Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Hyperdrive

Graničarski chat - Naša iskustva, svakodnevna podrška i pomoć u rešavanju problema

Recommended Posts

Pojela sma cokoladu i verovatno ce me udariti secer sto nije dobro..Ali beg se drugi nije mogao.naci..

Pozdrav svima Hyperdrive dami sam se obratila na drugoj temi.Imam 29 god ovo cudo su mi prepisali sa 18..Ne znam sta bih rekla..Znam samo da nisam suicidalna..

I sto kaze gore Candy clan..jel moguce da grese..mislim koje je to ubistvo za nas

U međuvremenu si na drugoj temi napisala da imaš i shizoafektivni. E, to objašnjava onaj karbapin.

Da li mi neko moze reci iz iskustva da li je u pojedinim fazama kod borderline-a paradoksalno prisutan i jako izrazen strah od smrti?

A onda se javim ja. Jedna od najsuicidalnijih.

Dešava se i strah ali je kratak..

MuÄi me samosabotiranje već nedeljama. Ne mogu prosto da prestanem. Od Nove godine sam na kratko videla Hijeroglifi i bila kod moje drugarice B. i to je to. Izvisila sam za svaki dogaÄ‘aj na kojem je trebalo da budem. Ponižavam se na poslu i ruÅ¡im sopstveni ugled.

Jednostavno, podsvest mi govori da sam stoka, neopevana džukela, đubre i da nisam ništa zaslužila. Ali ZAŠTO OVO RADIM?

A onda se javim ja. Jedna od najsuicidalnijih.

Dešava se i strah ali je kratak..

Hvala Hijeroglifu na odgovoru <3

MuÄi me samosabotiranje već nedeljama. Ne mogu prosto da prestanem. Od Nove godine sam na kratko videla Hijeroglifi i bila kod moje drugarice B. i to je to. Izvisila sam za svaki dogaÄ‘aj na kojem je trebalo da budem. Ponižavam se na poslu i ruÅ¡im sopstveni ugled.

Jednostavno, podsvest mi govori da sam stoka, neopevana džukela, đubre i da nisam ništa zaslužila. Ali ZAŠTO OVO RADIM?

A sa tobom potpuno saosecam... ponekad se pitam da l cu morati te Drine do kraja zivota da ispravljam

I tu vidimo koliko nas ima, ceo spektar. Hijeroglifi ima stalno suicidalne ideacije. Ja sam ih imala samo tri meseca kad mi je depresija bila na onom kritiÄnom nivou, kad su i vitalne funkcije usporavale.

I sve ono sa alkoholom, drogom i promiskuitetom - ja npr. ništa od toga, plašila bih se gubitka kontrole samo tako!

Hajde neka me neko natera da radim. Evo, OPET se tripujem da je par ljudi ljuto na mene. UGH.

I tu vidimo koliko nas ima, ceo spektar. Hijeroglifi ima stalno suicidalne ideacije. Ja sam ih imala samo tri meseca kad mi je depresija bila na onom kritiÄnom nivou, kad su i vitalne funkcije usporavale.

I sve ono sa alkoholom, drogom i promiskuitetom - ja npr. ništa od toga, plašila bih se gubitka kontrole samo tako!

Hajde neka me neko natera da radim. Evo, OPET se tripujem da je par ljudi ljuto na mene. UGH.

Pa da... Smrt mi ko dobar dan..

A evo SAD NE želim da umrem.. Ali nije baš strah.. Samo ne želim.. A želim...

Hipi nisam ja ostali su nebitni :')

Edited by Hyperdrive
Hijeroglifi napravila hijeroglife.

Pa da... Smrt mi ko dobar dan..

A evo SAD NE želim da umrem.. Ali nije baš strah.. Samo ne želim.. A želim...

Hipi nisam ja ostali su nebitni :')

Edit razlog... Hahaha... Pa zato se i zovem heroglif..

Nego... Je l ima neko da doživi atak na sopstvenu liÄnost.. I obako zbog nebitne osobr poludi...

Ja to retko... Jbga pribudila sam se na levu ruku, a tu sam povredila..

Čekaj, misliš li na situacije kad te neko izvređa i poludiš od besa, ali se istovremeno osetiš i inferiorno?

Čekaj, misliš li na situacije kad te neko izvređa i poludiš od besa, ali se istovremeno osetiš i inferiorno?

Ne. Mislim na situaciju kada te izvređa nebitna osoba a ti se razbesniš plus samopouzdanje ode niže od pakla..

Pa to ti je to,LOL :lol: Mislim,to ti je upravo ovo Å¡to je Hyperdrive opisala.

(s tim Å¡to je,s obzirom da tebe mogu da "istriggeruju" Äak i irelevantne osobe,verovatno joÅ¡ i drastiÄnije od ovoga na Å¡ta je ona mislila)

Upravo tako. Ili ove situacije kao moja za koju obe znate, pre skoro pa mesec dana, gde sam bukvalno prvo imala histeriÄan napad i za nekoga ko nije niÅ¡ta kriv rekla gomilu odvratnih stvari. Bio je "gad", "Ä‘ubre", "prikriveni sociopata"...i sve sam to rekla nekome ko je njegova krv, dok me momak nije smirio i rekao da, kad kažem "neka ide u piÄku materinu" govorim i o njegovoj majci. :unsure:

Posle toga me je uhvatila paranoidna ideacija vezana za praćenje, jer je opet poÄela da me troluje luda baba. Na kraju sam uletela u neku kratku, klasiÄno graniÄarsku, blagodepresivnu epizodu i morala samoj sebi da dignem Flunisan.

A tehniÄki, deo koji me je najviÅ¡e uvredio bio je Å¡to moj Kosta pao s mosta nije rekao drugarici da me pozdravi. Sad se tome smejem. Kakav sam ja kreten. :laugh4:

Hajde da ja lepo priznam celoj planeti da namerno odlažem rok za zavrÅ¡etak izmena na klijentovom sajtu za nedelju dana kako bih intenzivno radila sledeće sedmice i toliko se umorila da se uspavam baÅ¡ onda kad ne treba (iduće subote), iako me moja najbolja prijateljica i njen mali ugursuz Äekaju i dogovaramo se da idemo na jedan divan dogaÄ‘aj za klince joÅ¡ od avgusta.

Pa šta je ovo više sa pažnjom.. Koji kurac više...

Je l moguće da depresija toliko ubije pažnju... A i nisam u nekoj extremnoj depri... Mada konstatpvan mi je potemećaj pažnje ali lrk za to može iskljuÄivo neurolog da da... A ja sam zaboravila da odem naravno... PoÅ¡to mi je i memorija ko da imam 80 a ne 23...

Moguće je...Depresija ume da baÅ¡ znaÄajno snizi sposobnost pažnje i koncentracije.

Pa šta je ovo više sa pažnjom.. Koji kurac više...

Je l moguće da depresija toliko ubije pažnju... A i nisam u nekoj extremnoj depri... Mada konstatpvan mi je potemećaj pažnje ali lrk za to može iskljuÄivo neurolog da da... A ja sam zaboravila da odem naravno... PoÅ¡to mi je i memorija ko da imam 80 a ne 23...

Pisi. U neku svesku, notes, bilo sta, sta treba da uradis. I kad odradis stikliraj. Meni to pomaze da se osecam bolje, posebno kad stikliram, a i dobro je da se ne zaboravi.

Pisi. U neku svesku, notes, bilo sta, sta treba da uradis. I kad odradis stikliraj. Meni to pomaze da se osecam bolje, posebno kad stikliram, a i dobro je da se ne zaboravi.

Džaba. Ja ne mogu ništa. Dva monuta ne mogu da se skoncentrišem na jednu stvar.

Hijeroglifi, sluÅ¡aj, imaÅ¡ sigurno u telefonu onaj podsetnik, namesti ga da ti svira pet alarma u razliÄitim vremenskim razmacima ako treba, radim i ja tako. Sada manje.

Kada zakažeÅ¡ neku obavezu, istog trenutka upiÅ¡i u telefon, ne Äekaj, da zbog rasejanosti ne bi zaboravila.

Depresija zaista ubija kocentraciju i pojam o vremenu, moraš da se dovijaš.

To radi ako podtip nije petulantni, onaj sa negativistiÄkim crtama liÄnosti. Moj npr. jeste. :(

Mogu li granicari ovog foruma da mi kazu kakvi su im dani,mislim na jutra i noci,kada su najvedriji a kada najtuzniji i kako im energetski leveli variraju u toku dana?Da li ima ikakvih pravilnosi koje se ponavljaju?

Svaki odgovor je visko cenjen sa moje strane:)

Bilo kad i bilo gdje. Border je uvijek spreman za akciju. A najdraze mu je kad pomislis da si stabilan. Pa te on sa osmjehom razuvjeri.

Ovo Å¡to je borderija rekla. Ako ti jutro npr. pravi problem, to bi pre bio simptom melanholiÄne depresije.

TakoÄ‘e, da bi osoba sa graniÄnim imala ispad, potreban je jasan okidaÄ.

To je viÅ¡e nego normalan okidaÄ za bilo koga, ako govorimo o tvojim problemima sa stomom itd.

Ja sam juÄe bila skroz OK i onda su me rebnuli simptomi PMDD pa sam uradila kombinaciju jednog i drugog - otkazala sve i zaspala u 18h. :rolleyes:

I samosabotaža mi neće uspeti, izgleda. Drugarica i njen sin su odluÄni da u subotu ujutru idemo na to-neÅ¡to. On jedva Äeka!

Verovali ili ne, sela sam da RADIM VELIKE STVARI. :o :o :o