Jump to content
Depresija Forum
kruška

svrbež kože

Recommended Posts

ima li ko ovaj problem? Ne znam viÅ¡e Å¡ta bi, odradila sam sve nalaze koje je doktorica preporuÄila i svi su uredu, Äesto ne mogu naveÄer zaspati koliko me svrbi ruka, pa nekad i vrat sa zadnje strane i malo ramena. Nemam nikakvih promjena na koži, mažem neki gel koji mi je propisan ali nije baÅ¡ efikasan

ima li ko ovaj problem? Ne znam viÅ¡e Å¡ta bi, odradila sam sve nalaze koje je doktorica preporuÄila i svi su uredu, Äesto ne mogu naveÄer zaspati koliko me svrbi ruka, pa nekad i vrat sa zadnje strane i malo ramena. Nemam nikakvih promjena na koži, mažem neki gel koji mi je propisan ali nije baÅ¡ efikasan

Kod mene je to na nervnoj bazi. Svrbi sve redom. Pomaze mi benzos.

ja se osjećam dobro već nekih 4-5 mjeseci, pa ne bi rekla da je do tog, i svrbi me najviše jedan dio kože na lijevoj ruci kod lakta, a ponekad se proširi na rame, vrat i drugu ruku :wacko:

1. Suva koža.

2. Alergija.

3. Psihosomatski.

Kod mene su bila sva tri. Tek pre nekih mesec dana je poÄelo da jenjava, trajalo je viÅ¡e od godinu dana.

2. Alergija.

nije valjda ona na maÄku :o radila si alergotest?

1. Suva koža.

poslije kupanja mi bude najgore, ali kad namažem kremom još se više upali, svrbi i pecka

A Kruška,da ti nije alergija na neki gel za tuširanje koji koristiš? Da znaš da i to može da bude u pitanju...

Možda da pokušaš da se narednih nekoliko puta (umesto pranja tuš-gelovima) opereš nekim blagim baby-sapunom,pa da vidiš hoće li ti nakon toga biti bolje?

probala sam već sapunom, gelove inaÄe mijenjam ali sam ga izbacila na jedno vrijeme i opet me svrbi, to poÄne lagano ujutro, pa se povećava, naveÄer bude najgore. NajÄudnija stvar da je i moju doktoricu poÄela svrbiti ruka zadni put kad sam joj dolazila kaže mi, a i mog tatu svrbi 10-ak dana :wacko:

kod mene to traje već mjesecima samo prije nije bilo svaki dan, a sad svaki dan

nije valjda ona na maÄku :o radila si alergotest?

Imam i tu, da. Plus jeÄam (taÄnije jeÄmeni Å¡ećer - maltoza), spanać, ambrozija i donekle duvan.

No, ovo su bili ostaci antipsihotika u organizmu koji su toliko upropastili moju kožu da sam postala alergiÄna i na ubode.

poslije kupanja mi bude najgore, ali kad namažem kremom još se više upali, svrbi i pecka

To zavisi i od samog krema.

Govorimo li o licu, ili telu? Meni je sve suvo, od glave do pete, ali znam da kod mnogih nije tako.

samo na rukama je svrab iznad i pored lakta, na lijevoj viÅ¡e i nekad sa zadnje strane vrata, meni je lice masno, a ostala koža je normalna. Meni doktorica kaže da je vjerojatno ambrozija ali mi nije dala uputnicu za alergo test. I kreme dosta mijenjam pa jedino ako sam alergiÄna na neki sastojak koji je u svim kremama. Pila sam neke tablete protiv alergije, a svrab se nije povukao, sad ne znam da li se svrab morao povući ako je od alergije, a ja pila tablete protiv alergije.

eh kad bi se sjetila naziva, znam da ih dođe samo 7

izgleda da je u pitanju samo suha koža, a ne mogu vjerovati da toliko suha koža svrbi, imam suhu kožu i na rukama tj. šake, zna popucati zimi ali ne svrbi ovako, ovo kao da se upali. Danas sam mazala kremu na mokru kožu jer se tako bolje upija i baš me manje svrbi, onako se izgleda nije dobro upijala u kožu

Neven je dobar. Takođe i shea maslac. Ako ništa ne upali, onda lanolin, bebi ulje i sl.

mazala sam kokosovo ulje, smanjilo je dosta svrab, skroz mi je osjetljiva koža tu da me pecka i kad je blago pipnem. Probat ću s nevenom, od shea maslaca imam kremu koja je dosta masna, samo meni nikad da se to upije, po pola dana stoji masni trag

sva ću ta pobrojana ulja probati, valjda će nešto biti efikasno na duže staze

Imam problem sa svrabom. U svakom trenutku imam neki deo htela gde moram ili izbegne da se pocesem. Dok ovo pisem desni lakat, leva lopatica, noga, levi kuk,... Mislim da mi je dosta to na nervnoj bazi jer se u ovom trenutku osecam nervoznim ali ne znam uzrok

NajÄešće psihiÄki uzrok.

Mene ti obavezno sve poÄne svrbjeti baÅ¡ kada su mi ruke zauzete. PoÄnem li kuhati ili prati posuÄ‘e obavezno svrbi neÅ¡to. Kada su mi ruke slobodne onda ma kakvi. :D

Kod zubara isto, hehehe, ne muÄi me uopće Å¡to mi zubarka radi, muÄi me Å¡to bi se ja okretao po onoj zubarskoj sjedalici i ÄeÅ¡kao se.

MeÄ‘utim svrab kao bolest (tj. nametnik), iliti u narodu poznatije kao Å¡uga, neugodna živina koja se hrani jednim slojem naÅ¡e kože. Svrbež je najintenzivniji tokom noći, preko dana i nije toliko znaÄajan. Primjetan je i crveni osip na koži.

Hvala bogu nisam nikada doživio, ali i ne bih baÅ¡... Sama Äinjenica da neki "crvići kopaju tunele" po meni mi je i viÅ¡e nego fuj. Pogotovo ne znam kako bi to baÅ¡ na moju kožu imalo efekta. Nadam se da neću nikada saznati. ;)

Pa ja ti ne vidim neko rješenje osim možda psihoterapije ili duuuuugog rada na samom sebi.

Ponekad mi jesu neki benzosi pomogli malo ali to nije baÅ¡ u duhu svega, ovo kao da ulovi "situacija" a ono onda bi nekako trebali naći naÄina kako da se nosimo sa situacijom.

Možda banalan primjer ali kao strah od šišmiša, mislim kako nikako nema smisla to rješavati lijekovima, hehehe, nego nekako radom na sebi.

On 9/15/2018 at 5:25 PM, Hyperdrive said:

1. Suva koža.

2. Alergija.

3. Psihosomatski.

Kod mene su bila sva tri. Tek pre nekih mesec dana je poÄelo da jenjava, trajalo je viÅ¡e od godinu dana.

jetra...

3 dana sam pod osipom koji svrbi ko milion komaraca. Juce sam imao i temperaturu, koje je zariste bilo. Zvao sam Dr i morao sam da prekiem taj novi lek i da pijem nesto za alergiju. 2 dana pijem to, bolje je. Svrbi jos ali ne pece kao predhodna 2 dana.

Danas sam ceo dan citao o osipu tipa koprivnjace. U fazonu to je najblazi stadium i maltene normalno kad se pocinje sa lekom. Ali ima sdadiuma gde se umire, kad ti razjeda unutrasnje organe. Ma idi brate