Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Erik

Otac

Recommended Posts

Ljudi neznam vise kome da se obratim, kome sve nisam. policiji, socijalnom radniku, psihijatru, grupi za disfunkcionalnu porodicu, svestenicima, monasima, prijateljima ovo je vise neizdrzivo.

U pitanjuje moj otac, znaci taj covek me dovodi do ludila i ocaja iz dana u dan, neznam vise sta da radim.

Dijagnostifikovana mu je, neznam neka f60 tako nesto, posle sto godina su ga uputili u palmoticevu, mada moj doktor kaze za njega da je psihopata. Covek je toliko agresivan, naporan, lenj, egoista, gord, manipulant, lazov, hipohondar, ceo zivot maltretira sve oko sebe.

Prvo je majku u mom detinjstvu maltretirao, terao je na brdo abortusa, tukao je, varao, tukao se sa drugima, prema meni se ponasao

kao ocuh iz onog trilera filma, nismo mogli ni da odemo od njega zbog njegovih uticaj, iskoriscavao je sve oko sebe, preko mene je od moje babe i dede dobijo pare da otkupi stan, sad oce da proda moju dedovinu, mene da istera iz kuce, upisao me je u neku budjavu masinsku skolu iako sam imao uspeh za gimnaziju, nije me podrzao nizasta u zivotu, ni za fakultet, ni za sport, ni za umetnost, gitaru crkvu, gurao me je u drogu alkohol i kriminal, poceo sam da radim sa 19god nisam ni zavrsio skolu jos, zavrsio sam u bolnici i posle hospitalizacije me je vratio na posao, radim po kuci, majku je zaposli u pekari da rinta i cisti podove, ja da radim na gradjevini, namestao mi je kojekakve , mog kera maltretirao, pretio mi je ubistvom, oce da se bije samnom o njegovi recima i psovkama i uvredam bolje da nepricam, devojke sa koje sam voleo govori je da su ruzne, moje prijatelje je terao, zabranjivao mi da se druzim sa njima, vodio me kod nekih bioenergeticara, bavio se horoskopom, magijom, iz dana u dan mi je sve tezi zivot sa njim, ne mogu vise, nemam vise reci,....ne vidim izlaz, jos ce pasti da moram da se brinem o njemu, gde je tu moj zivot.

Sada je drugaciji zakon o porodicnom nasilju, mozda sada mozes nesto da uradis ako se obratis nadleznom organu.

Raskrsti sa sobom kakav odnos imas s njim i sta osjecas prema njemu. Inace, savjetovao bih ti da se obratis policiji i sudu, takvi danas zaglave ludaru lagano.

Bas me je uzdrmala ova tvoja prica. Vise upropascenih zivota od kojih tvoj najstrasnije jer ti je onemoguceno da zivis zivot. I posle svega opet sve na tvoja ramena.

Bilo bi super kada bi mogao da ga se otarasis i ostavis u nekoj ustanovi, da prodises, da pokusas da se oporavis od svega i zapocnes neku novu pricu. Ma bez obzira kako, samo da ga se otarasis. Ni ta dedovina nije vazna koliko to da budes sto dalje od njega.

Sta ti je sada sa majkom? Jel imas jos nekoga ko bi mogao da ti pomogne i ko zna kroz sta prolazis?

Bio sam u centru za socijalni rad, kad mi je pretio ubistvom zvao sam policiju, jedva su isasli da mu konfiskuju pistolj, nisu mi verovali jer se ja vodim kao ludak, onad su prijavili u centar za socijalni rad, pa su me zvali na razgovor, ali sve mi je to toliko mucno kao da nemam snage za sve to da preguram, da se sudim i sa njim, kako to izdrzati da je dotle doslo da se sudis sa rodjenim ocem. Covek mi se i posle toga unosi u facu, jednostavno oce da me drzi u strahu, niko nece da me zastiti, jedino oce da me strpaju u ludnicu kao zastitu, serem im se u sistem.

Majka je isto potpala pod njegov uticaj, stiti njega. Osecam se ko na robiji u sopstvenoj kuci.

Pa jeste da od socijalnog/policije/psihijatrije nema neke velike vajde. Pogotovo jer i sam imas dg pa te svakako tretiraju.

Mislim da treba da probas sam da pobegnes od svega.

Medjutim mogu misliti koliko to nije tako jednostavno....

Da li imaÅ¡ tetke, striÄeve, ujake...neku blisku rodbinu kod koje biste ti i mama mogli privremeno da se smestite? PoÅ¡to ti imaÅ¡ F dijagnozu, možda je bolje da ga mama prijavi za nasilje u porodici..Zakon je sada oÅ¡tar pogotovo kada je nasilje u porodici u pitanju.

Zapali bih negde u inostranstvo kao sto sam pomenuo ranije ali kako, kad me drze pod lekovima kontrolama i u nekoj vrsti slobodne izolacije

On igra podmuklu manipulativnu igru nije otvoreno nasilje da me bije nego jednostavno da me drzi u saci, posto zna puno ljudi, a sta ja, kakav ja uticaj imam kad se vodim pod F sifrom, sad kao oce da mi nametne da dobijem penziju i proglasi me za invalida, tek onda necu imati nikakva prava, a od te penzije nebi mogao ni za leba da imam niti nikakva prava vise.

Jedino imam babu u Makedoniji, inace sam jedinac, neam nikog u Srbiji jedino neku familiju u Bajnoj Basti koju ni ne poznajem.

Kad sam, uslovno receno, imao probleme veoma nalik Pablovim, oti[ao sam iz kuce u kojoj sam ziveo...mozda trebas i ti da razmisljas o toj opciji...

Mozete da zamislite sta mi je rekao svestenik kad sam ga pitao za savet, a radio sam im godinu dana kao crkvenjak, kaze mi, budi beskucnik.

Idi kod te babe ako možeÅ¡ i ako si u dobrim odnosima sa njom. LeÄenje možeÅ¡ da nastaviÅ¡ i u Makedoniji, imaju i oni dobre psihijatre i sve lekove.

Ma cela prica je van pameti.

Treba da se skloni ali on je na neki nacin bas zarobljen.

Deluje mi kao da mu je svaki korak zabranjen i da nema izlaza osim da se pomiri sa sudbinom.

Mora ga neko razumeti iz okruzenja, neko da ga pogura. Ne moze sam protiv svih pritom sa teskom dg koju ljudi lako koriste.

Pritom tu dg ne dozivljavam kao realnu jer je uzrokovana okolinom.

Treba mu cvrsta volja i snaga da ucini to da uspe da se iscupa iz svega i ode.

I taj svestenik ti je na neki nacin lepo odgovorio Pablo. Mislim da ne treba da se ljutis na njega.

Treba da odes pa eto i sa mogustvom da postanes beskucnik, a to je kao ona krajnja i poslednja, preterana, situacija.

Mozda je hteo da ti kaze da je i to bolje nego da trpis to svaki dan.

Guraj nekako ko i do sada, nauÄio si.

usput smišljaj da li bi se i kako mogao izvući iz svega toga, znam da to već radiš, ali nekada su potrebne godine pa i decenije da se ispliva.

Žao mi je što mu pored svega tvoja majka drži stranu, da li je izmanipulisana i isprana, ili njen mehanizam odbrane...

Uglavnom, bolje je za tebe taj novac Å¡to zaradiÅ¡ da potroÅ¡iÅ¡ na neku kiriju i svoj mir, makar se hranio u narodnoj kuhinji, nego da trpiÅ¡ neÅ¡to od Äega će ti možda zdravlje otići u nepovrat. Oprosti ako sam rekla neÅ¡to neosetljivo, pokuÅ¡avam da sagledam koja je za tebe realna opcija izlaza, a to Äesto ne zvuÄi bajno.

Takvi ljudi ne samo da ti prakticno onemoguce izlaz iz ovakve situacije, nego ti tendeciozno oblikuju psihu da uopste ne vidis izlaz.

Ti misliš da bi on njega ganjao u gradu od nekih 1.7 miliona ljudi, po gradskim i prigradskim opštinama? Do te mere?! :blink:

Ne znam podrobnije o Pablovom ocu, pa se izvinjavam, ali sumnjam da bi se toliko cimao taj nazovi otac, ni onako ne brine za njega, a ovo Å¡to hoće da ga uvali u invalidsku penziju mi zvuÄi kao da Pablo od te invalidnine neće videti ni pare...

Na kraju krajeva, to je sasvim druga priÄa ako on Pabla doÄ‘e da maltretira u Pablovom stanu, druže, tu policija drugaÄije reaguje.

Mozete da zamislite sta mi je rekao svestenik kad sam ga pitao za savet, a radio sam im godinu dana kao crkvenjak, kaze mi, budi beskucnik.

Uz svo postovanje, monasi su cesto izbjeglice od sopstvenih porodica, a svestenici ce ti uvijek savjetovati da okrenes drugi obraz. Ja od njih nijesam dobio, cak obecanu pomoc.

Moja drugarica ima muza koji povremeno popije, pa ne dolazi kuci po nekoliko dana, vucara se pijan sa kurvama dok ne potrosi pare. Izgubili su jedan stan njegovom krivicom, srecom je drugarica uspjela da prepise njihov sadasnji stan na sebe. Jednom je dosao pijan, ona nije htjela da mu otvori vrata, ali je dijete u medjuvremenu doslo iz skole pa je morala. Kad je usao poceo je da lomi stvari, a kad je ona pokusala da ga izgura napolje udario je laktom i slomio joj je nos. Zvala je policiju, otisli su svi kod sudije. Pitala je sudija hoce li da podigne tuzbu za porodicno nasilje, ali ona nije htjela, jer se izdrzavaju od njegove zarade. Onda mu je sudija zabranila da prilazi njoj i djeci i zaprijetila mu ako ponovi to da ce zaglaviti zatvor ili kazneno odjeljenje za alkoholicare. Posle toga se smirio, jer je znao da ako jos jednom dodje policija, gdje ce ici.

@pablo..Iskreno mi je žao zbog tvoje situacije,ali mi ti tu ne možemo nešto pomoći i ne znam ti što bih ti napisao.Samo ću reći da sam se ja preporodio kad sam dobio invalidsku mirovinu.Istina da je mala,ali zaradim nešto i dodatno.Ono što je bitno je da je mogu zamrznuti kad god poželim i normalno se zaposliti.Ako se zaposlim,dobivam pola mirovine i cijelu plaću.Dakle,nisam ništa izgubio,samo sam dobio kad sam otišao u mirovinu,i to jako puno.

Ma ljudi moze da se radi i sa invalidskom preko ugovora o delu. Krkobabic je invalidski penzioner pa eno ga ceo zivot na nekim funkcijama u vladi.

A nije losa opcija imati invalidsku za ne daj boze.

Ono jedino sto Pablo sada moze da uradi je da ode iz te sredine, iz te kuce, nadje bilo kakav posao i iznajmi sebi negde neku sobu za pocetak.

Jer ako otac hoce da ga izbaci, zakon je na njegovoj strani, Pablo je odrastao covek, sam kaze da nece invalidsku, sto znaci da mora negde da radi nesto. Dok ne bude finansijski nezavistan, izlisno je pricati o o bilo kakvoj vrsti pobune.

Pokusao sam da radim i radio sam mesec ali kad mi moj smotani novi doktor zeznuo terapiju, tj. nije mi potrefijo pa nisam mogao lepo da spavam,

tako da nisam mogao da izdrzim, jos su me vozali iz 2. u 1. pa svaki put drugi slobodni dan radim nedeljom, na kraju sam video da gubim kontrolu i dao

sam otkaz.

Njemu su najvaznije pare i da udovolji svom dupetu, jb. mu se za bilo koga, ako i pomogne nekom to gleda da naplati.

Ok Pablo, kada je bilo to sa proslim poslom? Ako je bilo davno i ako si sada ok nista te ne kosta da opet probas da nadjes nesto drugo i da odes glavom bez obzira...

Ti svog oca ne mozes da promenis, on ima svoj neki modus bivanja i to je tako i ne vredi da se ne nerviras.

Ovako si samo nezadovoljan i nisi produktivan sa svojim problemom koji nije naivan...

Sto Djene rece, treba ti akcija neka.