Jump to content
Depresija Forum
Pisces84

Problem sa rivotrilom

Recommended Posts

aham 2 cetvrtine su kao dva bendzamina od 10 mg, bas su dozice,

ja sam pio 1/4 i prvih 20 dana posle obustave su bile pakao

mislim da to nije tačno, 3 dr su mi to potvrdili, da nije 1/4 kao 10mg diazepama, i svi su mipreporučili rivotril, do tada sam lorazepam... 

prešla bez problema

sada na dozi riv 3x0,5 

Ja sam probao ukinuti Rivotril, ali je to neizvodljivo.

Ne pokušavam više.

Ispod 3 tbl / dan ne funkcionišem.

Eventualno 3 x 1/2 tbl / dan ali to je patnja...

Čim ostavim Metoten, krenuću ponovo na smanjenje Rivotrila.

Bar jedna cela pred spavanje...

Bože pomozi...

Šta Bog da...

Edited by Apoptosis

On 9/26/2019 at 7:02 PM, lightning said:

Pa adiktivan kad ga gutate ko bombonice. U normalnim dozicama je ok.

Ja sam popodne i uveče po 1/4

Lako je reći "gutate ko bombonice.

Ja sam imao 1/2 Rivotrila na listi i nisam hteo da povećavam, i svaku sledeću kontrolu kod pokojnog doktora posle i kod načelnice sam dobio samo pojačanje doze.

Užas.

Ma dobar je Rivotril, samo mislim da je Ksalol bolji, narocito onaj od 1 mg, uh. 

Inace vratio sam se na Rivotril zbog autonomnih tegoba, znojenja, drhtanja ruku kao da imam parkinsona (i zbog cega sam ispustio i polomio skupocen trimer za sisanje, btw) , i preskakanje srca. Pijem 1/2 tab. Prepisao je 1/4, ali na moju muku to parcence nece da moze, m'rs. 

Edited by Koba

1 hour ago, Koba said:

Ma dobar je Rivotril, samo mislim da je Ksalol bolji, narocito onaj od 1 mg, uh. 

Inace vratio sam se na Rivotril zbog autonomnih tegoba, znojenja, drhtanja ruku kao da imam parkinsona (i zbog cega sam ispustio i polomio skupocen trimer za sisanje, btw) , i preskakanje srca. Pijem 1/2 tab. Prepisao je 1/4, ali na moju muku to parcence nece da moze, m'rs. 

Podsetio si me na prošlu godinu.

Pre godinu dana sam bio na 3 x 1/2, i nije bilo prijatno.

Završio kod kardiologa sa atrijalnim fibrilacijama.

On 9/4/2019 at 6:08 AM, ruzza said:

Dibidus, a sta je to "heather ashton tapering"? Izvini sto pitam...

Svetski priznata doktorka Heather Ashton se posebno bavila benzosima i slicnim lekovima i skidanjima sa istih, glavna rec koja se tu pominje je tapering, u prevodu je to nekakvo suzavanje, smanjivanje doze lekova koje uzimamo, vise od  toga moze se ovde naci:

BENZODIAZEPINES: HOW THEY WORK AND HOW TO WITHDRAW

kad sam vec tu, nekidan mi lokalna apoterka rece da u srbiji vise nece moci da se dobije Roche-ov Rivotril, da li neko zna da li je amo marketing u pitanju ili nesto drugo?

Nije registrovan taj Roche, znaci ako ga negde ima, ima ga na crno. 

Ovaj sto Galenika pravi je u saradnji sa Rocheom, imao je i neki Klonazepam Remedica koji je bio registrovan, ali ne znam da li jos uvek ima da se nadje. 

21 minutes ago, Koba said:

Nije registrovan taj Roche, znaci ako ga negde ima, ima ga na crno. 

Ovaj sto Galenika pravi je u saradnji sa Rocheom, imao je i neki Klonazepam Remedica koji je bio registrovan, ali ne znam da li jos uvek ima da se nadje. 

Buraz odakle ti znas sve te informacie  :)

Udjes na sajt RFZO, pretraga liste lekova. 

U uputstvu galenikinog Riv pise da se radi u saradnji sa Rocheom. 

Odličan lek, odličan stabilizator, ali ne mogu da ga pijem jer baš kod mene stvara strašnu zavisnost.

Ne toliko toleranciju, ali sam ga ukidala mesecima, strašno nešto.

9 hours ago, Golub said:

Buraz odakle ti znas sve te informacie  :)

To su za prosecnog farmaceuta anpas informacije, jos ako je korisnik, nista lakse, meni to zameatoljstvo nije jasno, jer sam snob po pitanju lekova i trosim samo originale, inace ja sam Roche Rivotril zadnje 2 godine dobijao kod drage mi apotekarke.

Edited by dibidus

7 hours ago, Aruena said:

Odličan lek, odličan stabilizator, ali ne mogu da ga pijem jer baš kod mene stvara strašnu zavisnost.

Ne toliko toleranciju, ali sam ga ukidala mesecima, strašno nešto.

Slazem se, super je, za mene ima 2 mane,nije za javno delovanje jer hoce da uspava, za razliku od Xanaxa koji je za mene alfai omega kad je socijalazicija u pitanju, ja licno Rivotril samo par dana u nizu, i to kad hocu da kulirm kuci i spavam ko klada

Ja npr. ne volim orig Seroxat, jer sam godinama pio genericki lek, i prelazak na orig je dosta uticao na mene. Pakovanje je uzas, tableta se tesko vadi iz blistera i neretko se okruni itd. 

Kaže se, stav je World Health Organisation WHO, Svetska Zdravstvena Organizacija SZO , da 1/3 pacijenata lečenih bilo kojim benzodiazepinima, razvijaju tešku fiziološku zavisnost
Pod time se podrazumeva da je praktično bez hospitalizacijske detoksikacije nemoguće prekinuti upotrebu leka(ova) benzodiazepinske klase.
Ja sam, Slava i hvala Bogu i Svetom Vasiliju Ostroškom Čudotvorcu, VAN te grupe.
Uspeo sam da se " skinem " sa Rivotrila, prosto i bez ikakvog problema.
Jedini problem je bila psihološka zavisnost, odnosno misli kako " ne mogu " bez leka.
Mnogo sam srećan i neizmerno zahvalan što sam BEZ benzodiazepina, a pio sam od 2008. - pre koji dan u dozi 1/2 tbl - 9 tbl / dan!!! Da, 9 tbl!!!