Jump to content
Depresija Forum
alive

Pregabalin (LYRICA, EPICA)

Recommended Posts

Pa ja sam ti rekla da ne uzimas puno. Tj samo dve. Tako da NEKO ti jeste rekao.

To sto ti ne slusas je samo tvoj problem.

Al relax eo ja imam jos jednu tabletu pa cemo zajedno da pizdimo.

Rekla si 4 xD al isto sranje,to neka droga...mozes sa mnom da kriziras uz laksative.

Rekla si 4 xD al isto sranje,to neka droga...mozes sa mnom da kriziras uz laksative.

Pa 4 DNEVNO je 600mg a to si nabrojala dalekp vecr doze od te. I podrazumeva se da pocetnoci ne uzimaju tolike doze.

Plus sam tw upozorila da ako se zloupotrebljava da se tolerancija stice vec sledeci dan ili dva...

Evo i mene da se pridruzim.

Pijem Epicu nekih mesec dana, prvo 50mg, nakon toga 2X50mg. Trenutno sam na ovoj dozi, koju cu povecavati svakih 7 dana do ukupno 200mg.

Pored Epice, pijem jedan Flunirin ujutru i pola Remirte uvece.Ova dva zadnja leka uzimam godinama ipored toga ispalim i depresivnu epizodu i GAP, pa mi je dr uvela Epicu

Elem, ja vec vidim boljitak sto se anksioznosti tice, ali dobila sam uzasne vrtoglavice...ne smem da se sagnem, naglo ustanem i sl. Vrtoglavice su takve da imam osecaj da mi se mozak bukvalno prevrne u lobanji. Tesko funkcionisem sa tim, narocito u prepodnevnim satima na poslu Doktorki nista nisam rekla iz straha da mi ne bi ukinula Epicu..odnosno, lakse mi je i da trpim ovu vrtoglavicu , nego anksioznost :wacko:

Ima li neko ovakva iskustva ? :(

Evo i mene da se pridruzim.

Pijem Epicu nekih mesec dana, prvo 50mg, nakon toga 2X50mg. Trenutno sam na ovoj dozi, koju cu povecavati svakih 7 dana do ukupno 200mg.

Pored Epice, pijem jedan Flunirin ujutru i pola Remirte uvece.Ova dva zadnja leka uzimam godinama ipored toga ispalim i depresivnu epizodu i GAP, pa mi je dr uvela Epicu

Elem, ja vec vidim boljitak sto se anksioznosti tice, ali dobila sam uzasne vrtoglavice...ne smem da se sagnem, naglo ustanem i sl. Vrtoglavice su takve da imam osecaj da mi se mozak bukvalno prevrne u lobanji. Tesko funkcionisem sa tim, narocito u prepodnevnim satima na poslu Doktorki nista nisam rekla iz straha da mi ne bi ukinula Epicu..odnosno, lakse mi je i da trpim ovu vrtoglavicu , nego anksioznost :wacko:/>

Ima li neko ovakva iskustva ? :(/>

NStavi samk tako.

Ova ne zna da razlikuje dve tablete od 4 zatp joj je i tako.

DoBr je to lek ako znaš da ga kosžriTiš.

DoBr je to lek ako znaš da ga kosžriTiš.

Znam da si dislektiÄna, ali ovo se već jedva Äita. NeÅ¡to ne Å¡tima i podseća me na jul. Nemoj da napraviÅ¡ neku glupost do Äetvrtka, MOLIM TE. :(

Znam da si dislektiÄna, ali ovo se već jedva Äita. NeÅ¡to ne Å¡tima i podseća me na jul. Nemoj da napraviÅ¡ neku glupost do Äetvrtka, MOLIM TE. :(/>

U stresu sam jer je jedna devojka(tabletomanka) ukrala mi sbe lekove za epi. Počiciji sa. Je prikavila i sad treba da idem na privatnu tužbu.

A ja da novca imam pa prvo bih čekove lupila.. I sad neću čitav mesec imati lekove...

Ma. Samo neću više nisakim da izčazim niti ikomr da verujem. Svi su me zajebali i posrali se po meni.

Izdrži. Četvrtak ujutru je za par sati.

Ako napravim i najmanje sranje odo ja prosiÄno na F odeÄjenje. Okružena sam manipulatorima i besposÄiÄarima.

Boli me kurac za druge ali aždaja od majke. Sad svaki kontakt sa njom snimam. Pa prvo doktoru pa socijalnoj.

A uspela sam već za dva minuta blage materijale da skupim.

A prisilno mogu samo u mrtvaÄnicu da me strpaju.

E vala i kad podignem liriku neću je piti, samo ću se praviti da je pijem.

Ubila me naÄisto.

DAJ BOŽE da dpbojrm nrštp za šoremećaj pažnje i onda ću samo to i rivas da cepam.

Imala sam neke glasove, komada tri ali mi nosu smetali iako si me vređali...

Ovo će zvuÄato Äudnp. Al viÅ¡e vplom sebe kreativnu, ludu i sretnu.

Naravno ne pada mi ni na kraj pameti da to ikome Å¡rojavljujem. Majco pogotovo ne...

Ja i drugar na 150mg od prije neki dan postali smo prijatelji. Uz seroxat od 30mg to mi je trenutna terapija i calixta pred spavanje 7.5mg. Borio sam se za ovo i izborio.

Pila sam lyricu u dozi od 225 mg. U dogovoru sa doktoricom postepeno povećavam do 450 mg. Trenutno sam na 375 mg. PoÄinjem se osjećati loÅ¡ije, anksiozna sam i upadam u depresiju. Da li neko ima iskustva zaÅ¡to mi se ovo deÅ¡ava? Moram reći da trenutno ne pijem lyricu nego njenu zamjenu Epiron, jer lyrice nije bilo za kupiti.

Od juÄer se osjećam dobro, vjerovatno je ovo bilo neÅ¡to prolazno. Nije dugo ni trajalo, jedan dan ali sam ja poÄela paniÄariti. Sada sam na 450 mg.

Od juÄer se osjećam dobro, vjerovatno je ovo bilo neÅ¡to prolazno. Nije dugo ni trajalo, jedan dan ali sam ja poÄela paniÄariti. Sada sam na 450 mg.

posto si pocetnik na tom leku, ..ocigledjno 450mg ne pijes odjednom, odredjena doza je 300 x 300 ... da li u tih 225mg ujutru i uvece osecas euforiju, izgubljenu dosadu, brbljivost kao sto je pricanje i jos mnostvo pored toga?

Pozdrav, već duže vrijeme pokuÅ¡avam uvesti lyricu u terapiju zbog GAD ili po naÅ¡em GAP. Prije sam koristio Lexapro koji mi je pomogao, ali i uzrokovao ED koja je joÅ¡ prisutna nakon 2mj od prestanka. Lyrica me Äak i u dozi od 25mg znala opaliti. Osjećaj kao da sam blago pijan i jako glup. Imam osjeÄaj ko da mi mozak radi na 20%. Danas je prvi dan da sam uzeo veću dozu 75, 75, 100 i 75. Problem mi je preko tjedna uzimati terapiju zbog posla na kojem ne mogu funkcionirati kad mi mozak ne radi. Nakon ovih 325mg u 4 doze, ne osjećam niÅ¡ta posebno. Lagana sedacija i glavobolja, nema nažalost nikakve euforije. Kakva su iskustva vas koji pijete? Nakon koliko vremena bi se nuspojave tipa oÅ¡amuÄenosti i zatupljenosti trebali povuÄi, ima li tko ED od lyrice, pijete li alkohol dok ste na terapiji, vidim da ima kratak half life, tako mislim da ako se na dan kad se pije alkohol preskoÄi terapija ne bi smjelo biti problema, osjetim nakon 2 sata da se povlaÄe nuspojave? InaÄe pijem i xanax koji ima odliÄan utjecaj na mene, bez ikakve sedacije. Totalno suprotni efekt imam od xanax naspram lyrice.

Meni je psihijatar rekao da ovaj lijek izaziva ovisnost,ja vidim na sebi da više ne može da me uspava nažalost i vrlo brzo gubi tu sedirajucu komponntu očito.

Znači stvara se tolerancija,što je čudno.

Eh sad ne vjerujem da psihijatar griješi dobar je doktor.

Ja sam je dobio zbog neuropatskog bola... 

1+0+1 od 75mg... Nisam primetio nista posebno... Kazu da pomaze kod toga. 

Ne znam da li me sedira jer sam popio ksalol pa posle koji sat trodon i oduzeo se od spavanja.