Jump to content
Depresija Forum
Hyperdrive

Za one koji su u remisiji: kakve savete biste dali onima koji pate?

Recommended Posts

Ovo je plač zbog surovosti životnih činjenica...Nijedan poziv u pomoć ovde,bojim se,od koristi biti ne može.

14 hours ago, archaic_tiger said:

Ovo je plač zbog surovosti životnih činjenica...Nijedan poziv u pomoć ovde,bojim se,od koristi biti ne može.

Mozda nema neke trajne pomoci, ali ponekad ziva rec 8ili nasa forumska pisana rec) makar malo ublazi bolove... makar malo...

Redovno uzimanje terapije, psihologa i psihijatra zajedno posetiti, (ali prvo psihijatra), i obavezno rad na nekom hobiju ili obavezi, ali kad raspoloženje dopusti. Nekad je bolje 7 dana i ležati nego na silu ustati iz kreveta. Ne opterećujte sebe previsokim zahtevima, samo raditi nešto minimalno, čisto da ne stojite u mestu. I razgovor o sebi sa osobama uz koje vam je 1000% ugodno. Mala neugodnost sve upropasti, barem meni. Ako ništa ne pomaže, pravac na psihijatriju na reset! Suicidalne misli i sličan mrak kad obuzme, pravo po uput, pa na odeljenje. Tako ja radim. 

Edited by Primal Pain

Ne terajte ljude. Svi imaju granice.

Najlepsi savet od svih... 

Ceo tobogan je samo u glavi i proci ce, uz dobrog lekara i pravu terapiju moze da se dovede u remisiju... 

Evo npr moj slucaj... Kod mene je to periodicno... 3 do 4 godine remisija par meseci kriza.. No kriza je vec vidjeno mozak vrti jedno te isto... Juce imao panicni napad (kod mene tako pocinje) iskreno kao i uvek uhvatila me frka no popio sam lek i proslo je...poenta je naucis da kontrolises i da se nosis sa tim

A patnju razumem patnja boli patnja je strah uzasan no to prodje ponovo se vratite u sine :)

Ublazi puno... 

Meni je podrska foruma jako znacila kada sam prvi put dosao ovde... 

Video sam da nisam jedini, da i drugi imaju iste simptome. Ne jasu me vestice vec je mozak na rezervi i treba mu vremena. 

On 9/7/2019 at 4:06 AM, ruzza said:

Mozda nema neke trajne pomoci, ali ponekad ziva rec 8ili nasa forumska pisana rec) makar malo ublazi bolove... makar malo...

6 hours ago, ~xO~ said:

Najlepsi savet od svih... 

Ceo tobogan je samo u glavi i proci ce, uz dobrog lekara i pravu terapiju moze da se dovede u remisiju... 

Evo npr moj slucaj... Kod mene je to periodicno... 3 do 4 godine remisija par meseci kriza.. No kriza je vec vidjeno mozak vrti jedno te isto... Juce imao panicni napad (kod mene tako pocinje) iskreno kao i uvek uhvatila me frka no popio sam lek i proslo je...poenta je naucis da kontrolises i da se nosis sa tim

A patnju razumem patnja boli patnja je strah uzasan no to prodje ponovo se vratite u sine :)

Ublazi puno... 

Meni je podrska foruma jako znacila kada sam prvi put dosao ovde... 

Video sam da nisam jedini, da i drugi imaju iste simptome. Ne jasu me vestice vec je mozak na rezervi i treba mu vremena. 

Ne daj se, doslo je, ali ce i da ode... Te su nase "bolesti" ciklicne, tako svi kazu, ali niko ne objasnjava zasto. Mora da postoji neki razlog.

Da nije foruma, ja neznam sta bih, casna rec... Procitam, nekad vise puta, nekad na brzinu, posle malo razmisljam, i svaki put osecam ono najvaznije "nisam sama i nisam jedina". I onda se malo lakse dise...