Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Dusko123

Dužina trajanja psihijatrijskog pregleda

Recommended Posts

Kolika je predviđena dužina trajanja vaše kontrole kod državnog psihijatra ?

Da li je to isto u svim ustanovama ili se razlikuje ?

Koji zakon, uredba ili pravilnik odreÄ‘uje predviÄ‘enu dužinu trajanja specijalistiÄkih pregleda ?

Ko taj akt donosi ?

Otkad postoji IZIS (Integrisani zdravstveni informacioni sistem) na primer nekom pacijentu zakažu pregled nekog datuma u 11:25 a sledećem u 11:30 Å¡to znaÄi da je predviÄ‘eno vreme za kontrolu pet minuta ili negde zakažu na primer jednom pacijentu pregled nekog datuma u 12:40 a sledećem u 12:50 Å¡to znaÄi da je predviÄ‘eno vreme za pregled deset minuta.

Da li neko zna nešto o tome ?

(ako mogu da se isprave znaci pitanja koji stoje umesto naÅ¡ih latiniÄnih slova)

Edited by Hyperdrive

Sve zavisi od samog psihijatra, ali i od problema koji ima pacijent. Kontrola može da traje 10-15 minuta a može i duže, mada u praksi je to retkost.

Kontrola svakako traje mnogo duže ukoliko je dogovorena i psihoterapija pored same kontrole.

Sve zavisi od samog psihijatra, ali i od problema koji ima pacijent. Kontrola može da traje 10-15 minuta a može i duže, mada u praksi je to retkost.

Kontrola svakako traje mnogo duže ukoliko je dogovorena i psihoterapija pored same kontrole.

Pa vidi ja cu da ti kazem iz mog iskustva, svako na pocetku kod psihijatra bude duze vreme, pola sata, 45 min... posle izvrsnog vremena sve manje i manje, meni se desava da mi psihijatar zakaze kontrolu za 2 nedelje, pa da dodjem samo po lekove a ne i na razgovor, desavalo se da mi tako veze mesec, mesec ipo, samo po lekove dolazem, posto generalno vise nema sta sa mnom da prica niti ja njemu da pricam znamo se godinama, sta ce slusati stalno jednu te istu pricu :) , doduse moje kontrole traju 2,3 minuta, kako sam, sta sam, - klasika, vazi, vidimo se za 2 nedelje

ja sam svojem rekao da mi je ranije diagnosticirana depresija i on je samo rekao ok i pitao me koje sam antidepresive već pio pa mi je pripisao neki drugi. nažalost nisam se mogao sjetiti naziva jednog od Ad koje sam ranije pio i ispostavilo se da mi je on baš pripisao taj isti heh.

anyway... kod tog doktora se niej morao ugovoriti termin. Prije par mjeseci sam ugovorio jedan termin u nekoj klinici. . 21,09 idem tamo. poÅ¡to se tako dugo moralo Äekati na termin nadam se da će to biti ozbiljnije. Tom doktoru kod kojeg sam bio se nije dalo sluÅ¡ati o mojoj depresiji a mogao sam priÄati dugo heh. ali opet... nekako nije ni potrebno da mu detaljno iÅ¡ta i priÄam.. svejedno mi samo i može ad pripisati i to je to.

Nije u svakoj ustanovi isto ni kod svakog lekara. Sad proÄitah:

OPIS PROCESA ZA ZAKAZIVANјE, UPUĆIVANјE, KREIRANјE I REALIZACIJA RECEPTA

* * *

Kreiranje i korišćenje termina

Za svakog lekara i/ili aparat neophodno je da se u sistemu kreira vreme za prijem pacijenta, kako bi se omogućilo funkcionisanje sistema i zakazivanje pregleda. Da bi se vrÅ¡ilo pravilno zakazivanja pregleda, potrebno je da u sistemu postoji dovolјan broj slobodnih termina. Svaki lekar ili operater, koji kreira raspored rada, obavezan je da kreira vreme za prijem pacijenta do petog u mesecu, za sledeći mesec. Nakon kreiranja rasporeda rada, direktor ustanove (korisnik kome je dodelјena korisniÄka uloga direktor) kontroliÅ¡e raspored i do desetog u mesecu odobrava raspored za idući mesec.

Pri kreiranju uputa za pacijente lekari koriste termine u sistemu koji su odobreni i slobodni. Izabrani lekari ili lekari specijalisti tokom pregleda kreiraju upute za pacijente, kojima ih upućuju na specijalistiÄki ili dijagnostiÄki pregled. Napomena: Upute za pacijenta kreira lekar koji je utvrdio potrebu za dalјe ispitivanje.

U prosjeku oko 30min. Najduze je trajao pregled kad sam se hvalio da se odlicno osjecam. Valjda dr. nije navikla na takve :lol: