Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Morana

Mrzim LETO - anksioznost od zagrejanih stopala

Recommended Posts

Zdravo svima! Zanima me da li joÅ¡ neko ima sliÄan problem i kako se sa njime nosite.

Stvar je u tome da sam poÄela da MRZIM LETO, da mi ono izaziva odbojnost, gaÄ‘enje, neopisiv strah, Äak i histeriju i paniku. Da se razumemo, nisam ga nikada obožavala, ali sam umela da uživam u odlasku na more, na plažu, na sunÄanje i sve to bez neke velike muke ili straha. Ćak i onih 45 stepeni kad doÄ‘e mi ranije nisu bili tako STRAÅ NI, Å¡to je najbliže mom doživljaju leta sveukupno.

Od pre par godina ima simptome koji su doveli do toga da leto postepeno zaista ZAMRZIM, a to dolazi od toga Å¡to ga se PLAÅ IM (neuteÅ¡no, neopevano i potpuno van svakog 'normalnog' osećaja nelagode ili odbojnosti). Na toplotu mi se stopala jako greju, Äim malo hodam to je straÅ¡no, a uveÄe neće da se rashlade. Budu crvena i vruća, mnogo viÅ¡e po osećaju, nego na dodir. Kada stanem nakon hodanja, ili sednem, ona su jezivo crvena! ne samo da je osećaj grozan, već grozno i izgleda.

Tako je meni sad leto odvratno, zbogonoga Å¡to znam da će da se desi SVAKI PUT i svaki put to kod mene izazova HISTERIJU; BES; OTPOR; PANIKU, iako znam da će jednostavno biti tako i ako tražim reÅ¡enje i ako su do sada sva ozbiljna ispitivanja pokazala da tu nema nekog straÅ¡nog zdravstvenog problema. I tako...sada živim u strahu i iÅ¡Äekivanju neminovnog užasa koji sledi.

Ima li sliÄnih? :)

Možda da pokušaš sa nekim ovakvim preparatom, ovaj je iz Avon kolekcije, a možda ima i boljih da se nađe preko neta:

3177ORwDRaL._SY355_.jpg

Obrati pažnju i na obuću, da nosiÅ¡ Å¡to viÅ¡e otvorenu preko leta, tipa sandale, papuÄe, a možda bi trebalo izbaciti veÅ¡taÄke materijale, naroÄito baÅ¡ za ono gaziÅ¡te, to da bude od kože ili pamuka... mislim, preplavljeni smo sintetikom i plastikom, barem ono Å¡to je većini ljudi dostupno, kožna obuća postaje sve skuplja, tako da možda je i to jedan od razloga, ne znam, ali eto možeÅ¡ da pokuÅ¡aÅ¡..

Imama slican problem, ali se naviknem za mesec,, kad pocinje leto , lepo vreme, moji problemi se pogorasavaju,, i posle mesec se stabilizujem, onda kada pocne zima, isti problem, pa posle mesec sam ok

Ja ima odbojnost prema letu jer jednostavno ne podnosim one vrucinstine, a o tropskim temp. da i ne govorimo.

Smeta mi leto, vrucina, znojenje, nekad ne znas kad je gore tokom dana ili nocu, nema jutarnje svezine,

a ja se jos dodatno opteretim time kako to ne mogu da podnesem...

Mozda imam takav stav jer se cesto desavalo da mi bas leti bude lose ili da budem u krizi..

Mrzim ljeto otkad sam se ugojio. Sramota me je izaci na plazu, da ne ponavljam da mi je to nekad bilo cool. Uzas, imam besplatan smjestaj na primorju i nista od toga. Takodje mrzim ljeto jer se znojim. Djevojke koje su me nekad odmjeravale, sad me ignorisu. Takodje, prije dvije godine sam se potukao u plaznom baru jer me je neki nafurani klinac nazvao debelim. Ja stojim za sankom da platim, a on opusteno "e, debeli, oces li mi samo dodati tu pikslu." Ja ga prvo gadjem onom pikslom, a onda se zaletim na njega. Sva sreca bilo tu neko drustvo sto je sprijecilo tucu, ko zna sta bi bilo.

Mrzim ljeto otkad sam se ugojio. Sramota me je izaci na plazu, da ne ponavljam da mi je to nekad bilo cool. Uzas, imam besplatan smjestaj na primorju i nista od toga. Takodje mrzim ljeto jer se znojim. Djevojke koje su me nekad odmjeravale, sad me ignorisu. Takodje, prije dvije godine sam se potukao u plaznom baru jer me je neki nafurani klinac nazvao debelim. Ja stojim za sankom da platim, a on opusteno "e, debeli, oces li mi samo dodati tu pikslu." Ja ga prvo gadjem onom pikslom, a onda se zaletim na njega. Sva sreca bilo tu neko drustvo sto je sprijecilo tucu, ko zna sta bi bilo.

ahhahaha mijenjaju se vremena... nekad cure letile, sad bjeze :D :D :D i kod mene je slicno

Prvi put Äujem da neko ima strah i mržnju prema sopstvenim zagrejanim stopalima. Å taviÅ¡e, ne mogu da se setim da li su mi ikada stopala bila zagrejana, osim kada trÄim bos po pesku na 40 stepeni pravo u vodu.

TakoÄ‘e ne volim Å¡to leto sa sobom nosi znojenje. Ko joÅ¡ normalan podnosi sparuÅ¡tinu, kada se otežano diÅ¡e i nema daÅ¡ka vetra... Ovo leto mi predstoji struÄna praksa, i već razmiÅ¡ljam kako ću obliven znojem da doÄ‘em tamo, i misliće ljudi da se ne kupam a ja se oznojim samo dok doÄ‘em. Blažena nek je kiÅ¡a! Blažen nek je vetar!

Prvi put Äujem da neko ima strah i mrÃ…¾nju prema sopstvenim zagrejanim stopalima. Ã… taviÅ¡e, ne mogu da se setim da li su mi ikada stopala bila zagrejana, osim kada trÄim bos po pesku na 40 stepeni pravo u vodu.

TakoÄ‘e ne volim Å¡to leto sa sobom nosi znojenje. Ko joÅ¡ normalan podnosi sparuÅ¡tinu, kada se oteÃ…¾ano diÅ¡e i nema daÅ¡ka vetra... Ovo leto mi predstoji struÄna praksa, i već razmiÅ¡ljam kako ću obliven znojem da doÄ‘em tamo, i misliće ljudi da se ne kupam a ja se oznojim samo dok doÄ‘em. BlaÃ…¾ena nek je kiÅ¡a! BlaÃ…¾en nek je vetar!

Hej, nije stvar u tome da su ona zagrejana, već postaju crvena, bordo, teÅ¡ka, osećaj je nesnosan i lekari joÅ¡ uvek nisu sigurni Å¡tea je taÄno u pitanju. Ja bih volela da nije tako...vrućina to momentalno pogorÅ¡ava. osećaj je grozan i ometajuć, a ja sam neko ko voli da se kreće i da bude aktivan..kada je tako, ne ide...drugo, ne znojim se gotovo uopÅ¡te!

Ja ima odbojnost prema letu jer jednostavno ne podnosim one vrucinstine, a o tropskim temp. da i ne govorimo.

Smeta mi leto, vrucina, znojenje, nekad ne znas kad je gore tokom dana ili nocu, nema jutarnje svezine,

a ja se jos dodatno opteretim time kako to ne mogu da podnesem...

Mozda imam takav stav jer se cesto desavalo da mi bas leti bude lose ili da budem u krizi..

Upravo tako...ja se itekako opterećujem time kako to neću moći da podnesem...a znaš da nema kud..ne mogu da sad odletim u Skandinaviju i ostanem tamo tri meseca :/

Možda da pokušaš sa nekim ovakvim preparatom, ovaj je iz Avon kolekcije, a možda ima i boljih da se nađe preko neta:

3177ORwDRaL._SY355_.jpg

Obrati pažnju i na obuću, da nosiÅ¡ Å¡to viÅ¡e otvorenu preko leta, tipa sandale, papuÄe, a možda bi trebalo izbaciti veÅ¡taÄke materijale, naroÄito baÅ¡ za ono gaziÅ¡te, to da bude od kože ili pamuka... mislim, preplavljeni smo sintetikom i plastikom, barem ono Å¡to je većini ljudi dostupno, kožna obuća postaje sve skuplja, tako da možda je i to jedan od razloga, ne znam, ali eto možeÅ¡ da pokuÅ¡aÅ¡..

Hvala..znam sve to..dobila sam sliÄne preporuke i to je ono Å¡to radim. Kožu iskljuÄivo nosim, i pamuk, niÅ¡ta drugo.

Dobro, razumem vas koji ne volite leto i vrućinu, mada ja volim i prija mi, ali razumem jer sam mrzela zimu ranije, skoro do nivoa paralisanosti od tog osećaja hladnoće na koži i u kostima, ali srećom pa se pojavljuju sve bolje jakne i Äizme, i ostalo, Å¡to je pravi spas za nas zimogrožljive... evo zimus sam kupila novu perjanu jaknu, dugu do kolena, bila je i dosta skupa ali nisam žalila para, jer kad nekad ÄekaÅ¡ bus pola sata na beogradskoj koÅ¡avi, na 0 st, nije ti viÅ¡e bitno niÅ¡ta osim da se zgrejeÅ¡..

Tako i vi Å¡to vam leto ne prija, tražite Å¡ta bi vam prijalo da nosite, lagane i prirodne tkanine, komotnijih krojeva da odstoji od kože a ne da se lepi, udobna lagana obuća, izbacite antiperspirante iz upotrebe, i ostala sredstva koja imaju aluminijumske soli, koje zaÄepljuju pore na koži, koristite dezodoranse, nosite Å¡eÅ¡iriće ili lagane kaÄkete, flaÅ¡icu vode ili limunade, izbegavajte enerdži pića, kad idete ulicom gledajte da idete senovitom stranom, mislim tako nekako, malo se snalazite pa će biti lakÅ¡e malo...

Å ta da radimo kad nam je takva klima, ima dosta ekstrema :mellow2:

vezano uz ovaj topić ja imam BFS.i najgore mi u stopalima ti trzajevi. najneugodnije za popizdit jer tu se najviÅ¡e osjeti.u ljeti mi jedino dobro da dok mi zagrijane noge nije tako intenzivno.mogu gledat i vidim kako mi trza,ali ne osjetim...i da nije do cirkulacije.ja sam obavio uz brdo pretraga svih živih i dopler Äitavog tijela.vene i arterije obostrano.

ljeti ako me prime paniÄni imam osjeÄaj ko da mi neko stopirao mozak na sec, dvije..moram protrest glavu.ono wtfff

Ima slicnih @ Morana ,negdje po centru Zagreba ,ima klub koji se bavi upravo tim problemim ,crvenih jezivih tabana i problemima s ljetom i rade cini mi se pamucnu obucu ,cipele etc :) .

Upravo tako...ja se itekako opterećujem time kako to neću moći da podnesem...a znaš da nema kud..ne mogu da sad odletim u Skandinaviju i ostanem tamo tri meseca :/

Kako bih ja slatko otisla negde gde je temperatura 20 C!!! Moze i manje..

Dobro, razumem vas koji ne volite leto i vrućinu, mada ja volim i prija mi, ali razumem jer sam mrzela zimu ranije, skoro do nivoa paralisanosti od tog osećaja hladnoće na koži i u kostima, ali srećom pa se pojavljuju sve bolje jakne i Äizme, i ostalo, Å¡to je pravi spas za nas zimogrožljive... evo zimus sam kupila novu perjanu jaknu, dugu do kolena, bila je i dosta skupa ali nisam žalila para, jer kad nekad ÄekaÅ¡ bus pola sata na beogradskoj koÅ¡avi, na 0 st, nije ti viÅ¡e bitno niÅ¡ta osim da se zgrejeÅ¡..

Tako i vi Å¡to vam leto ne prija, tražite Å¡ta bi vam prijalo da nosite, lagane i prirodne tkanine, komotnijih krojeva da odstoji od kože a ne da se lepi, udobna lagana obuća, izbacite antiperspirante iz upotrebe, i ostala sredstva koja imaju aluminijumske soli, koje zaÄepljuju pore na koži, koristite dezodoranse, nosite Å¡eÅ¡iriće ili lagane kaÄkete, flaÅ¡icu vode ili limunade, izbegavajte enerdži pića, kad idete ulicom gledajte da idete senovitom stranom, mislim tako nekako, malo se snalazite pa će biti lakÅ¡e malo...

Å ta da radimo kad nam je takva klima, ima dosta ekstrema :mellow2:

Pogresna,

ja se pridrzavam toga (manje vise) ali meni leti najvise smeta ona sparina, osecaj da ne mozes da dises, kad nema vetra, svezine, kad je od jutra do mraka vrelo pa plus i preko noci, i kad se ujutru budis u vrucini i znoju..

Ne znam, nekako mi ne prija..najvise volim kad ima vetra..on spasava..

Ali ja sam se i dodatno opteretila da ne mogu da podnesem vrucinu mozda najvise zbog toga sto mi je leti cesto znalo da bude lose i krizno, proslo leto n.pr..pa se moguce podsvesno bojim da ce mi opet biti lose..

I evo, stigla je vrucina..bar u Beograd..

Ovih dana jeste bilo toplo ali ok - 30 C sa vetrom, prijatno..

Danas je vec bila bas vrucina, izlazila sam napolje oko 13 delovalo je ka da je 34.. :rolleyes:

Kod mene danas 32 stepena! Nijesam izlazio iz kuce, radio sam nesto na kompu, kasnije gledao film na prekide i radio nesto po kuci.

Zato je ujutru bilo samo 19, ja bila u jaknici, posle u mini-haljini na bretele. :lol:

• Create New...