Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
lonelyheart

F23 - Akutna psihoza

Recommended Posts

meni su se posle jednog trigera odmah javile te ideje proganjanja i paranoja

nekih godinu dana sam jos i mogao funkcionisati ali posle je sve bas uzelo maha i nisam znao za sebe

mislio sam da sam u nekoj vrsti trumanovog soua i da mi svi mogu citati misli i znati sta sam radio

Edited by blackadder

Akutna psihoza je cudo, ona kroz par dana promeni nacin razmisljanja za 180 stepeni, sva sreca pa meni nije dugo trajala...Jaka paranoja par dana, prestala je naravno tako sto sam primio Haldol i posle par nedelja su sve lose misli prosle. Posle svega, naravno, idu razmisljanja tipa "kako mi se ovo desilo", "zasto bas meni", "da li ce mi se ponoviti"...

Edited by blackadder

da lekovi su spas

ne znam zasto se tebi to desilo

ja sam standard duvao pa je to pripremilo teren

niko u porodici osim mene nije dusevno oboleo ali eto izgleda sam mutant :D

ne bi trebalo da se ponovi ali moras i da brines malo o svom psihickom zdravlju

ja sam na primer odlucio da nemam posla sa ljudima koji me trigeruju

pakosni ljudi koji podjebavaju ogovaraju iza ledja itd

takve ljude jednostavno precrtam

gledam da sam okruzen iskljucivo ljudima koje volim i koji vole mene!

I ja sam te srece da budem prvi koji je u porodici oboleo, na pocetku psihoze nisam ni shvatao da imam problem i da mi trebaju lekovi, ni moji me nesto nisu terali da ih pijem, pio sam ih samo kada nisam mogao da zaspim...I doktorki sam rekao da preskacem terapiju, na to mi ona nije nista rekla niti pokusavala da mi objasni zasto mi trebaju, posle sam nasao na netu objasnjenja...

Edited by blackadder

Pozdrav svim clanovima, lekove sam ostavio pre 5 meseci na svoju ruku, doktorka je planirala da ih koristim jos neko vreme ali ja nisam bio ni zadovoljan tokom lecenja. Sve se svodi na dva minuta razgovora, ko zna mozda je to i neku ruku i dobro jer te tera da se sam snalazis, mnogo mi je pomogao ovaj Forum, nasao sam dosta tema sa slicnim problemima. Lek AP leci ali uz njega dolazi i depresija i nezainteresovanost za bilo sta, pogotovo meni na pocetku dok se navikavas na lek, mozda se to samo kod mene pojavilo...Sada se sve vratilo na svoje mesto-zainteresovanost za druzenje, izlaske, zene, filmove...Ja se nadam da je sve ovo iza mene, ne znam koliko vremena treba da prodje da bih bio siguran.

Edited by blackadder

cao djao comi23

ne znam sta da ti kazem ja sam veliki pobornik uzimanja lekova (za ef dvadesetice samo)

nisi jedini kome je ap to prouzrokovao

meni je definitivno produbio anhedoniju i smanjio zainteresovanost kako ti kazes

ali opet...spreman sam da platim tu cenu za nemanje paklenih pozitivnih simptoma

ostaje mi samo da ti pozelim srecu i nadam se da se psihoza nece vratiti

Edited by blackadder

Ponovila mi se psihoza, od januara sam opet na terapiji...Ovaj put nije bila akutna psihoza nego me je postepeno odvajala od realnosti, kroz mesec dana mi se sve odigralo, doslo je do toga da mislim da su mi misli ozvucene i imao sam slusne halucinacije, sva sreca pa su lekovi tu...Za mesec dana sam se vratio u normalu.

Edited by blackadder

Znači, sad F29 i lekovi za vjek i vjekova... :( Žao mi je.

Edited by blackadder

Nista strasno mi ne bi bilo piti lekove za stalno, za sada mi je dobro na terapiji, bolje nego prvi put. Doktorka me planira drzati na lekovima jos dve godine, pa ako posle bude i trece psihoze onda ne bih prestajao sa lekovima.

Edited by blackadder

Uspeli smo konačno da nagovorimo mamu za psihijatra, odveli smo je. U čekaonii je pravila mali haos, lupala po klupama od nestrpljenja. Dobila je f23, i psihijatar se dvoumio da li da je šalje u bolnicu, ako ne bude pila to joj sleduje, a sadašnji posao verovatno neće moći da obavlja. Tako da da, baš haotična situacija. Moracemo svako vece da joj dajemo lek na silu. Nadam se da će pomoći.

Edited by Riot

Mislim da je kod tih slucajeva gde na silu moras da dajes lek mnogo bolji depo.Ali ako i na silu hoce da pije lekove dobro je mada ce trebati vremena da se sve vrati u normalu.Kod mene je trebalo negde mesec ipo.

Ne verujem da će davati depo uz f23 tako na početku, mada ko zna... 

F23 je ozbiljna dg, budite uz nju, verovatno ni vama nije rekla šta joj je sve u glavi

3 hours ago, baronesa desinhronesa said:

Ne verujem da će davati depo uz f23 tako na početku, mada ko zna... 

F23 je ozbiljna dg, budite uz nju, verovatno ni vama nije rekla šta joj je sve u glavi

Pa ako na silu treba da pije lekove onda se valjda ide na depo?Jer sa psihoticnom osobom tesko moze da se izadje na kraj.Znam po sebi ja sam vec bio otpisao sebe al eto rekoh ajd da probam sa lekovima mada me je doktor bio stavio i na depo.Ali dok je osoba pod psihozom i odbija lecenje jedini nacin je valjda depo ne znam kako drugacije ?Mada dobro dok prihvata da pije lekove pa makar i na silu nije problem pocece psihoza lagano da popusta pa ce se verovatno urazumiti.

9 hours ago, Riot said:

Uspeli smo konačno da nagovorimo mamu za psihijatra, odveli smo je. 

to je odlicna vijest @Riot - prvi korak je ucinjen, bravo za mamu i bravo za vas

sad samo ne odustajte - neka pije terapiju, kako god, nema veze, to cete vidjeti u dogovoru s doktorom

a onda ces vidjeti da poboljsanje nastupa relativno brzo

iako treba svaki taj dan prozivjeti, da, ali tako je i inace, zar ne?

sad barem znate da se ide putem nekog poboljsanja 

za posao ne brini - bitno je zdravlje, sve drugo se nekako poslozi

a ne mora znaciti da ne moze obavljati ili taj posao ili neki drugi - kad malo proradi terapija, sretno!