Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

LIIK

STRAH !

Recommended Posts

Novi sam na forumu pa da vas pitam dal ste imali slicnih situacija kao ova moja, znacii radi se o cudnom strahu kad trebam negdje da idem...uzet cemo za prijmer rostilj jucer kod ujke kojeg nisam vidio dugo. Sve bude super kad se dogovara kad cemo ici, kako cemo ici s kim, sve to protekne bez ikakvog straha i problema,medjutim kako se priblizava taj dogadjaj sve veci strah se javlja u meni i blokira me me da idem tamo, pocnem gubiti volju za ici i u vecini slucajeva ne odem na dogovoreno nesto zbog tog neopravdanog straha. Dal je netko imao slicnih iskustava i na koji nacin se suprostaviti tome?

Nisam dr, ali meni to lici na pocetak agorafobije (ili mozda soc. fobije), ali shvati ovo sa rezervom jer opet kazem - nisam dr.

LIIK,

da li se bojis da odes do tamo

ili se bojis da budes tamo, sigurnije ti je kod kuce, bojise se (iz nekog nepoznatog razloga) da budes medju ljudima?

Najjednostavniji odgovor na pitanje kako se suprostaviti tome je da radis upravo to cega se bojis,

pa ma koliki strah to bio.

Kod tebe je to u zacetku i bolje odmah da krenes sa tim nego da izbegavas te situacije koje te plase.

Time samo hranis, podgrejavas i uvecavas svoj (iracionalni) strah.

Ukoliko ne mozes sam da se izboris potrazi savet nekod dobrog psihologa.

Bojim se iz nekog nepoznatog razloga, da necu da napravim jedne te iste greke koje iznova i iznova pravim od kako se nalazim u ovom stanju anksioznosti i depresije.Znam da nisam dobro dustvo dok sam ovakav i jedonstavno imam osjecaj da mi je sigurnije i bolje ostat kuci.

LIIK,a koliko inaÄe imaÅ¡ godina (ukoliko pitanje nije isuviÅ¡e indiskretno)? :) I Å¡to je joÅ¡ važnije,kada si po prvi put primetio da se kod tebe pojavljuje ovaj problem?

LIIK,

a koje greske pravis? I usput, jesi vec mozda bio kod psihologa?

27 mi je godina, to sam prijemjetio prije nekih godinu dana, mislio sam samo da nemam volje da idem negdje, kasnije se pogorsalo.

A sto se tice gresaka, pa kad dodjem na odredjeno mjesto ponasam se totalno nezainteresirano i dosta negativno gledam i komentiram sve.

Bio sam dns kod psihologa, krecem s KBT-om pa cemo vidjet sto ce biti.

• Create New...