Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Riot

Izliv besa jednog nezrelog sociofobicara koji luta pogledom i gleda ispod povrsine i naizgled rutinske stvarnosti.

Recommended Posts

Evo sada jos neke iluzije da razbijem.

unapred da napomenem, OVO NEMA VEZE SA FORUMOM, nego jedna moja generalna boljka.

Da, vecito kazu da smo mi socijalno anksiozni i fobicni krivi za sve, za to sto smo sami, stidljivi, sto tesko upoznajemo ljude.

A niko nikada ne gleda stvari sa neke druge perspektive - da ta druga strana prosto NE ZELI, JEBENO NE ZELI da nam da sansu, nego SAMO ZALEPE JEBENE ETIKETE I TO JE TO.

Da, mi vecito treba da trckaramo za drugima, vucemo za rukav i moljakamo. Ma sere mi se od te uloge zrtve.

HOCES NECES, NE MORAS, SRECAN TI PUT.

NE ZELE, NE DAJU, ne dozvoljavaju nastavljanje komunikacije.

I NISAM DEBIL, MOGU DA OSETIM TO. Osetim jebeno u vazduhu da sam NEPOZELJNA.

Ne mogu ja da doprem do njihovih ludih mozgova koji me odbijaju.

STO JE FORA, MI RAZUMEMO I KONTAMO ZASTO ONI NAS NE PRIHVATAJU

A ONI...oni ni ne pokusavaju da gledaju iz nase perspektive.

ONI GUBE, ne gubimo mi!

ONI SU IZGUBILI POTENCIJALNOG DOBROG I VERNOG PRIJATELJA.

Ma, ne mora prijatelja, DRUGARA, ORTAKA, POZNANIKA.

Problem je sto zbog okolnosti ne moze da se nadje neko ni za JEBENI SMALL TALK.

I sere mi se od one izreke STO SI STARIJI IMACES SVE MANJE PRIJATELJA, STO SU STARIJI LJUDI SE SVE VISE ZATVARAJU

Kako je to ograniceno razmisljanje brate !

Ju.

Ma.

Ja sam budala.

Jurim na vetrenjace.

Ali samo zelimd a kazem da smo mi veliki borci, i da NISMO UVEK KRIVI ZA SVE i da je ovo BOLESNO VREME OTUDJENIH LJUDI.

STA JA DA IM RADIM.

ETO.

NE RARUMEM LJUDE NE RAZUMEJU NI ONI MENE I TO JE TO.

CAO ZDRAVO.

NEMAM VISE SNAGE DIZEM RUKE BRE.

I tako mi nekako bude krivo kad vidim da svako moze samo ja ne mogu. Svaka susa i musa, ja kao da sam maloumna i mentalno zaostala. Jebote. Pojedem se ziva.

Nisam od onih sto sede i cekaju da im padne sa neba.

Zaista sam ulagale napore, vreme, pokusavala da razumem, ali sve je rezultiralo nulom.

Isto mi je bilo pokusavati ili sedeti kuci na kraju je sve ravna linija zacarani krug.

I vecito se pitam

JEL SU LUDI ONI ILI JA

SERE MI SE VISE DA UVEK KRITIKUJEM I PLJUJEM SAMU SEBE,

DA NE KAZEM DA NEMA MOG UDELA ALI NEKAD ZAISTA NIJE DO MENE.

TRUDIM SE ALI REZULTATA NEMA.

DODJE MI ISTO SRANJE, TRUDILA SE JA ILI NE. POKUSALA ILI NE.

od sudbine se ne moze pobeci.

Ma ja sam poremecena sigurno, samo nisam svesna koji je moj problem.

Ne znam zasto drugi nemaju tih problema, zasto ja moram desetostruko, stostruko da radim na sebi da popravim tu lose udeljenu karmu.

Zasto moram stostruko da se dokazujem?

Zasto uvek ispadnem negativna antipaticna cudoviste?

Ma.

Opet jurim na vetrenjace.

jbg.

retko ko razume tu vrstu frustracije.

prosto sam glupa.

ne umem da se pravim da me boli kurac.

ne umem da se uvlacim

ne umem da citam ljude i skontam sta im je u glavi.

Godinama me to iritira i zelim vec jednom da izlecim sebe i resim taj kvrc u glavi....verujem da imam snage i da sam normalna uprkos svemu. Zelim da verujem da vredim.

I recite vi meni, kako onda da ne pozelim da ih pobijem sve? :P

imala sam istu frustraciju, joÅ¡ uvijek je imam, samo ne u tolikoj mjeri, nemam tako puno ljudi u svom životu, a htjela bi jer ljepÅ¡i je život tako, lijepo je moći otići negdje s nekim, zabaviti se s nekim, a ne vjeÄno raditi sve sam.

osjeti se u vazduhu i to dosta pogotovo od strane zenskog roda (to si u pravu)

nemam pojma koliko je tvoja socijalna anksioznost izrazena ali normalci vole da se druze i da izlaze na skoro redovitoj bazi i pogotovo medu druge ljude

ja osobno ne mogu mnogo toga zbog bolesti/okolnosti, a netko koga recimo upoznam igrom slucaja ce htjeti da izademo negdje u kafic ili stogod

i naravno sa vremenom osoba pocne gubiti interes posto ne shvaca i jednostavno odustane... i nije ovo primjer samo za socijalnu fobiju, vazi i za druge bolesti

ljudi su po prirodi socijalna bica i ako odudaras kroz zivot ces da dobijes mnogo odbijenica

nece nitko da se nateze sa osobom koja ima psihickih tegoba...sto da netko bira los genetski materijal ?

kad moze da se druzi i bude sa nekim tko nema takve tegobe

a pogotovo da ne spominjem kasnije kada se svo drustvo pa i ono od malih nogu krene raspadati (sto zbog brakova/djece i zbog iseljavanja)

ostajes sam/sama (okolnosti su jednostavno takve) ne kazem da smo si mi krivi ali vrijeme curi a poremecaj te jebe u mozak

nece nitko da se nateze sa osobom koja ima psihickih tegoba...sto da netko bira los genetski materijal ?

loš genetski materijal, neće se razmnožavati s njima :lol:

kako mrzim to trpanje ljudi s psihiÄkim problemima u neku specijalnu skupinu, svakome se može desiti bilo koja bolest na ovom svijetu pa tako i psihiÄka, a niko ne diskriminira sebe kao ljudi s psihiÄkim problemima. Ne Äini osobu njen problem niti njena bolest, i mi kao i svi drugi imamo neÅ¡to ponuditi. A socijalna fobija se da rijeÅ¡iti ili smanjiti a pri tom je bitno ne kritizirati sebe toliko i ne gledati na sebe kao na inferiornu osobu u odnosu na druge, jer zaista niko to nije samo zato Å¡to ima strah od neÄeg

loš genetski materijal, neće se razmnožavati s njima :lol:

kako mrzim to trpanje ljudi s psihiÄkim problemima u neku specijalnu skupinu, svakome se može desiti bilo koja bolest na ovom svijetu pa tako i psihiÄka, a niko ne diskriminira sebe kao ljudi s psihiÄkim problemima. Ne Äini osobu njen problem niti njena bolest, i mi kao i svi drugi imamo neÅ¡to ponuditi. A socijalna fobija se da rijeÅ¡iti ili smanjiti a pri tom je bitno ne kritizirati sebe toliko i ne gledati na sebe kao na inferiornu osobu u odnosu na druge, jer zaista niko to nije samo zato Å¡to ima strah od neÄeg

a sve je individualno i nitko nije isti i ne kazem da nemamo sta za ponuditi ali stvar je koliko ce to netko razumjeti

ja mozda totalno drukcije gledam na svoj problem nego ti na svoj ali i jest komponenta bolesti da se ipak osjecas inferiorno naposljetku, kako da se osjecam ? kako ?

pa evo ti primjer (jedan od 568) : kolega kojeg znam od malih nogu napumpao curu i mora da se vjenca i naravno pozove i mene sto je sasvim nesto normalno

ja sam mu fino rekao da na zalost ne mogu doci na njegovo vjencanje zbog problema kojih imam (zna on dobro)

da li ti stvarno mislis da smo mi i dalje u kontaktu ?

znaci drukciji/drukcija si i biti ce mnogo razocaranja i odbacivanja u zivotu....sad ces ti na to reci (pa on ti i nikada nije bio prijatelj u zivotu)

a ja kazem da je bio dosta dobar prijatelj ali zivot ide i ljudi jednostavno zasnivaju svoje porodice i nema se tu vise previse vremena za nekakva prijateljstva...ta vremena su odavno svrsena stvar

a tesko je upoznavati nove ljude

iskreno osobu ne cini njena bolest ali mene je moja bolest unazadila i unakazila

razlog zbog kojeg nisi iÅ¡ao na njegovo vjenÄanje je osjećaj inferiornosti, soc. fobija i nastaje kad mislimo da smo loÅ¡ijih od drugih, da ćemo se osramotiti pred drugima i sl. I jedino rijeÅ¡enje je promijeniti ta uvjerenja to je ono Å¡to hoću reći. A ne treba joÅ¡ sebe dodatno omalažovati zbog toga Å¡to imamo takvih problema i svrstavati sebe u neku kategoriju promaÅ¡enih ljudi Å¡to mnogi ovdje rade, nema napretka kod socijalne fobije u kritiziranju sebe to je ono Å¡to dovodi do problema. Puno je lakÅ¡e upoznati nove ljude i sprijateljiti se s njima kad ne misliÅ¡ previÅ¡e loÅ¡e o sebi. To je neko moje iskustvo. Znam da nije lak posao, ali je svakako moguć

razlog zbog kojeg nisi iÅ¡ao na njegovo vjenÄanje je osjećaj inferiornosti, soc. fobija i nastaje kad mislimo da smo loÅ¡ijih od drugih, da ćemo se osramotiti pred drugima i sl. I jedino rijeÅ¡enje je promijeniti ta uvjerenja to je ono Å¡to hoću reći. A ne treba joÅ¡ sebe dodatno omalažovati zbog toga Å¡to imamo takvih problema i svrstavati sebe u neku kategoriju promaÅ¡enih ljudi Å¡to mnogi ovdje rade, nema napretka kod socijalne fobije u kritiziranju sebe to je ono Å¡to dovodi do problema. Puno je lakÅ¡e upoznati nove ljude i sprijateljiti se s njima kad ne misliÅ¡ previÅ¡e loÅ¡e o sebi. To je neko moje iskustvo. Znam da nije lak posao, ali je svakako moguć

ja tebi vjerujem da je moguce a i opet ponavljam da je sve individualno i imamo i nemamo slican problem

kad oladim glavu mozda napisem nesto smislenije ali vise nemam volje a niti koncentracije

puca mi vise jaje za sve

Ne mogu sad da piÅ¡em, samo gledam Å¡ta radite da se neko ne bi sporeÄkao. Elem, slažem se sa većinom toga Å¡to je kruÅ¡ka rekla Vanji.

ПоÑлато Ñа SM-J510FN уз помоћ Тапатока

sve je individualno ali socijalna fobija je priliÄno prosta, ima iste simptome kod svih ljudi koji ju imaju i sliÄna negativna uvjerenja o sebi, u tom je sve, u uvjerenjima. Ljudi sa socijalnom fobijom stalno kritiziraju sebe u svom unutraÅ¡njem govoru, bilo da to svjesno primjete ili ne. Ja pola toga nisam primjeÄivala kod sebe prije, npr. koliki osjećaj krivnje sam imala i koliko je bio potisnut jer nisam željela to osjećati i kad bi me neko okrivio za neÅ¡to doÅ¡lo bi mi da mu otkinem glavu :D

Ehhhh...

Jebote

Samo, mah... Što ja znam, nekako je prejadno kada se na pragu, ma što na pragu, nego već u svojim zrelim godinama osjećaš doslovno kako je to opisano u prvom postu.

Jebo sve...

Znam da mogu da budem normalna, i dokazala sam sebi to 100 puta.

Evo, i veceras sam normalno pricala sa ljudima, nisam imala ni trunke simptoma anksioznosti.

Cak sam se i smejala. Lupala.

Lupala kao sto na forumu lupam.

Cilj mi je da se jednom u rl oslobodim kao sto sam se ovde oslobodila, barem delimicno.

Mnogo utice i ta druga strana, da li procenjuju, da li sude, da li se otvore ili ne.

Nije do nas anksioznih bas sve.

Meni ne fali nista, samo imam traume iz detinjsta, ljutito odbojno lice i tako neki krutstav, nisam navikla da gledam ljude u oci , i nekad mumlam, ali to je sve.

Ne zelim vise da postavljam ogranicenja sebi, znam da mogu.

Treba uskoro da drzim prezentacije, zelim da po prvi put u zivotu budem normalna, da pricam razgovetno i ponasam se kao da ti ljudi nisu tu, kao da sam sama, slobodna, na nekoj livadi obasjanoj suncem.

Neka anksioznosti, nema straha, nema tripova.

To sam samo ja, suocena sama sa sobom.

Oni nisu bitni.

Oni nisu bolji od mene.

Oni su isto smrtnici kao ja, sa brdo tripova, samo su naucili da maskiraju.

Dosta je, dosta je vise izgovora ''ja sam introvert, ja sam intp, maltretirali su me vrsnjaci''.

Dosta mi je toga.

Ako moze kurta i murta, ako mogu babe i zabe, mogu brate i ja.

Ne zelim, jebeno ne zelim da odustanem. Ne zelim da dignem ruke i kazem e to je tako i ne moze drugacije.

Ima da moze.

I znam da cu jednog dana ceniti ovaj tezak period neprilagodjenosti kroz koji sam prosla i koji je, nadam se, konacno iza mene.

Da, zivot je jebeno sranje i svi smo uvek sami, ali bas zato, bas zato se treba smejati, bas zato jebeno treba ocuvati zar zivota u sebi,

bas zato treba terati uprkos svim bujicama i olujama, bas zato treba disati i kidisati i kada vise ne ostane jebene snage.

I kada mi se place, i kada bi hiljadu suza islo, ja cu se i dalje smejati, smejacu se, da ce me ceo svet cuje.

Nema nikoga napolju. Samo ja. Sama sa sobom.

I svojim demonima.

Zadavicu ih.

Ne, necu iz zadaviti, oni ce uvek biti tu.

Ukroticu ih. Nateracu ih da rade za mene.

Jel mogu da znam sto mi je obrisan post? Zbog cega je neprikladan?

Koji post? O_O

Ovaj je samo bio uklonjen, uklonio ga je mod, ali ni na jednoj od ove Äetiri teme gde si pitala nema nikakvog aplauza.

Pa ovde je bio.. ocigledno se nesto desilo preko noci. Zapravo, jutros.

Jer sam jutros ulazila pa znam da je bio.

Pa ti lepo citiraj Riot-in post i metni opet aplauz,Å¡ta ima veze ;)

Ma.. da popricamo o tome sta se desava, ne zelim da se bunim u buducnosti ili ne dao bog razvijam paranoje da mi neko radi o glavi. :o

Ja sam jutros prebacila gomilu postova sa jedne teme na drugu, ali u međuvremenu je par komada koji je trebalo da budu na onoj za patriote stiglo na temu o izlivima besa. No, mislim da sam ih sve prebacila na onu pravu na kraju?!

Zbunila sam samu sebe. Elem, ako je taj aplauz sluÄajno otiÅ¡ao na temu o patriotama, ići će na izlive.

Ma.. da popricamo o tome sta se desava, ne zelim da se bunim u buducnosti ili ne dao bog razvijam paranoje da mi neko radi o glavi. :o

Otkud sad to? 100% ozbiljno pitam.

A vidi stvarno u temi sa patriotama je. Moram priznati izbacen skroz iz konteksta sa temom.

Otkud? Pa posle onakvih poruka primanih u sitne sate pre 2 meseca nije tesko pomisliti.

Nestao cijeli post od jednog aplauza a admini nisu na nogama. Ajme. :D

Salu na stranu, moguce da se desilo s tim podjelama tema, primjetila sam da nekad i moji isceznu ali ne vidim problem u tome.

• Create New...