Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Anksiozna Ja

Anksioznost i trudnoca

Recommended Posts

Zdravo svima,

Ja se spremam za vantelesnu, ali vec godinama imam problem sa anksioznoscu. Da li neko ima iskustva sa prolaskom kroz vantelesnu ili kroz trudnocu bez lekova za anksioznost.

Molim vas za iskustva ili savete, jako bi mi znacilo da upoznam jos nekog ko je imao slicno iskustvo ili nekoga kome kao i meni sada treba “saborac” da sve pregura

Meni su se javili strahovi i napadi panike u prvoj trudnoci u 5 mesecu tad mi je psihijatar prepisao lorazepam i rekao da nije stetan za bebu medjutim ja sam kako je vreme prolazilo bila sve gora tako da bi me lorazepam umirio samo na kratko dr nije bio za to da mi uvede ad...promenula sam dr i otisla kod drugog koji je shvatio da sam lose i uveo mi flunisan rekavsi da je manje stetan nego drugi ad...to je bilo moje iskustvo...on me je iscupao evo hvala bogu dete mi je zivo i zdravo..pri tom sam se max zdravo hranila...osecala sam grizu savest ali da nisam pila ad ne bih se izvukla a i bebi je moj nemir bio gori...probaj ako mozes da izbegnes lekove...ja sam drugu trudnocu izgurala bez ad al sam radila do 9og meseca i bila zaokupljena...ako ti bude bas lose postoje eto lekovi koji mogu da se piju al opet bolje bez njih...sve zavisi u kakvom si stanju...bolje i popiti uz nadzor dr i smititi se time ce i bebi biti bolje jer one osecaju sve

Nemam šta pametno da ti kažem, samo BiH da te podrži i da ispratim temu jer i mene zanima.

Naime, ja sam anksiozno/depresivna već preko 15 godina, i isto toliko na lekovima. Trenutno pijem rivotril, 2 x 1/4, i anafranil 2 tablete dnevno. Uglavnom sam funkcionalna, ali imam izvesne smetnje i simptome koji su manje ili viÅ¡e izraženi. Imam 37, nemam decu, ali kako godine odmiÄu razmiÅ¡ljam o tome. Svesna sam da bi uskoro trebalo doneti tu odluku, ali kada sam priÄala sa svojom doktorkom rekla mi je da bar prva 3 meseca ne bi trebalo da uzimam bilo kakve lekove. Ja sam uspela da malo smanjimo rivotril (sa 3 Äetvrtine na 2) i to je sve. Dalje ne ide, tj. ne osećam se dovoljno dobro da bih izbacila lekove.

Zanima me kako su ostale Älanice iznele trudnoću, odnosno da li su uzimale neku terapiju i koju?

ÄŒini mi se da nema Å¡anse da se skinem sa svega ni na 3 nedelje a ne 3 meseca. :-(