Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Aleks81

Dzefri Svarc "Blokiran mozak"

Recommended Posts

Zna li neko nesto o ovoj knjizi? Preporucio mi je psiholog, pa da pitam da li je neko procitao i da li je pomogla?

Mene je spasila :) Ako se boriÅ¡ sa OKP-om dobro će ti doći. U knjizi su ti na primjerima ljudi opisane razne varijante OKP-a i uÄi te kako se kroz 4 koraka nositi sa opsesijama:

• Reimenovanje
  • Pripisivanje stvarnom uzroku
  • Refokusiranje
  • Revalorizacija

PreporuÄam :)

Hvala pukla_ko_kokica.....ja to i nemam trenutno. Imao sam davno bas izrazeno. Vise me zanima da li je nekome pomogla za opsesivne misli vezane za proslost. Ono kao "da sam", "kad bi bilo", "da je bilo" i slicno.

pukla_ko_kokica.....ako imas knjigu da li mozes da mi posaljes na pp....trazio sam u biblioteci, ali nemaju.

Ako nema pukla_ko_kokica neka posalje ko ima.

Hvala unapred.

pukla_ko_kokica poslao mi je moj psiholog knjigu u PDF-u, tako da ne moras slati.

Znam da bi da si videla ranije prethodni post poslala. Tako da hvala ti u svakom slucaju :);)

Beskorisna sam :D Samo udri po knjizi. Moram malo potražiti, ali imam ti joÅ¡ par selfhelpova koje se isplati proÄitati.... PoÅ¡aljem ti naknadno...

Aj vazi :D:) . Napisi koje imas pa da vidim sa mojim psihologom da li bi mi neka bila korisna. Poslao mi je knjigu "Radost", pa ako zelis mogu ti poslati. Za sada mi se cini odlicna. :)

Ako nema pukla_ko_kokica neka posalje ko ima.

Danas sam raspoložen da pomažem :P

https://www.scribd.c...-Blokiran-mozak

Ne znam kako stojiÅ¡ sa SCRIBD-om ali ako nemaÅ¡ plaćeni acc. dovoljno samo da se registriraÅ¡ i možeÅ¡ Äitati tamo na stranici, ali imaÅ¡ naravno i free trial, pa... (ma iako sigurno znaÅ¡) :)

Mislim, ja nisam Äitao, nemam problema s OKP ali Å¡to Ank kaže - google zna :D

Imam od Lowena i Radost i Zadovoljstvo. Rece mi psiholog da su kompatibilne i da ih citam jednu za drugom :)

Ako imas "Get out of your mind and into your life" javi mi se u pp da ti dam mejl :) Kakva je knjiga? Jel pomaze? :)