Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Hyperdrive

Rekreativni biciklizam - ljubitelji dvotočkaša, ovamo!

Recommended Posts

Koliko ste prešli ove sezone i kakve su vam rute?

Beograd je postao velika deponija, moj kraj je bukvalno ograđen ulicama koje se trenutno rekonstruišu. Biram bicikl naspram prevoza kad god je to moguće.

Prosle godine u ova doba imao tezak pad sa bicikla i izvalio kljucnu kost,pokidao ligamene ramena.Skrpili mi to nekakvim implatantima(zicama) i oporavak trajao pola godine da bi me u Januaru ponovo operisali i izvadili te zice.Ove godine poceo voziti prije mjesec poslije pauze od skoro 11 mjeseci.Inace volim brdski i dh biciklizam.Sarajevo je prepuno planina i neiskoristenog potencijala za brdski i dh biciklizam.Od mog naselja za nepunih 2 h voznje(21km 10km ravnice i 11 brda)ja se popnem na vrh Bjelasnice.A za sat i po popnem se na Trebevic.

Nešto baš malo, par puta po 10km. Sredjujem, prepravljam, sklapam da dobijem kao drumski bicikl, ali se odužilo, sve po malo, neko jutro sam probao, ide lako i brzo, ali sam malo razočaran slabijom upravljivošću i vibracijama u odnosu na naviknutost. trebalo bi  i nadam se da ću više voziti.

Biciklom se može dobro povrediti, još je neko ranije pisao da je izbio zuba, bilo da se ide brzo ili tuđom greškom ili ako je nizbrdo, da ima neka oprema da može kamion da te udari, a da ti ne bude ništa, uz to da je laka i leti da hladi i da može lalo da se skine i obuče na ulici i da zauzima malo prostora ko duks.

On 6/7/2018 at 11:43 PM, Hyperdrive said:

Otkud znam, nisam dobra sa komplimentima...kaže se hvala, je l' tako? :)

Gde sledeći put? Rute su mi obiÄno oko 25-30 km, ali rekord mi je skoro 36, a rado bih izvezla 40-50. RazmiÅ¡ljam o ovome...

6JJazH1.jpg

Ja ovo vozio celo proslo leto :D Zajebano preko Ostružničkog mosta,svi oni šleperi... i nemaš kako da se popneš i spustiš sa obilaznice osim da nosiš bajs na ledjima :D ili da rizikujes na ukljucenju/iskljucenju sa obilaznice... Stara Savska magistrala je laganica,al ima kerova ko lavova na safariju...  Od Makiša pa preko Ade je smrt... Onaj mravinjak ne mogu da smislim :D Galovica je takodje laganica, i Nbg... uglavnom sam okretao na Savskom mostu za nazad... Retko sam išao na Dorćol... uglavnom sam kretao oko 19:00 pa dok se ne vratim kući izmoren :) Ove godine nisam seo na ovu moju skelu,al sad sam nekako dobio volju, videći da nisam samo ja opterećen pedalama :D

17 hours ago, Dzejmsfild said:

Ja ovo vozio celo proslo leto :D Zajebano preko Ostružničkog mosta,svi oni šleperi... i nemaš kako da se popneš i spustiš sa obilaznice osim da nosiš bajs na ledjima :D ili da rizikujes na ukljucenju/iskljucenju sa obilaznice... Stara Savska magistrala je laganica,al ima kerova ko lavova na safariju...  Od Makiša pa preko Ade je smrt... Onaj mravinjak ne mogu da smislim :D Galovica je takodje laganica, i Nbg... uglavnom sam okretao na Savskom mostu za nazad... Retko sam išao na Dorćol... uglavnom sam kretao oko 19:00 pa dok se ne vratim kući izmoren :) Ove godine nisam seo na ovu moju skelu,al sad sam nekako dobio volju, videći da nisam samo ja opterećen pedalama :D

Znači...može se popeti gore? Ali da ga nosim? Au. Mada, spremna sam to. I slažem se da je Ada mravinjak, samo radnim danima ujutru je prihvatljivo, i van kupališne sezone.

Kerovi su ortaci, ima samo jedna budala kod Vodovoda koja laje na kamione i onaj jedan autobus koji tuda prolazi. Više se bojim jarčeva, iako su koze viša bića.

I hajde da se međusobno motivišemo, onda! 

Par nedelja sam krenuo nešto više da vozim ili da teram što bi Vojvodjani rekli, planiram da uvodim i proširujem rute, nadam se ponekim lepim danima, što se vremena tiče. Za nekog relativnog novog, pomaže u raspoloženju, adrenalinu, samopouzdanju i možda donekle  za lagodnost u socijalnim interakcijama. Ne znam kako bi se neka moja veća graška ili pad odrazili pošto nisma baš uporan niti samouveren...