Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
gagi

Chat za sociofobicare

Recommended Posts

Zato cu i postati alkoholicar.....alkohol donosi slobodu i daje krila, oslobadja od tokova straha i anskioznosti.

Samo rakija bajo moj. Onda sam bog. Mozda se blamiram, ali je bolje i to nego jebeno cutanje i mutavost.

Tacno znam kako me drugi ljudi vide...kao neku autisticnu, mutavu...

i ja mislim da me se tako vidi a na to kazem da mi ga se svi mogu naduvati redom

Zato cu i postati alkoholicar.....alkohol donosi slobodu i daje krila, oslobadja od tokova straha i anskioznosti.

Samo rakija bajo moj. Onda sam bog. Mozda se blamiram, ali je bolje i to nego jebeno cutanje i mutavost.

to moze pomoci privremeno ali na duge staze si gotova ako se upustis u to nema ti povratka

Riot da li se ti ljecis ?

ides li psihu redovito i da li uzimas ikakve terapije ?

Dijagnostikovana mi je i soc. fobija. Tako da eto mene. He he he

Zbog ćutanja i mutavostii ne komunikativnosti sam izgubila dva tri posla....

Nadam se da nećeÅ¡ ozbiljno. Ne znam da li si nekad upoznala nekoga ko je postao alkoholiÄar baÅ¡ da bi meÄ‘u svetom lakÅ¡e disao u tom nesnalaženju.

Daću ti primer eto, mlada osoba, trese se, piÅ¡a u gaće, smrdi, potpuna erozija ljudskog dostojanstva. U licu se izobliÄio. Nije dobio nikakva krila.

Ne treba ići iz zlog u gore.

MIslim, moram ovo da napiÅ¡em, da tu nema nikakve lepote, to gde ti je glava na wc Å¡olji nije sloboda. Realnost toga kada se uhvatiÅ¡ flaÅ¡e je možda lepo u poÄetku kad te to opusti, ali onda ide s*anje, i niÅ¡ta viÅ¡e nije opuÅ¡teno, nego je raspuÅ¡teno - raspad sistema, osnovnog ljudskog dostojanstva... ode sve u...

Mazo, takav je bio i moj brat od tetke. I onda je umro u najgorim mukama. A priÄala sam da je bio i u zatvoru.

Nadam se da nećeÅ¡ ozbiljno. Ne znam da li si nekad upoznala nekoga ko je postao alkoholiÄar baÅ¡ da bi meÄ‘u svetom lakÅ¡e disao u tom nesnalaženju.

Daću ti primer eto, mlada osoba, trese se, piÅ¡a u gaće, smrdi, potpuna erozija ljudskog dostojanstva. U licu se izobliÄio. Nije dobio nikakva krila.

Ne treba ići iz zlog u gore.

MIslim, moram ovo da napiÅ¡em, da tu nema nikakve lepote, to gde ti je glava na wc Å¡olji nije sloboda. Realnost toga kada se uhvatiÅ¡ flaÅ¡e je možda lepo u poÄetku kad te to opusti, ali onda ide s*anje, i niÅ¡ta viÅ¡e nije opuÅ¡teno, nego je raspuÅ¡teno - raspad sistema, osnovnog ljudskog dostojanstva... ode sve u...

riot,bice sve ok! i ja sam prolazio kroz te faze...mlada si,daj sebi malo vremena!

nemoj biti samokriticna! to sto smo drugaciji,i sto smo odrastali tako,ne znaci da smo losiji. moras samo poceti da postujes sebe i da ne dozvolis da tudje misljenje utice na tvoje samopouzdanje! znaci,moras da postices veru u sebe,da naucis da volis sebe,i da gledas napred sa nadom,i sa stavom da ce uvek biti bolje sutra!ti si ok,pametna si,i mozes mnogo toga da postignes! nema razloga da ne mislis tako.sta ti fali? nisi mentalno ******irana,pa da ti nema spasa! sve se resava mirne glave i racionalno,nema nista od bezanja od problema i prepustanju alkoholu iz ocaja...tako samo jos vise mucis napacenu dusu i produzavas agoniju! sama si rekla da si malo napredovala i ja sam to takodje primetio...zrelija si,i bice sve bolje,nemoj da sumljas u to! napredovala si ocigledno,iako ti se to tako sad ne cini! ;)

znas da meni uvek mozes da se javis za pomoc i podrsku ;)

i ja mislim da me se tako vidi a na to kazem da mi ga se svi mogu naduvati redom

to moze pomoci privremeno ali na duge staze si gotova ako se upustis u to nema ti povratka

Riot da li se ti ljecis ?

ides li psihu redovito i da li uzimas ikakve terapije ?

Pala mi jedna ideja napamet....da jedan dan legnem na zemlju posred centra grada...da legnem i gledam nebo sa slusalicama u usima....i da se ljudi namerno krste i komentarisu kako sam poremecena. Mislim da mene u sustini najvise plasi ta osuda, odbijanje...

riot probaj KBT ako želiÅ¡, to možeÅ¡ sama, ta terapija svakako ovisi najviÅ¡e o tebi, ja sam stavljala tu linkove gdje je opisano detaljno kako se izvodi, meni je to dosta pomoglo za soc.fobiju, a nisam Äak bila ni redovna s njom.

Pala mi jedna ideja napamet....da jedan dan legnem na zemlju posred centra grada...da legnem i gledam nebo sa slusalicama u usima....i da se ljudi namerno krste i komentarisu kako sam poremecena. Mislim da mene u sustini najvise plasi ta osuda, odbijanje...

mislim da time nebi resila nista :) to je ocajnicki potez :) na takvim problemima treba raditi malo drugacije...

al nije losa ideja :D mozemo se dogovoriti jednom :D

Ja sam iÅ¡la centrom Beograda sa ogromnim pakovanjem od deset rolni toalet-papira u ruci, namerno prolazila pored skupih radnji i kafića i Äekala reakcije. I sad bih.

Ja sam iÅ¡la centrom Beograda sa ogromnim pakovanjem od deset rolni toalet-papira u ruci, namerno prolazila pored skupih radnji i kafića i Äekala reakcije. I sad bih.

pa ne bih rekao da ostali brisu anus prstima :D

Pa dobro to nije toliko strašno.

Ljudi koji žive u samom centru grada redovno tako...

evo ja cu ti reci zbog cega je meni taj problem zapravo nastao, nije mi to rekao psihijatar ili tamo neki doktor vec sam dokucio logikom i donekle zdravim razumom (a doktori neka se svi jebu redom)

ja sam prijevremeno rodjen 2,5 mjeseca a kada sam izasao van carskim majka je bila u komi i nisam imao kontakt sa majkom vec sam odmah hitno prebacen u inkubator posto je smrt trebala biti zagarantirana

ni dan danas doktorima nije jasno kako sam prezivio

stoga to je podsvijesna trauma i mozak koji je zasigurno drukcije razvijen u odnosu na neurotipicni

jos sam dobro i ispao, mogao sam imati totalnu tesku mentalnu ******aciju

Auh,Vanja,brate...Pa nemoj zezati da si ti to ladno bio rođen...Kad,u 6-om mesecu? :blink: Ili u 7-om? (trudnoće,mislim)

Auh,Vanja,brate...Pa nemoj zezati da si ti to ladno bio rođen...Kad,u 6-om mesecu? :blink: Ili u 7-om? (trudnoće,mislim)

sa 6,5 mjeseci sam "rodjen" a onda bio 2 mjeseca u inkubatoru

ma ima toga jos da je to show totalni, ali ne mogu se sada sjetiti po pricama ukucana sta se sve izdogadalo tokom poroda

davno mi je majka pricala pa sam vise i zaboravio

i ja sam se rodila ranije, mada ne baš tako puno ranije, mislim mjesec dana

Vanja, kod mene je bilo sliÄno, sem Å¡to mama nije bila u komi.

sa koliko si se rodila ?

i ja sam se rodila ranije, mada ne baš tako puno ranije, mislim mjesec dana

znaci ima i nedonoscadi ovdje XD

za sada troje

znaci ima i nedonoscadi ovdje XD

za sada troje

malo nas je al nas ima :lol:

Ja sam se rodila "samo" tri sedmice ranije, zaglavila se, majka imala skoro pune 42 i traumatiÄan pobaÄaj u proÅ¡losti, dan posle venÄanja. Tata? OtiÅ¡ao da se napije sa druÅ¡tvom, stoka. Nije se znalo da li ću preživeti, on pio.

Pijem da zaboravim..

Inace,lepe vesti,malo sam se oslobodila pred kolegama, smogla hrabrosti da im se javim i pridruzim u kantini...sl put cu slobodno prici...eto 2 god mi je trebalo...i shvatila sam kad imam nekog prijatelja uza mene...nebo je granica budem duplo hrabrija i produktivnija

A danas sam videla jednu likusu...ima jedno sto kila i onako visok zvonak glas. Zraci,grize samopouzdanjem ! Lupeta dernja se sprda psuje, odise nekom dominacijom. Kraljica bre. Boli je dupe za komplekse. Prihvatila je sebe i onda je prihvate i svo drugi. Pametna. Tako i treba. Oduseve me takvi ljudi.

I jedna devojcica je sela pored mene, smogla sam snage i pogledala je u oci i nasmesila se,i ona mi je uzvratila i toliko mi je to ulepsalo dan. Eto sitnice cine zivot.

Pocela sam i na treningu da se smejem,nisam vise stegnuta vrv se i trener iznenadio. Gazim bre ! Samo da ne pokleknem.

Bre ima da razvalim na prezentacijama !!! Iz inata !!! Jaka sam ja. Mamu im jebem svima

Imam jedan san...ne zelim sad da kazem sta, ali verujem...da cu moci jednog dana da imam to u sebi i da ce jednog dana preci u moju auru i da ce svi moci da osete tu energiju...znam da ce doci i da ce splasnuti taj strah i nemir.