari ovog foruma da mi kazu kakvi su im dani,mislim na jutra i noci,kada su najvedriji a kada najtuzniji i kako im energetski leveli variraju u toku dana?Da li ima ikakvih pravilnosti koje se ponavljaju?

Svaki odgovor je visko cenjen sa moje strane :) 

Edited by blackadder

Bilo kad i bilo gdje. Border je uvijek spreman za akciju. A najdraze mu je kad pomislis da si stabilan. Pa te on sa osmjehom razuvjeri.

Ovo što je borderija rekla. Ako ti jutro npr. pravi problem, to bi pre bio simptom melanholične depresije.

Takođe, da bi osoba sa graničnim imala ispad, potreban je jasan okidač.

Edited by blackadder

To je više nego normalan okidač za bilo koga, ako govorimo o tvojim problemima sa stomom itd.

Ja sam juče bila skroz OK i onda su me rebnuli simptomi PMDD pa sam uradila kombinaciju jednog i drugog - otkazala sve i zaspala u 18h. :rolleyes:

I samosabotaža mi neće uspeti, izgleda. Drugarica i njen sin su odlučni da u subotu ujutru idemo na to-nešto. On jedva čeka!

Edited by blackadder

Verovali ili ne, sela sam da RADIM VELIKE STVARI. :o:o :o

Edited by blackadder