Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Hyperdrive

Ilustracije i infografici vezani za afektivne poremećaje

Recommended Posts

Ova tema će se dopunjavati. Cilj joj je da porodicama, partnerima i prijatelja ljudi sa afektivnim poremećajima prikaže informacije i ilustracije koje mogu da im objasne i doÄaraju stanje njihovih najmilijih.

5kDaDv5.jpg

Bojim se da mnogim "najbližima" i "najmilijima" koji nemaju razumevanja za stanje u kojem se nalazi obolela osoba u njihovoj okolini,nikakvi grafikoni niti ilustracije ne mogu biti od pomoći ukoliko već sami nisu u stanju da shvate to stanje i sa pomenutom osobom barem malo-onako ljudski-saosećaju (a upravo to je,nažalost,u realnosti najÄešće sluÄaj)... :(

(just saying)

5kDaDv5.jpg

"Je li te to lenjost progutala?"...

"Ili možda ipak-razmaženost?"

Pitali bi mnogi "najmiliji" :dry:

Sta znaci to tacno afektivno, ja patim od toga, i da, uvek govore "najmiliji" da sam u stvari razmazen i lenj.

depression_s1_mayo.jpg

"Pa normalno da ti je tako kad ništa ne radiš!"...rekli bi.

"Ugasio ti se mozak od lenjosti i nerada."

:dry:

Au covece koji je to uzas, to stanje, jos kad pocnu keva i cale da me smaraju dodje mi da se roknem.

depresi-3.jpg

"Pa taj kišni oblak ispod kojeg si stao,a ti se jednostavno udalji od njega...Izmakni se,pa fino pređi na teritoriju gde je sunce. Ništa lakše...Nego ti nećeš. Tražiš izgovore"...

(debili :dry:)

"Pa taj kišni oblak ispod kojeg si stao,a ti se jednostavno udalji od njega...Izmakni se,pa fino pređi na teritoriju gde je sunce. Ništa lakše...Nego ti nećeš. Tražiš izgovore"...

(debili :dry:/>)

"TražiÅ¡ izgovore" najćešće upućena reÄenica depresivnim ljudima

"Je li te to lenjost progutala?"...

"Ili možda ipak-razmaženost?"

Pitali bi mnogi "najmiliji" :dry:/>

Nažalost je zaista tako.

"Ti posle svega više nikad nećeš biti ista osoba, trajno si oštećena."

Da. Ali ne LENJOŠĆU, već traumatiÄnim iskustvom.

Meni je na ovom Forumu jedna osoba doslovce rekla da sam se ja psihiÄki razbolela od-ni manje,ni viÅ¡e nego-lenjosti...

(Da se razumemo: Nije mi rekla da sam lenja kao osoba-Å¡to u realnosti ja nesumnjivo i jesam...Dakle,nije jednostavno istakla lenjost kao karakternu crtu,nego mi je kategoriÄki rekla da sam se razbolela od lenjosti,doslovce tim reÄima).

I o Äemu mi onda da priÄamo kada su u pitanju ljudi iz stvarnog sveta... :dry:

Bas znaju da budu dosadni ti ljudi, covece radim od svoje 19. god. vodio sam firmu, radio stolariju, na gradjevini, sa racunarima, po manastirima,... i sad mi dodje neki q.cic i kaze mi da sam lenj.

Meni je na ovom Forumu jedna osoba doslovce rekla da sam se ja psihiÄki razbolela od-ni manje,ni viÅ¡e nego-lenjosti...

(Da se razumemo: Nije mi rekla da sam lenja kao osoba-Å¡to u realnosti ja nesumnjivo i jesam...Dakle,nije jednostavno istakla lenjost kao karakternu crtu,nego mi je kategoriÄki rekla da sam se razbolela od lenjosti,doslovce tim reÄima).

I o Äemu mi onda da priÄamo kada su u pitanju ljudi iz stvarnog sveta... :dry:

A ko je ta pokvarena osoba?

(prešla bi na drugu temu ali ne mogu kvotati tamo.)

Ma znaÅ¡ kako,pusti to...Jako davno je bilo,a ta osoba ionako viÅ¡e ni ne dolazi na ovaj Forum. Sve u svemu,poenta mog komentara nije identitet te osobe,već Äinjenica da uvek i svuda (pa Äak i na ovakvom jednom mestu) ima ljudi koji će na nas i naÅ¡e poteÅ¡koće gledati sa nerazumevanjem (a bogami,neretko Äak i sa otvorenim nipodaÅ¡tavanjem i netrpeljivošću).

Ma znaÅ¡ kako,pusti to...Jako davno je bilo,a ta osoba ionako viÅ¡e ni ne dolazi na ovaj Forum. Sve u svemu,poenta mog komentara nije identitet te osobe,već Äinjenica da uvek i svuda (pa Äak i na ovakvom jednom mestu) ima ljudi koji će na nas i naÅ¡e poteÅ¡koće gledati sa nerazumevanjem (a bogami,neretko Äak i sa otvorenim nipodaÅ¡tavanjem i netrpeljivošću).

Imam utisak da znam ko bi to mogao da uradi, ali pitaću te privatno.

• Create New...