Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Erik

Napetost i posao

Recommended Posts

Da, hahaha, pumpadzija superstar :glasses:

Sef koji radi vec 15 godina taj posao izgleda mi kao malo ispranog mozga..."Nemoj slucajno da iz direkcije vide da si slucajno neobrijan, da nisi isflekan, bla bla bla"...Kao da radim u McDonaldsu.

Edited by blackadder

Provjeri kako te pare djeluju na mozak. Poznam ljude koji su to radili do penzije i ništa drugo ne znaju. Ishlapilo im.

Edited by blackadder

Tako mi ide na zivce koleginica, dolazi mi da joj zveknem samarcinu i iznabadam jednog klinca pandura pripravnika sto tu dolazi kod nje, a sefa da oteram u PM :oioi:

Edited by blackadder

Vratio sam se na stari posao, jbg, sef me je molio da se vratim, sav mi je fin nesto...Dobio sam i novu koleginicu, simpaticna je.

Edited by blackadder

Ne znam kakav posao da trazim, trebaju mi pare ali se jos osecam umorno od prethodnog posla...Samo da ne rintam neki crnacki posao, to bih voleo.

Edited by blackadder

Sutra idem na razgovor za posao u Maxi, nadam se da cu dobiti taj posao, valjda me nece izmalerisati komsija...Kad sam ga sreo pitao me je sta radim, odmah me je pitao gde sam bio i ja sam mu rekao da sam otisao da vidim za posao...Covece, sto ljudi moraju sve da znaju, sta njega bole gde sam bio, kakvo mu je to pitanje.

Edited by blackadder

Poceo sam da radim u trznom centru, u odeljku za pice...Opet sljakanje, opet anksioznost, napetost, jebiga, ne moze se bez para.

Edited by blackadder

Radimo samo za novac. Vise nista nije bitno, sta znas, koliko mozes, sta mozes...To nije vazno. Vazno je da si polucovek, bez misljenja, koji se ne suprotstavlja, ne postavlja pitanja, ne trazi istinu. Samo radis (gluposti) i na kraju meseca dobijes nekakve bedne pare...I tako do kraja...Kako razbiti taj ciklus? Kako se snaci da prezivis bez tog robovanja zlim i nezasitim gazdama, vlasnicima, bankarima, bogatasima? Nemam pojma. Na posao, i svako od nas mora da cuti i rmbaci sta god od nas traze, i jos drhtino od straha da nas ne otpuste, da nas ne otpuste nasi zatvorski cuvari i mucitelji. Nama je sve gore, patimo, mucimo se, a njima je sve bolje, oni se hrane nasim strahom, nasom poniznoscu, bespomocnoscu.

Ali da li smo zaista bespomocni?

Edited by blackadder

Evo ti, npr. Ruzzo, mislis da nisi dovoljno  adaptirana na "moderne" radne uslove, ali sam siguran da niko ne dovodi u pitanje tvoju kompetenciju.

Ja kad sam napustao posao, neki su se u sebi radovali (ono, brk im se smesio iako su prema meni bili prividno puni saosecanja), ali to je samo zato sto sam svojim znanjem i osecajem i borbom za ono sto je ispravno urusavao njihov kredibilitet izgradjen na spekulacijama i korupciji. Vecina normalnih i postenih se hvatala za glavu i govorili su: "Pa ko ce sada to da radi?" Ali, svako je zamenjiv. Posle mene je dosao neko doduse simpa, ali totalno nestrucan, ja ga nesto malo obucavao i evo ga, jos je tamo. Ostali sada samo mnogo vise rade, mnogo vise kukaju, ali masina nije stala, niti ce.

Naravno, ja sam imao srecnu okolnost da mi se odluka o napustanju posla poklopila sa jednom sjajnom poslovnom verijantom za koju sam bio siguran da ce se oplodotvoriti. Ali bih ga svakako napustio i bez toga. Jako je veliki problem raditi u kolektivu gde sefovima vise odgovara da se mi koji smo njima podredjeni mrzimo i takmicimo, nego da saradjujemo i borimo se za svoja prava. Sve je postalo jedna velika sprdacina. Osecao sam se kao da su me svaki dan mazali go..ima. Po dolasku kuci, obicno tusiranje je licilo na ritualno ciscenje.

Toksicna porodica, toksicna veza, toksicna radna atmosfera...Ko god proceni da je tako, neka se usredsredi da se bilo kako izvuce iz toga.

Edited by blackadder

Meni sve vise lici atmosfera na svim radnim mestima u poslednje vreme kao da sam u sekti, a ne na poslu.

Edited by pablo

On 11/7/2019 at 7:16 PM, slepi putnik said:

Toksicna porodica, toksicna veza, toksicna radna atmosfera...Ko god proceni da je tako, neka se usredsredi da se bilo kako izvuce iz toga.

To je sustina, potpuno si u pravu i iskreno, kao i svaka istina, i ova pomalo boli. Prepoznajem se i istina je da sam ja slaba i losa osoba koja BIRA da ne izadje iz toksicne atmosfere (a i toksicnog braka itd).

Vidim oko sebe samo lose stvari (na poslu) i jedini razlog sto idem na taj posao je plata. Ali kao da ne dajem sebi mogucnost da mislim da bih mozda mogla da nadjem neki drugi posao. Umorna sam. Toliko sam trazila. Mnogo sam radila. Trudila sam se stvarno...I ne ide. Nekako gde god da krenem, slicni ljudi, kao sto kaze Pablo, kao da su svuda neke sekte kojima ja ne pripadam. Ali zbog licnih nekvaliteta, ja ne mogu da trazim drugi posao. Umorna sam i muka mi je.

Mada je to jedino resenje. Traziti neku manje toksicnu sredinu. Nista drugo nece poboljsati nase situacije na nasim poslovima...

Edited by blackadder

Pa nekad se znalo, bilo je zanata i zantlija, rad je podrazumevao neku ljudskost izmedju gazde i radnika, nekako je bilo opustenije, sad pokusavaju sve da nas pretvore u neke robote, sve se pokusava da bude po tacnim matematickim proracunima.

Edited by pablo

Mene nekad toliko mrzi da radim da na svakih 10 min gledam na sat. Najgore mi je ono uvece kad razmisljam sta me sve ceka sutra. Bukvalno se plasim sutrasnjeg dana. Cesto me nerviraju saradnici, pa upadam u rasprave. Dodje mi da odem na selo-par kokoski, neka basta i pare mi ne trebaju, hahahha.

Trenutno stanje je OK. Ne uzivam u poslu ali uspevam da odradim kvalitetnih 8 h.

Edited by blackadder

To su klasicne price..."Idem na selo, idem u manastir", kao "tamo nista ne mora da se radi, mir, tisina, zivotinje, priroda"...Pokusao sam ali tesko to ide, tamo se jos vise radi a para nema, brzo bih se smorio i vratio.

Edited by blackadder

Bojim se sefa na poslu, to je jedan veliki matori grmalj od 2 metra, sa velikim stomakom, bradom i tetovazom na ruci (one tri tacke, jel' znate na sta mislim, iz vojske ili zatvora) :worried:

Edited by blackadder

Čega se ti to tačno (tj.konkretno) bojiš,Pablo? :huh2:

Otkaza,ili...?

(ili možda neke fizičke konfrontacije,gde bi eventualno moglo da se desi da se potučeš sa njim.)

Edited by blackadder

Ne znam, znas kad te je od neke licnosti strah.

Ne bih se tukao sa njim, nije mi nista uradio, to je stariji covek, mozda nesto verbalno, ali valjda i njegovog autoriteta i pojave.

Edited by blackadder

Meni se malo vratila volja iako sam u haosu sa poslom. Obavljam sve bez veceg stresa.

Edited by blackadder

Tako me mrzi da idem sutra na posao, pppffff...Jos kad vidim one dileje koji se takmice ko ce vise da radi.

Edited by blackadder

On 11/22/2019 at 11:41 PM, pablo said:

Tako me mrzi da idem sutra na posao, pppffff...

Zao mi je, Pablo...Ja sutra konacno ne radim i vec mi je tesko jer na poslu makar radim to nesto...A kod kuce...Ugh...

Ne znas sta je bolje ili gore...Mada, normalno je zeleti da ne radis makar vikendom, da malo budes sam sa sobom, setis se zivota...

Zao mi je...Ali se nadam da ces sutra uvece imati malo slobode i malo vremena za sebe...

Edited by blackadder

Koliko imas slobodnih dana u nedelji, Ruzzo?

Edited by blackadder

Po zakonu i ugovoru, imam dva dana sobodno i radim 8 sati dnevno, plus 1 sat obaveznih pauza.

Ali prakticno radim 10 sati dnevno (sa tim pauzama od ukupno 1 sat koje ja naravno ne koristim) i radim 2 subote mesecno. Ponekad mi plate te subote, a prekovremene sate nam ne placaju, mozemo da ih iskoristimo kad nam oni kazu. Nemamo neki zakon koji nas stiti jer nasa firma nema taj neki sindikat, nemam pojma o cemu se radi...

Ja mogu da radim i vise ali posle 7 godina u ovoj firmi, posle silnog posla, cak i novca koji sam svojim projektima obezbedila za firmu, posle raznih stvari, naravno i nekih gresaka (ali nista skandalozno), ja se osecam kao poslednje g....Kao matora krpa koju svi gaze...

Osecam se tuzno i osecam se potpuno bezvredno.

Edited by blackadder

Danas slobodan posle dve nedelje, bas su me uhvatili u masinu, malo predaha.