Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
desspair

oprostajno pismo

Recommended Posts

Nkon godina i godina borbe i nadanja dosao sam do kraja svog puta.Odlucio sam si oduzeti zivot konacno.Za 2 mjeseca punim 40 g i nemam apsolutno nista u zivotu,ni posao ni djevojku ,sjedim sam i zatvoren u sobi godinama s bolesnim ocem koji je pri kraju i jedva prezivljavamo.Svi su me napustili i ostavili,pokusavao sam naci posao ali nista.Pokusao sam i kod psihijatra ali nikakva pomoc mi nije pruzena osim "necete naci posao preko burze,trazite preko poznanstva".Ja nikoga nemam i nemam koga sto pitati.S curom nisam bio vec 7 godina,nisam osjetio ni jedan jedini sretan dan,pokusavao sam nesto ostvariti ali niko ne zeli ovakvog covjeka,niko se ne zeli s tim baviti.Napisao sam pisma koja cu poslati danas i pripremio strik kojim cu se veceras objesiti.Zbogom,proklinjem dan kad sam se rodio.

neeeee :( žao mi je Å¡to ti je tako u životu, ali nemoj to raditi. ZaÅ¡to ne bi malo pisao ovdje? Znam kako je biti usamljen i tu muku s poslom mnogi muÄe. Jesi kad probao naći nekoga ovdje za druženje? odakle si?

Taj psihijatar kod kojeg si bio je po mom miÅ¡ljenju trebalo da te shvati znatno ozbiljnije,Disspair...Na osnovu tvog posta imam neki utisak da je akcenat u većoj meri bacio na pitanje posla,nego na ono Å¡to je zaista bitno-a to je tvoje unutraÅ¡nje,duÅ¡evno stanje. Kakav je bio kontekst u okviru koga se je vaÅ¡ razgovor odvijao i kako je taÄno iÅ¡ao njegov tok-moguće je samo pretpostaviti,ali veoma je verovatno da je taj Äovek tebi pristupio onako malo "Å¡ablonski",kao Å¡to bi pristupio i bilo kom nesuicidalnom depresivnom pacijentu (a pitanje je koliko je on za ovakve tvoje misli u to vreme uopÅ¡te i znao).

Ne pronalazim mnogo tvojih postova na ovom Forumu,ali vidim da si i pre oko godinu dana takoÄ‘e pisao o tome kako te neretko muÄe depresivne i suicidalne misli...Dakle,to su neki problemi sa kojima se po svoj prilici već dugo vremena boriÅ¡,te je moguće je da je osećanje iscrpljenosti i beznaÄ‘a kod tebe trenutno preovladalo (Å¡to je i razlog zbog kojeg se takve misli kod tebe danas javljaju u ovako izraženom obliku).

To ti depresija, bolest, govori te stvari.

Da ne vrediš, da si promašio život, da nemaš život, to je depresija.

Mnogi ljudi nisu postigli puno po nekim društvenim merilima, pa se smeju i veseli su i briga ih, uživaju.

Piši nam ovde...

Å ta si pio od terapije?

Šta još osećaš, šta se dešava?

Bože mili... :( :( :(

Piši ovdje desspair...

Ima ovdje dobrih i ugodnih ljudi, možda ti baš netko odavde vrati vjeru u život.

Stvarno se nadam da ÄitaÅ¡ ovo.

JoÅ¡ jedna perspektiva: ne ostavljaj oca. Ako će zaista otići, neka zna da je njegov sin živ, Äitav i da će moći da nastavi, kako-tako.

TakoÄ‘e, vidim email adresu koja je ime. Ako neko u HR može da pronaÄ‘e ovog Äoveka, bilo bi super. Da obavesti nadležne.

Znaš kako,Desspair,još jedna stvar mi je pala na pamet...

SpominjeÅ¡ kako si danas u toku dana osmislio i napisao neka (pretpostavljam da si hteo da kažeÅ¡-oproÅ¡tajna) pisma koja nameravaÅ¡ da poÅ¡aljeÅ¡ odreÄ‘enim ljudima sa kojima se poznajeÅ¡...ÄŒim su ti ljudi nekim svojim (dobrim ili manje dobrim) postupcima zaslužili da od tebe dobiju neko pismo (bilo da je to oproÅ¡tajno ili bilo kakvo drugo),samim tim je Äinjenica da su oni-makar u nekom trenutku-bili sastavni deo tvog života,kao i ti njihovog (pa sve i da u zadnje vreme možda i nemaÅ¡ bogzna kakav kontakt sa njima).

Zbog Äega onda ne bi malo razmislio o tome da ta pisma koja si sastavio dobiju malo drugaÄiji sadržaj?...Drugim reÄima,ako će svi ti ljudi jednoga dana saznati da su postojali odreÄ‘eni razlozi zbog kojih si osećao potrebu da naudiÅ¡ sebi,pa zar onda ne bi bilo najpoÅ¡tenije da im se na neki naÄin na vreme pruži Å¡ansa da saznaju Å¡ta je to Å¡to se sa tobom sve ovo vreme deÅ¡ava?

Zbog Äega u tim pismima ne bi pisalo: "Potrebna mi je pomoć"...Umesto samo: "Gotovo je?"

Ljudi možda su u ovom trenu sve priÄe ustvari - bla, bla, bla...

Moguće da momak uopće ne Äita ovo niti je na forumu (pobogu... 10 puta je mudrije nekako saznati o kome se radi!!!)

Desspair ako ÄitaÅ¡ ovo, javi se molim te, svima ovde su manje-viÅ¡e dobro poznata ta osećanja i oÄaj, veruj da je lakÅ¡e kad se malo o tome priÄa, nije dobro držati to u sebi, pomozi sebi i pusti i nas da ti malo olakÅ¡amo, makar ovako kroz razgovor :(

Imao sam snaznu potrebu s nekim komunicirati a bio sam potpuno sam pa su me obuzele crne misli.Nadam se da nisam nikog preplasio,bice sve u redu,idem na redovite preglede i pijem terapiju

Joj jesi nas malo preplašio, ali dobro je samo kad si odustao, jaoo... sve je bolje nego ćutati i gutati tako, evo slobodno piši o tome, koliko je strašno osećati te depresivne misli, još je mnogo gore kad misliš da nema izlaza i da niko ne bi hteo da te sasluša..

Sad ne možeÅ¡ da vidiÅ¡ niÅ¡ta pozitivno, ali to ne znaÄi da pozitivno ne postoji...

Kako se osećaš, jel ti pomaže terapija šta god?

predomislio sam se i nastavicu se boriti, nemam druge, pisacu malo ovdje i mora sve biti oke

Svaka Äast,tako i treba...Ovo je razmiÅ¡ljanje hrabrog i razboritog Äoveka.

Upravo tako. Bio si na mod queue iz ko zna kojih razloga, tj. ja to nisam znala kad sam preuzela forum, tako da ti se ovom prilikom i izvinjavam.

Samoća je odvratna. Srećom danas stvarno postoje servisi i mjesta gdje se Äovjek može spojiti s ljudima i ispoljiti svoje misli te Äuti neki uvid sa strane. Postoje i razno razne udruge koje se bave upravo depresijom i suicidalnim mislima te razmjenom iskustava takvih osoba. Pa na kraju i ovaj virtualni tap on the back je velika stvar za sve nas koji prolazimo kroz razno razne krize u kojima nam ljudi iz raÄunala pružaju i pomoć i podrÅ¡ku i daju savjete. Velika je to stvar, jer onda zapravo nisi sam, već imaÅ¡ malu hordu ljudi, virtualnih možda tebi dok ih ÄiraÅ¡ s monitora, ali itekako stvarnih sa svojim priÄama, životima, iskustvima i uvidima, potpuno spremnih da te sasluÅ¡aju i savjetuju. Stoga nisi sam! NipoÅ¡to!

Samo pisi, makar imas nas ovde... pojavice se neko i u realnosti, ali za sad se drzi kako god znas i pisi, slobodno nas plasi, samo izbacuj iz sebe... iskreno se nadam da ti nece takve misli vise dolaziti, da si bacio pisma, jer cuvanje bi moglo da bude opasno, molim te baci ih... zao mi je sto je tako tesko, ali resenje je negde u tebi, samo treba da ga nekako nadjes... ja trazim to resenje ima preko 50 godina i nikako da nadjem, ali trazim... ne daj se...

Usamljenost, ponekad prava trulež... TaÄno je 7 godina proÅ¡lo od kako sam i ja isto tako sama kao ti, tako da te shvatam bolje nego Å¡to možeÅ¡ da zamisliÅ¡... DeÅ¡avalo mi se da život izgleda kao noćna mora, kao da sam u nekom magnovenju. Pomogla mi je komunikacija na internetu da se isÄupam iz toga... PronaÄ‘i aplikacije na kojima se ljudi druže i kreni da priÄaÅ¡ o svemu Å¡to ti je na duÅ¡i. Mnogi su spremni da Äuju viÅ¡e nego Å¡to tebi to izgleda...

Zbog osećaja da nekog opterećujem sam se ranije ustruÄavala da se žalim, ali dosta je tog ustruÄavanja. Ono samo potkrepljuje izolaciju.

PronaÄ‘i aplikacije na kojima se ljudi druže i kreni da priÄaÅ¡ o svemu Å¡to ti je na duÅ¡i. Mnogi su spremni da Äuju viÅ¡e nego Å¡to tebi to izgleda...

kakve su to aplikacije :blink:

Za 2 mjeseca punim 40 g i nemam apsolutno nista u zivotu,ni posao ni djevojku ,sjedim sam i zatvoren u sobi godinama s bolesnim ocem koji je pri kraju i jedva prezivljavamo.ti danas i pripremio strik kojim cu se veceras objesiti....Zbogom,proklinjem dan kad sam se rodio.

drugi su ti se već javili , a ja bi samo da dodam da sam negdje proÄitao da su najpodložniji psihiÄkoj krizi samci u taÄno 40-toj godini.

vjerovatno neki prelomni period,

izdrži proći će.

Nisam nista puno ocekivao od ovoga.Srce ce mi puknut od usamljenosti i tuge.Razina neljudskosti i ispraznosti vasih odgovora je zapanjujuca.Nema nicega u onome sto pisete,ni trune ..nicega.Prazne fraze i floskule,tek toliko,cak bih bih rekao i s dozom prikrivene srece jer "nekko je ipak gore od mene ".Razina skamenjenosti srca i duse je gotovo apsolutna.Nemam trenutno vise rijeci.....