Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Anksiozna Ja

Strah od povracanja i mucnine

Recommended Posts

Zdravo svima,

Da li jos neko od vas ima strah od mucnine i povracanja. Ja sam anksiozna i cim osetim mucninu ili da mi se povraca, odmah krece panika i napadi anksioznosti u svoj snazi, tako da mi bude samo jos gore ili padnem u nesvest.

Da li neko ima slicna iskustva ili mi moze pomoci ako je kroz ovo prolazio

Ja od detinjstva imam jeziv strah od povraćanja.

To je meni kao da ću da umrem dok povraćam.

PaziÅ¡ Å¡ta jedeÅ¡, pijeÅ¡... Izbegavam teÅ¡ku hranu, masno, sa previÅ¡e zaprÅ¡ke, zaÄina itd.

Recimo, ne uzimam na prazan stomak kafu, niti bilo kakve tablete, kapsule, bilo šta što može da mi iziritira želudac.

Uvek imam Ranisan (Ranitidin) kod sebe.

Ako osetim nauziju, istog momenta stavim Äaj od kamilice ili nane.

Nana je naroÄito dobra protiv želudaÄne kiseline.

Nekako se, eto, opremim sredstvima koja mi pomažu i tako sam mirnija.

Hvala ti na savetima, i ja se trudim da nekako umirim stomak u tom trenutku ili lekicem ili caj ili koka kola ponekad (to sam cula da je dobro za stomak), ali znaci iz tvog iskustva ipak nema nekog trajnog resenja da se strah prevazidje?

Ja sam probala i sa psihijatrom i dobila neku pricu da je to povezano ili sa traumom iz detinjstva ili sa strahom od odvajanja ili strahom sto se nesto desava van moje kontrole, ali mi to objasnjenje nije pomoglo

Nemam taj problem ali sad bi moja psihoterapeutica "mudro" pitala:

Što ti se najgore u životu dogodilo dok si povraćala?

Imam jak strah i paniku od toga, Å¡to maza kaže kao da ću umreti dok povraćam. Od 2009. nisam povraćao, opirem kad osetim, Å¡to vreovatno ne može baÅ¡ uvek da upali. Možda za to i postoji neki naÄin da se uÄi kontrolisati, ali je verovatno i karakteristika osobe kao npr. preosetljive oÄi i nos na vodu.

Emetofobija - citala. Ali da li ima neko drugo resenje da se to prevazidje sem psihijatra. Meni odlazak odlazak kod psihijatra nije pomogao, ili idem kod loseg psihijatra

• Create New...