Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Fenix.

Sta da radim, kako sebi pomoci?

Recommended Posts

Svi znamo da mi je licnost u pm. No ja imam jedan problem koji je jedan psihic ne ćdavno otkrio a to je da menjam identitet kompletno, plus amnezija.

Nije to sazrevanje. To je bukvalno menjanje identiteta. Menjam apsplutno sve. Pnasanje, stil(fizicki izgled, zivota, crtanja, stil svega)

Misli mi se brkaju, proganja me nenornalna krivica, strahovi, tuga.

Plakala bih al kako krenem, krenem i da se smejem u isto vreme.

Za smirenje nemam nista osim sanvala(srecom samo dve tablete).

Nemam haludze al imam tripove da je neko tu, da me svi napadaju, krive za sve zivo.

Ne mogu kod doktora zbog zdravstvene knjizoce. A i kako da fprmulisem ovo doktorki kad au misli sad vec u totalnom k. Inace problem sa mislima je poceo jos kad sam bila klinka. Al ozbiljnije je picelo tokom hospitalizacije, i to su napisal u izvestaju.

Pitanje. Kako sebi pomoci?

" a to je da menjam identitet kompletno, plus amnezija. "

Da li ti je ovo najveći problem trenutno i šta psihijatar misli o tome?

Ne možeÅ¡ sama..moraÅ¡ sa lekovima i sa psih dugo da radiÅ¡, a tek onda kada budeÅ¡ stvarno želela da budeÅ¡ ok -skroz zdrava, onda poÄinjeÅ¡ rad na sebi.

Ali, ovo Å¡to si prvo napisala, i Å¡to sam kopirala, Äini mi se da je ozbiljan problem, neću spominjati dijagnozu jer nisam dr..

hajd da nešto napišem...

ti si otvorena, društvena osoba kojoj nije problem naći "zdravo" društvo i razgovarajte, razgovarajte,... o svim temama i dilemama vaših godina.

Promenila sam adresu i licni opis za kratko vreme pa ono, upala sam i ja u takve misli again, jer nikad pre tako drasticno. A i amnezije imam na jedan skorasnji dogadjaj.

Nego, mozda je do toga sto se jos uvek pronalazis.

Mladi umetnici traze svoj pravac kada nauce tehnike slikanja, a zna se da su i ekstremno egocentricni pa i teze tome da budu skroz drugaciji i posebni.

No, svakako mislim onako iskreno da moras da uvedes strog rezim u svoj zivot i da ga se pridrzavas.

Sto kaze Gazdarica- Radi na sebi.

" a to je da menjam identitet kompletno, plus amnezija. "

Da li ti je ovo najveći problem trenutno i šta psihijatar misli o tome?

Ne možeÅ¡ sama..moraÅ¡ sa lekovima i sa psih dugo da radiÅ¡, a tek onda kada budeÅ¡ stvarno želela da budeÅ¡ ok -skroz zdrava, onda poÄinjeÅ¡ rad na sebi.

Ali, ovo Å¡to si prvo napisala, i Å¡to sam kopirala, Äini mi se da je ozbiljan problem, neću spominjati dijagnozu jer nisam dr..

Kako da kažem dijagnozu državnoj doktorki koju je inaÄe meni privatan psihić rekao. InaÄe samo meni. Mojoj majci ne govore, jer nemaju ni po zakonu pravo jer sam punoletna.

Kod tpg psihića ne smem na oÄi da mu se pojavim.

A ova kod koje treba da idem mi se Äini kao žestoki debil. Moja je otiÅ¡la u Ameriku.. Vraća se tek za dve godine..

Da li si u skorije vreme radila ono Å¡to se zove psiholoÅ¡ka procena,Veronika (oni neki testovi i tako to)? Tu imaju raznorazni testovi kojima se ispituju crte i struktura liÄnosti,i na osnovu Äijih rezultata psiholog može sve lepo i detaljno da vidi,tj.proceni...

(moguće je da sam te to već negde pitala u nekoj od naÅ¡ih ranijih prepiski,ali verovatno je to bilo popriliÄno davno pa se trenutno ni ne sećam,ako ćeÅ¡ mi verovati)

Promenila sam adresu i licni opis za kratko vreme pa ono, upala sam i ja u takve misli again, jer nikad pre tako drasticno. A i amnezije imam na jedan skorasnji dogadjaj.

Nego, mozda je do toga sto se jos uvek pronalazis.

Mladi umetnici traze svoj pravac kada nauce tehnike slikanja, a zna se da su i ekstremno egocentricni pa i teze tome da budu skroz drugaciji i posebni.

No, svakako mislim onako iskreno da moras da uvedes strog rezim u svoj zivot i da ga se pridrzavas.

Sto kaze Gazdarica- Radi na sebi.

Do skoro sam bila jako egocentriÄna, narcisoidna i nisam imala Å¡anse da se izvinim ikome Äak iako znam da nisam upravu.

Sada je stvar totalno suprotna.

Idem po imeniku i izvinjavam se Äak iako nisam sigirna u to.

Alkohol, narkotici su mi se zgadili u jednoj sekundi.

Do pre neki dan sam to obožavala sada to vidim kao totalno besmislenu, odvratnu stvar. InaÄe jedina dobra stvar, al kod mene se jedna mana menja drigom, ne znam kojom sad.

Stil crtanja, pisanja oblaÄenja.. Ok je to menjati, pronalaženje. Nali ne u jednoj sekundi otići u ne suprotno već neÅ¡to Å¡to veze nema sa tim. U neÅ¡to Å¡to sam mrzela do pre jedne sekunde. BUKVALNO.

Ok, menjanje slike o sebi je u opisu moje liÄnosti. Al neki su već videli i rekli mi da sam se promenila. Nekima je jezivo to.

Jebem ga kad ne umem da objasnim.

Ovo neće biti pravdanje.

Probala sam, ne da mi je losa motivacija nego mi raspolozenje i sve ode u k kada samo krenem da spremam sobu ili krenem da obavljam nakksitniju obavezu...

Inace mi nikada nije bio problem da uradim nesto ako vidim smisao u tome. Iako sam po prirodi lenja osoba. Sada smisao vidim, al ne znam.. Ne znam Å¡ta je to Å¡to me spreÄava.. InaÄe sam konstantno umorna.. Krenem da spremam i ode sve u k...

Da li si u skorije vreme radila ono Å¡to se zove psiholoÅ¡ka procena,Veronika (oni neki testovi i tako to)? Tu imaju raznorazni testovi kojima se ispituju crte i struktura liÄnosti,i na osnovu Äijih rezultata psiholog može sve lepo i detaljno da vidi,tj.proceni...

(moguće je da sam te to već negde pitala u nekoj od naÅ¡ih ranijih prepiski,ali verovatno je to bilo popriliÄno davno pa se trenutno ni ne sećam,ako ćeÅ¡ mi verovati)

Onoga Å¡to se sećam da sam ga skenjala baÅ¡. Nisam umela da složim priÄu. Nisam znala pitanja iz opÅ¡te kulture.

InaÄe sam poznata po tome Å¡to sam rasturala na tim testovima. Sad sam samo matematiÄke zadatke ubola.

hajd da nešto napišem...

ti si otvorena, društvena osoba kojoj nije problem naći "zdravo" društvo i razgovarajte, razgovarajte,... o svim temama i dilemama vaših godina.

Meni je problem naći bilo kakvo.

A ja bih PRVA pobegla od osobe sa ovakvim problemom.

Upravo tako-zajebi drogu i alkohol, pogotovo mesanje lekova sa tim i neces imati amnezije.

Otrezni se brate.

Ne mogu a da ne ispizdim kad te cujem sta pricas majke mi, izvini ali stvarno me nerviras jer sama sebe dovodis non stop u neprilike.

Teska si ko crna zemlja.

Bezis od svega, bezis od zivota, od odrastanja u bolest. Eto tako ja tvoj problem vidim.

Upravo tako-zajebi drogu i alkohol, pogotovo mesanje lekova sa tim i neces imati amnezije.

Otrezni se brate.

Ne mogu a da ne ispizdim kad te cujem sta pricas majke mi, izvini ali stvarno me nerviras jer sama sebe dovodis non stop u neprilike.

Teska si ko crna zemlja.

Bezis od svega, bezis od zivota, od odrastanja u bolest. Eto tako ja tvoj problem vidim.

Amnezije imam od malena.. InaÄe.. I uopÅ¡te pvaj problem..

Narkptici su ni sjebali misli, koncentraciju i intelekt.

Ne zelim da kazem da cu zajebati i onda se poserem sama po sebi. Ali da planiram da odbijem sl put, svakako planiram.

Mnogo ta govna koÄe..

Ti si dobar covek ali mnogo stvaras nepotrebnih sranja.

Koliko zivot moze da ti bude lepsi nisi ni svesna.

Imam antitela na sreću. Ovo mi inaÄe kažu svi koji me znaju.

Pa da sam sama sebi zasrala život, jesam. Što kažu niko ne može da ti e usere u život kao sam sebi..

Uzmes pa se otreznis, pa raduckas da imas neki dinarcic, pa nabavis boje, pribor, platna, kako to vec ide. Pa krenes da se usavrsavas. Pa se pridruzis nekoj grupi umetnika ili nekom kulturnom centru, pa napravis svoju izlozbu. Imas toliko prilika u gradu i pretalentovana si pritom.

Uzmes pa se otreznis, pa raduckas da imas neki dinarcic, pa nabavis boje, pribor, platna, kako to vec ide. Pa krenes da se usavrsavas. Pa se pridruzis nekoj grupi umetnika ili nekom kulturnom centru, pa napravis svoju izlozbu. Imas toliko prilika u gradu i pretalentovana si pritom.

InaÄe to je dobra ideja. Mamina drigarica me isto nagovara na izlozbe, prodaju radova al ja imam baÅ¡ baÅ¡ odbojnost da prodajem to.

Svakako bi trebalo da se informišem o tome.

Al joÅ¡ veća mi je odbojnost da upiÅ¡em unetniÄki fakultet.

Možel to bez faxa?

IanÄe trenutno crtam, ne zapostavljam ja to.

Probala sam dvaput da otvorim stranoci sa svojim radovima al nikog to ne zanima. Tj baš baš mali broj ljudi..

I dalje imam one radove sa tvojim idejama a mojom realizacijom inaÄe.

:D

Sto se tice posla nefunkcionalna sam. Imala sam naapade na bivsem, nebitno kakve. Al svi su primecivali da nesto samnomnije ok. Toliko da me je sefica pitala da l imam neki problem privatni, zdravstveni iako ja nisam NISTA govorila o tome.

Preterana zbunjenost, izgubljenost, spora. Inace problem sa mislima se i umom govoru JASNO vidi. Pa neretko i zvucim kao da sam drzavljanin nekog africkog plemena. Grozno za nekog ko se bavi i pisanjem prica, pesama.

Ma kakav crni faks. Ne moras ni da prodajes, bitno je da radis ono sto volis ali zasto eto ne bi i neki dinar ponekad uzela. Mada te totalno razumem sto to ne zelis.

Ali uvek su tu ljudi koje to zanima i treba da poslusas maminu drugaricu u vezi izlozbe. Kazem ti, da se bacis malo u te krugove ili konkurises kada su otvoreni konkursi.

Cuvam ih i ja i vrlo su mi dragi. :)

Sta bi volela da radis? Jel znas?

Mozda ti ne odgovaraju poslovi. Ako postoji mogucnost da nastavis da ne radis, ako ti mama to dozvoljava, ne moras ni da radis dok se jednog dana ne osposobis za nesto.

Disi malo.

I da, ako mozes probaj da potrazis pomoc ali ne psiholoske prirode nego pomoc u smislu savetovanja oko slikanja, nekog da te uputi u stvari i zivot generalno. Obracaj se ljudima za to.

Sta bi volela da radis? Jel znas?

Mozda ti ne odgovaraju poslovi. Ako postoji mogucnost da nastavis da ne radis, ako ti mama to dozvoljava, ne moras ni da radis dok se jednog dana ne osposobis za nesto.

Disi malo.

I da, ako mozes probaj da potrazis pomoc ali ne psiholoske prirode nego pomoc u smislu savetovanja oko slikanja, nekog da te uputi u stvari i zivot generalno. Obracaj se ljudima za to.

Ili me sazaljevaju na poslunili maltretiraju baÅ¡ baÅ¡. InaÄe to sazaljevanje sam alergicna. Svaki put sam dala otkaz bas iz tog razloga a nikada sbog maltretiranja.

A sto se tice posla mogu da obavljam bilo kakav posten posao.

Mada rad sa ljudima poput trgovca VISE NE. Ne znam sa ljidoma, preterano se držim pravila da tp iritira i kolege i musterije.

No no more.

preterano se držim pravila da tp iritira i kolege

Da, ovo se i meni desava.

Proguglaj po netu po oglasima pogledaj kakva sve zanimanja su u ponudi. Potrebno ti je nesto lakse i jednostavnije, po mogucstvu sa kracim radnim vremenom ili radom tek nekoliko dana nedeljno.

Mislim, rano je da padas u ocaj jer imas mnogo opcija jos uvek. Jos uvek.

Da, ovo se i meni desava.

Proguglaj po netu po oglasima pogledaj kakva sve zanimanja su u ponudi. Potrebno ti je nesto lakse i jednostavnije, po mogucstvu sa kracim radnim vremenom ili radom tek nekoliko dana nedeljno.

Mislim, rano je da padas u ocaj jer imas mnogo opcija jos uvek. Jos uvek.

Da, više njih mi je predložilo ono lepljenje etiketa. No tražila sam, al nisam uspela da nađem.

Takve poslove najbolje je preko zadrige, al opet, mnooogo skidaju od plate.