Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Erik

Droga i krivica

Recommended Posts

Ne znam koliko je od vas imalo iskustva sa narkoticima, ja sam pre vise od 15 godina uzimao ekstazi i pusio sam marihuanu, kao sto sam vec negde rekao, sto je bilo okidac za moju bolest kako doktor kaze ali imam non stop potrebu to da govorim, naime moji roditelji me drze u tome, i neki drugi ljudi me okrivljuju i nabacuju osecaj krivice, kao ti si se drogira, ti si se drogirao, najvise moj otac, ja sam se pokajao pred Bogom zbog toga ali znate kako te gledaju, jednom narkoman uvek narkoman, i uvek te gledaju kao crnu ovcu u drustvu, ne znam meni se cini kao da je sve to prenaduvana stvar, i da suvise sebe kinjim zbog toga sto pogorsava moju depresiju, svestan sam ja da je to lose ali sad ceo zivot da mi se vrti oko toga, ne znam kako to da potisnem i ne pominjem vise, nezgodno je imati stigmu u drustvu, dusevni bolesnik i narkoman, kako da se izborim sa tim, ocu da se otisnem u zivot ali se bojim da me opet nestigne to iskusenje.

E da je sad pogresna tu :( ona bi znala reci nesto. Mozda sam ja smorio sa ovim, ali to je jedna praznina u mom zivotu koju ne znam kako da popunim.

Imao nekada krivicu, malo žešću (dok su me i prale posljedice konzumacije), više nemam niti najmanju. Jednostavno sada gledam to kao neko iskustvo. Naravno ne mogu se hvaliti, ali znam što je, uostalom znam koliko je zlo.

Natovarilo mi je lijepe paniÄne i lijepe paranojice, jedan period je bio pakao. S obzirom da viÅ¡e nekih napada i nema baÅ¡ (desi se ali sada i preživim za razliku od nekada), krivicu ne osjećam.

Uglavnom, nema što nisam probao. Nisam se pikao žutim, eto jedino to, hahaha. Od ostalih stvari, ono, probao i previše toga.

Nemam neku potrebu govoriti o tome, jedino ako se možda povuÄe ovakva priÄa uz, naravno onda, moje pametovanje drugima kako se stvarno ne isplati ni probavati.

Ova jednom narkoman, uvijek narkoman Äak i stoji (sada bih se ja tako lijepo razvalio od nekih stvari jedino kada ne bi bilo i tih posljedica, eto na tome Stonsima zavidim potpuno, hahaha).

MeÄ‘utim, sklonost ovisnostima... Postoje istraživanja koja dokazuju da Äak postoji i takav mozak, koji je jednostavno sklon tome. Naravno, treba i preuzeti krivicu pa se ne pravdati jedino na receptore u glavi.

Sada ako gledam cjelokupni dosadašnji život, bila je samo faza, sastojalo se od predivnih trenutaka i jeko, jako ružnih. Trenutno ne osjećam ama baš nikakve posljedice pa idem po onoj - Sve je dobro kada se dobro svrši.

Znam Äak da je i za moje sudske epiloge vezano uz narkotike nastupila rehabilitacija pa potvrde o nekažnjavanju dobivam kao da se nikada niÅ¡ta desilo nije. :D

E da je sad pogresna tu :( ona bi znala reci nesto. Mozda sam ja smorio sa ovim, ali to je jedna praznina u mom zivotu koju ne znam kako da popunim.

Pogrešna,vrati se...Kunem se da mi nije bila namera da odeš onoga dana :unsure::(

(izvinjavam se na malom off-topiku)

Da, hvala Bogu nikad nisam probao zuto, a oko mene ih je bilo koliko hoces koji su radili to, ja sam najvise pusio marihuanu, i jedan period na zurkama, vikendom ekstazi, psihijatar kod koga sam bio rekao mi je da to vise nikom ne pominjem, ali staces ja nekad ispricam i onda sam sklon manipulaciji i zbog toga i dijagnozi.

Ja mislim da droga ne može da izazove neÅ¡to Å¡to nije već bilo u sklopu liÄnosti. Prema tome ona nije uzrok problema, nego posledica. Ako Äovek dovoljno voli sebe ne bi se nikad navukao i duže zadržao na bilo kojoj supstanci. A nedostatak ljubavi prema sebi sigurmo ima dublje korene nego Å¡to Äovek pretpostavlja.

Krivica je grozna stvar, ja je vuÄem sa sobom ceo život, i za stvari koje sam uradila i za one koje nisam...

Imam krivicu samo trindana kasnije kada mi tipa lrvari nos, kašljem raspadam se i nosim u sebi baksuzluk.

U stvari imam kada shvatim da sam mnogo srala.

I taman prođe krivica ja uzmem opet.

Već prestajem da vidim smisao tome...

Bukvalno je krivica, trodnevna krivica i za vreme, razlog zašto ne vidim smisao svemu tome...

Ali ako je neko to radip, prestao ć, pokajao se odnosno rekao da to više neće, i neće onda nema potrebe za krovicom...

Svi kažu aa drpga okidaÄ. Mislim, da za epizodu al ne može doveka i oni ga preteraÅ¡e.

Ja bih do sad pet Å¡izpfrenija imla a neki ni jednu da je tako...

Imao nekada krivicu, malo žešću (dok su me i prale posljedice konzumacije), više nemam niti najmanju. Jednostavno sada gledam to kao neko iskustvo. Naravno ne mogu se hvaliti, ali znam što je, uostalom znam koliko je zlo.

Natovarilo mi je lijepe paniÄne i lijepe paranojice, jedan period je bio pakao. S obzirom da viÅ¡e nekih napada i nema baÅ¡ (desi se ali sada i preživim za razliku od nekada), krivicu ne osjećam.

Uglavnom, nema što nisam probao. Nisam se pikao žutim, eto jedino to, hahaha. Od ostalih stvari, ono, probao i previše toga.

Nemam neku potrebu govoriti o tome, jedino ako se možda povuÄe ovakva priÄa uz, naravno onda, moje pametovanje drugima kako se stvarno ne isplati ni probavati.

Mogu potpisati sve napisano.

Mislim da je zato Å¡to sam prihvatila Äinjenicu da sam se drogirala, uvidila koliko me s*ebalo i rijeÅ¡ila sama sa sobom da se viÅ¡e nikad ne vratim natrag. Prije toga sam i ja imala potrebu to priÄati drugima.

Možda je to zbog toga što sam htjela opravdati svoje stanje.

Droga je definitivno bila okidaÄ za odreÄ‘ene epizode ali postojao je razlog zbog kojeg sam uopće uÅ¡la u tu priÄu i ostala toliko u njoj.

Uz bistru glavu i psihoterapiju radim na tome da shvatim prave korijene svojih bolesti. I ide. Korak po korak :)

Treba prestati dopuštati sebi i drugima da te obilježavaju s time. Shvatiti da je to samo jedan period tvoga života, koji je sada iza tebe. Bilo je teško ali sada si tu gdje jesi. I pišeš nove stranice.

Doći do toga da sebi oprostiš i prestaneš se identificirati s time.

You are so, so much more than that.