Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Hyperdrive

Rekreativni biciklizam - ljubitelji dvoto�kaša, ovamo!

Recommended Posts

Ovo su moje vikend-vožnje. Oni koji poznaju Beograd će se možda i uplašiti.

3v0H6Ts.jpg

15Dxyfg.jpg

postao mi je omiljen vid rekreacije i omiljeno prevozno sredstvo...bas uzivam!samo u drustvu je dosta lakse.

deluje mi dugacko.koliko predjes?

Ja sam (bio) u svakom sportu snazan. U basketu sam bio centar, plivao sam jako ko delfin, u teretani savijao sipke, kad sam vozio biciklo skripale su gume koda ima motor :) Sad, nista od toga. Poslednji put sam vozio biciklo kad sam bio u Beogradu, sa sestrom, oko Ade.

Hehe opasne rute, naroÄito prva. Kad vidim ''Banovo brdo'' sloÅ¡i mi se. :lol:

Iako nemam bajs a vozim ga tek ponekad (kad iznajmim na Adi i sl.), vožnja mi predstavlja veći užitak i od mnogo većih hobija, trÄanja i teretane. Iako deo gde ja živim nije toliko brdovit u poreÄ‘enju sa brdima južno (i Zvezdarske Å¡ume koja mi je vrlo blizu), ipak su, dok se ne izaÄ‘e na ureÄ‘eniji deo Bulevara Kr.Aleksandra staze za bicikl nepostojeće a ulice uske, pa je i vožnja bicikla vrlo riziÄna - znam to iz ugla peÅ¡aka i vozaÄa automobila. Da sam sa NBG, Zemuna, ili iz Vojvodine, sasvim je izvesno da bih posedovao bicikl. Uostalom, nije džabe kultura vožnje bicikla mnogo zastupljenija u ravnici (Vojvodina, MaÄva). Beograd je po tom pitanju mnogo gori od NS i drugih gradova Vojvodine, jer su to sve bike-friendly gradovi, dok Bg sa svojim zbrda-zdola urbanistiÄkim planom to nikako nije - mada rade na tome (skenjaÅ¡e desetine mesta za parkiranje u Ruzvetovoj da naprave stazu za bajs, gde do sada nisam video tri Äoveka da su proÅ¡la na biciklima :dry: Al' ne mogu i vukovi siti i ovce na broju...)

Dobra tema, a stiglo leto, taman me podseti da napravim neku NBG-Zemun turu zajmljenim biciklom!

Ovo su moje vikend-vožnje. Oni koji poznaju Beograd će se možda i uplašiti.

3v0H6Ts.jpg

15Dxyfg.jpg

25 km :o A boktee, i jos brdoviti Bg. Ja nisam ni 5km u stanju da provozam :D

postao mi je omiljen vid rekreacije i omiljeno prevozno sredstvo...bas uzivam!samo u drustvu je dosta lakse.

deluje mi dugacko.koliko predjes?

Piše ti, u gornjem levom uglu. Standardna i dosadna ruta do Ade i oko Ade bude više od toga, oko 31-32.

Hehe opasne rute, naroÄito prva. Kad vidim ''Banovo brdo'' sloÅ¡i mi se. :lol:

Iako nemam bajs a vozim ga tek ponekad (kad iznajmim na Adi i sl.), vožnja mi predstavlja veći užitak i od mnogo većih hobija, trÄanja i teretane. Iako deo gde ja živim nije toliko brdovit u poreÄ‘enju sa brdima južno (i Zvezdarske Å¡ume koja mi je vrlo blizu), ipak su, dok se ne izaÄ‘e na ureÄ‘eniji deo Bulevara Kr.Aleksandra staze za bicikl nepostojeće a ulice uske, pa je i vožnja bicikla vrlo riziÄna - znam to iz ugla peÅ¡aka i vozaÄa automobila. Da sam sa NBG, Zemuna, ili iz Vojvodine, sasvim je izvesno da bih posedovao bicikl. Uostalom, nije džabe kultura vožnje bicikla mnogo zastupljenija u ravnici (Vojvodina, MaÄva). Beograd je po tom pitanju mnogo gori od NS i drugih gradova Vojvodine, jer su to sve bike-friendly gradovi, dok Bg sa svojim zbrda-zdola urbanistiÄkim planom to nikako nije - mada rade na tome (skenjaÅ¡e desetine mesta za parkiranje u Ruzvetovoj da naprave stazu za bajs, gde do sada nisam video tri Äoveka da su proÅ¡la na biciklima :dry: Al' ne mogu i vukovi siti i ovce na broju...)

Dobra tema, a stiglo leto, taman me podseti da napravim neku NBG-Zemun turu zajmljenim biciklom!

Banovo Brdo je bilo nizbrdo. Košutnjak je bio uzbrdo, od posle podvožnjaka, pa do onog dela gde je trim staza, te skretanje za "Devetku".

Ruzveltova mi nije jasna. InaÄe je MNOGO neprijatnija kao uzbrdica, od nekih koje su baÅ¡ hardcore - kreneÅ¡ od Mije KovaÄevića i Bogoslovije, dok stigneÅ¡ do Vukovog spomenika...MRTAV SI. Isto kao Teodora Drajzera, samo blaži uspon. Muka.

25 km :o A boktee, i jos brdoviti Bg. Ja nisam ni 5km u stanju da provozam :D

Tebi trebaju mišići, ako sam dobro shvatila? Takođe, kakvo ti je sedište? Ako je usko, onda je muško.

Evo vam i 20. maj. :) Imam i 17, moram sama da crtam putanje - Google Maps misli da hodam po vodi, Endomodo prsao. InaÄe, to su mi prve vožnje od 16. oktobra, te Äetiri. A onda sam se bukvalno namuÄila, ne znam ni sama kako sam oborila sve svoje rekorde.

q6xTXRg.jpg

Ova ''Do zemunskog keja'' deluje relaksirajuće.

Eto, nikad na Ruzveltovu nisam mislio na ''uzbrdo'' naÄin. Bio sam uveren da je Ruzveltova 'ravna'! Sve to u teoriji zvuÄi mnogo lakÅ¡e za prevaliti :D

Naprotiv, to je blag, konstantan uspon i užasan je. :(

I jeste, na toj do Zemuna imaÅ¡ ozbiljan uspon samo u povratku, Brankovu. InaÄe je zabavno, do daske.

Evo 17. marta...

XpsHAOU.jpg

...i 16. oktobra.

BIH45Tc.jpg

Baš zato je BG izazov. :)

ÄŒestitam na bajsu!

InaÄe, ovo je bila moja najzahtevnija vožnja. Ako tad nisam crkla, nikad neću. Vozila bajs bez koÄnica iznad provalije, pa joÅ¡ tuÄ‘i.

f9KkQ3U.jpg

Hvala :) moram malo korman da mu podignem i bice odlican. Mada mi zao starog da prodam, dobro me je sluzio. Ja ne volim izazove, volim da uzivam u opustenom krstarenju gradom, mada se ja retko kada vozim radi voznje, uvek idem nekud ali redovno bajsom, zaboravio sam kako se hoda. Pojacaj pace :D:P

Pojacaj pace :D:P

Kad sanjariš dok voziš, nosiš fotoaparat sa sobom i tražiš zanimljive stvari, ne ide se na brzinu. ;)

Kad sanjariš dok voziš, nosiš fotoaparat sa sobom i tražiš zanimljive stvari, ne ide se na brzinu. ;)

tooo :)

ne mogu ove godine da kupim bajs,ali cu da iznajmljujem gde god budem isao...imam u ns karticu,20 dindzi sat...jest da je postarski,al posluzi dobro :)

ns je opusteniji.bg je opasniji :P nisam bas toliko vozio po bg,al hocu :)

hteo sam ici sad na ovu biciklijadu,al nista...trcanje me smori,ne mooogu :)

inace ner znam da vozim bez ruku.strah me :lol: hocu to da prevazidjem ovo leto :D

Ja sam ranije picio od Zemuna do Ade pa na kafu u Adu Safari, Raj.

Skoro mi je komsija poklonio bolji montibajk, svaki dan ga vozim po keju.

Meni nije problem ni vožnja po nehumanim beogradskim uslovima, ni Å¡to se i od najmanje fiziÄke aktivnosti znojim ko lud, ni pare za kupovinu bajsa. Već trip da je bajs vrlo lako ukrasti. Gledao sam negde strani klip kako u roku od 3 sekunde onim velikim alatkama seku onaj gajtan kojim je bajs spojen sa stubom... To mi je izbilo želju za posedovanjem bicikla.