Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
merion

Besplatna psihoterapija i savetovaliste u Beogradu

Recommended Posts

Za sve koji su iz BG ili unutrasnjosti mogu doci na besplatne seanse ili po savete psihijatra.Ovo je otvorila klinika Dr.Laza Lazarevic u saradnji sa gradom.Inace nalazi se na 20.spratu Beogradjanke.

Edited by blackadder

On 6/3/2018 at 6:03 AM, merion said:

Inace nalazi se na 20.spratu Beogradjanke.

A sta ako se pokvari lift? :D Pravi maraton bi bio.

Edited by blackadder

Da posebno neuroticarima i klaustrofobicarima.Inace jako me interesuje kako to tamo izgleda i funkcionise,moracu otici jedan dan da vidim tu njihovu zamisao za koju kazu da je skupa,misleci na psihoterapije.Hmm.Bas sam radoznala,al ne bih se dugo zadrzavala,cisto malo procaskala :-)

To sam i ja videla pre neki dan na TV-u...A pastirsko pravoslavni centar vise ne radi ili?

Edited by blackadder

I, na šta liči to savetovalište? Da li pružaju neku konkretnu pomoć?

Edited by blackadder

On 6/3/2018 at 9:25 AM, merion said:

Da posebno neuroticarima i klaustrofobicarima.Inace jako me interesuje kako to tamo izgleda i funkcionise,moracu otici jedan dan da vidim tu njihovu zamisao za koju kazu da je skupa,misleci na psihoterapije.Hmm.Bas sam radoznala,al ne bih se dugo zadrzavala,cisto malo procaskala :-)

Hoćeš sa mnom? Mene bi baš interesovalo da vidim kako i šta.

Edited by blackadder

Ljudi bila ja u beogradjanki na 20 spratu,rekla da sam dosla zbog drugarice,a kad je mene pitala treba li mi pomoc reko jok.I rekoh da lazu treba spaliti,ona meni znate da je ovo laza reko znam.Kad izlazi dr.koja je bila moja na odelenju kad su me prisilno ostavili i kaze znamo se,pratite me o.o i pozvase me da dodjem na predavanje o depresiji.

U bogte :o:unsure:

I šta kažeš, kako je prošlo to? Jel to samo tako kao neka predavanja, sistem da se ljudi informišu bolje ili ima još nešto što rade...?

Edited by blackadder

Pa kao kad ides kod psihijatra pricas o svojim problemima,imaju i predavanja,evo u ponedeljak u 13h je o depresiji,predaje neka dr.

I da odredjuju dijagnoze i pisu u one velike knjige itekako.A onu kad sam videla vratile mi se nocne more u momentu.

Pa verujem da ti se sve vratilo, kako i ne bi :(

Au, Merion. :(

Edited by blackadder

Da podelim i ja svoja iskustva. Bila sam pre nekog vremena, osoblje je ljubazno ali stekla sam utisak nemaju bas puno kadra i da su vise okrenuti ka laksim anksiozno-depresivnim poremecajima, kao i bolestima zavisnosti. Takođe, pokusavaju da organizuju psihodramu sa odredjenim grupama ljudi koji nemaju teze poremecaje, a sa ljudima koji imaju malo teze oblike mislim da rade individualno. Opet, ja bih tu ubacila vise psihologa, mislim da je to pravi pogodak.

Edited by blackadder

Inace pastirski centar mislim da i dalje radi na 12.spratu ako ne gresim.

Edited by blackadder

One koji se lece upucuju kod onih kod kojih se lece, to jest vracaju ih.

One koji se ne lece, a zele farmakoterapiju i imaju zdravstveno osiguranje, upucuju na dom zdravlja ili na neku od bolnica, ili preporuce Pastirski centar koji je nekoliko spratova nize (to je uglavnom za religiozne ili one kojima taj aspekat ne smeta).

Seanse se trenutno zakazuju, i na terapije razgovorom i na pregled psihijatra ceka se 15-ak dana.

Lift je jako brz. Neobicno je sto se sprat na koji se ide ukucava na tastaturi koja je pored ulaza u lift. Na dvadesetom spratu se nalaze na kraju hodnika.

Uglavnom savetodavno orijentisani.

Mozda moze da posluzi onima kojima bi nesto psihoterapije znacilo, kao i onima koji nemaju zdravstveno osiguranje.

Edited by blackadder

Offspring, hvala ti na informacijama koje si ovde preneo.

Razmišljam kome oni zakazuju termine ako ljude upućuju u DZ ili u bolnice. Koliki je broj ljudi bez zdravstvenog osiguranja koji bi želeli da se izleče a ove informacije su im nedostupne?

Bolje da ništa nisu otvarali ako je tako kako je.

Zar ne bi bilo logično da pravo na psihoterapiju imaju svi-bez obzira gde se i da li se leče?

U Palmotićevoj se mesecima čeka na psihoterapiju, a na VMA košta 2600 i to u popodnevnim satima, od 15.30.

Što se Pastirskog centra tiče, upoznala sam u dispanzeru "Laza Lazarević" psihijatra-ženu koja tamo volontira.

Ja jesam religiozna ali ona preteruje...To mi se nije dopalo. Nijedna krajnost nije dobra.

Edited by blackadder

I ja sam zbunjen.

Mozda neki vid psihoterapije treba izmoliti, da tako kazem. Mozda je samo namenjena pacijentima Laze i onima koji se prvi put susrecu sa tegobama, mozda onim sa manjim tegobama, mozda roditeljima zavisnika, a mozda ih treba jednostavno nezno pritisnuti i moliti.

Za promenu farmakoterapije sam vec siguran da nece odobriti, ako se neko vec negde leci. Za krizna stanja preporucuju Lazu, onu pravu bonicu, koja je non stop otvorena. Samo ne znam da li je tu rec o gradskom ili prigradskom ogranku.

Info telefon koji dele je

3612 467

Pastirski centar? Dakle, sve se svodi na nekakvo vrbovanje? :blink:

Ne, nije to vrbovanje u klasičnom smislu. Lekarka koja tamo radi, i sama je imala brojne traume u životu i zato se verovatno okrenula crkvi. Žena je dobra, ali preteruje malo...Ne bih sad da idem u detalje.

Jednostavno, mislim da bi mi tamo, u tom Pastirskom centru bilo pomalo...Neprijatno. A pritom moram da ponovim da sam ja otišla sa Bogoslovskog fakulteta kada sam spremala prvi ispit-zbog porodične tragedije, a ne zbog svega šta sam videla na fakultetu, društvo i profesori su isti kao i na ostalim fakultetima. :)

Edited by blackadder

Jel ima neko savetovaliste, a gde nastoje da zaista pomognu ljudima? Ne, samo tutnem ti lek ili pricam sa tobom pet minuta i cao... Verovatno je to za pare jedino, pretpostavljam i to ako nadjes nekog da te slusa i da se bavi tobom.