Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Zbunjen87

Poremećaji rodnog identiteta (F64-F64.9)

Recommended Posts

Poslednjih par godina maÅ¡tam o sebi kao o ženi. Protokom vremena moje fantazije su sve uÄestalije dublje i intezivnije. Poslednjih meseci svakodnevne. U prvom redu seksualne prirode,a vremenom su se razvile i u drugim pravcima.

Redovno popunjavam onlajn testove koji mi kažu kako imam ženski mozak, intuiciju, navike. PrivlaÄe me i žene ali viÅ¡e odredjeni tip muÅ¡karaca. Koa osoba sam stidljiv u pogledu inicijalne komunikacije, sklon promenama rasopoloženja (bipolarnost?), preemotivan i imaginatovan. Mom telu kao da fali testesterona, mlitav sam, mrÅ¡ave ruke, pomalo Å¡itri kukovi, mrÅ¡av struk. Imam 31 godinu i dugo nisam imao devojku, pa je možda to psoledica svega, Å¡ta li znam.

Å ta mi savetujete u mom sluÄaju?

Edited by Hyperdrive
Problem sa slovom Ž i jasniji naslov koji bi ohrabrio sve sa istim problemom da se jave.

Uh, totalno te razumem.

Ono sto bih ja uradila i sto sam planirala da uradim jeste da popricam sa nekim strucnjakom i obratila bih se nekoj transrodnoj organizaciji. Nista od toga nisam jer me hvata s vremena na vreme, sve manje, jer sam prihvatila da imam obe strane koje se tako nekako smenjuju.

Medjutim, tvoj problem je daleko ozbiljnije prirode od mog i zato eto mislim da bi trebalo da uradis to sto ti rekoh.

Ali sasvim razumem osecaj.. i zato te grlim.

Htela sam nesto da te pitam ali mi je pitanje pobeglo pa kuckam kad se budem setila.

Ali pazi taj osećaj nije kosntantan, uglavnom samo kada se prepustim maÅ¡ti. Mada me u psolednje vreme poÄinje hvatati i u drugim situacijama. Svestan sam svoje ženske strane, samo ne znam d ali je dominantna u odnosu na muÅ¡ku, da li me odredjuje kao liÄnost. Do sdada se nikome nisam autovao po tom pitanju.

Ali pazi taj osećaj nije kosntantan, uglavnom samo kada se prepustim maÅ¡ti. Mada me u psolednje vreme poÄinje hvatati i u drugim situacijama. Svestan sam svoje ženske strane, samo ne znam d ali je dominantna u odnosu na muÅ¡ku, da li me odredjuje kao liÄnost. Do sdada se nikome nisam autovao po tom pitanju.

Ali pazi taj osećaj nije kosntantan, uglavnom samo kada se prepustim mašti. Mada me u psolednje vreme poÄinje hvatati i u drugim situacijama. Svestan sam svoje ženske strane, samo ne znam d ali je dominantna u odnosu na mušku, da li me odredjuje kao liÄnost. Do sdada se nikome nisam autovao po tom pitanju.

A da li su te oduvek privlacili i muskarci ili su te misli nastale kao produkt zelje za promenom pola?

Prvi put sam sebe u tome uhvatio krajem osnovne ali sam suzbio. I privlaÄnost prema muÅ¡karcima se pojavila pre par godina ponovo skupa sa željom za promenom pola odnosno zamiÅ¡ljanjem sebe kao žene. Isprva je to bilo seksualno samo, a kasnije i u drugim segmentima. Imam lažan profil na fb gde sa devojkama razgovaram o girly things i kada im se otvorim one su kadar nevera da sam muÅ¡ko sa fantazijom o sebi kao ženi.

Interesantno je da su te fantazje najintezivnije kada sam mamuran (visok postotoak estrogena?). I koliko kontam u najmanju ruku sam biseksualan.

PrivlaÄe me devojke, sasvim normaln, ali nisma imao sreće sa njima. Samo par kratkih veza do sada i plus nevin sma joÅ¡. Stidljiv sam Å¡o se prilazaka tiÄe i ne baÅ¡ atraktivan.

Onda bi trebalo da se ponasas u skladu sa svojom prirodom. Dakle, kad ti naidje da se osecas kao zena ti se tako i ponasaj. Mislim da bi na taj nacin jedna strana prevladala jednog dana, ako ne, imas obe i to je to. Moja pretpostavka i cini mi se sve sto ti kao laik mogu reci.

Mislim, ne moras da menjas pol.

Onda bi trebalo da se ponasas u skladu sa svojom prirodom. Dakle, kad ti naidje da se osecas kao zena ti se tako i ponasaj. Mislim da bi na taj nacin jedna strana prevladala jednog dana, ako ne, imas obe i to je to. Moja pretpostavka i cini mi se sve sto ti kao laik mogu reci.

Mislim, ne moras da menjas pol.

Prosot uzivam u tim mislima. Ne osećam se zarobljeno u svom telu, već prosto uzivam maÅ¡tajući o tome...Sad koliko to ima veze sa Äinjenicom da predugo sam single, možda se to reflektoivalo na neki naÄin?

Nisam joÅ¡ Äitala ovo detaljno, ali bih unapred molila svakoga ko se ne slaže sa postojanjem transrodnosti/transseksualnosti da se ne javlja na ovoj temi. NaÅ¡em drugu treba podrÅ¡ka, a ne neke tamo debate. Hvala! :heart:

Da, apsolutno se slazem.

Postoje mnogi trenuci u zivotu kada se covek moze osetiti samim na celom svetu, a jedan od tih osecaja koji uzima bas veliki mah jeste upravo situacija u kojoj se on zadesio. Jedan si u ogromnoj gomili ljudi. Unutar sebe si jedno, spolja, vidljivo ljudima, drugo. Stranac medju ljudima, stranac u svom telu. I prevelika tezina i pritisak. Pozelis da sve to skines s ledja ali nemas gde da odlozis.

Prihvati sebe drugar, izadji iz ormara. Sve je u redu. 21. vek je srecom, upoznaj slicne sebi i uzivaj.

Ja se slazem sa DTQ.

Samo da dodam da mnogo razmisljas kroz dijagnozu, ne gledaj sebe kroz bolescuge.

Pablov post je uklonjen, a on će se malo odmoriti. Nadam se da ga niko sem mene i osobe koja ga je prijavila nije video. :sick:

Edited by Hyperdrive

Nez šta je to Pablo napisao ali najgore od svega šta bi se moglo desiti je da neka osoba koja nije žena u tijelu muškarca promjeni spol zbog zbunjenih ideja koje su se relativno skoro pojavile heh.

tako da Zbunjenom87 možda i jako skeptiÄni postovi mogu biti od koristi.

nez da li to postoji ili ne postoji ali po onome Å¡ta si ti napisao skeptiÄan sam s time da li si ti transseksualan jer mi djeluje da neke "normalne" karakterne crte proglasujeÅ¡ ženskima. npr:

Redovno popunjavam onlajn testove koji mi kažu kako imam ženski mozak, intuiciju, navike. PrivlaÄe me i žene ali viÅ¡e odredjeni tip muÅ¡karaca. Koa osoba sam stidljiv u pogledu inicijalne komunikacije, sklon promenama rasopoloženja (bipolarnost?), preemotivan i imaginatovan. Mom telu kao da fali testesterona, mlitav sam, mrÅ¡ave ruke, pomalo Å¡itri kukovi, mrÅ¡av struk. Imam 31 godinu i dugo nisam imao devojku, pa je možda to psoledica svega, Å¡ta li znam.

ev podvukao sam sve Å¡ta se toÄno slaže i sa mnom samo Å¡to meni nikada nije palo na pamet da su to samo ženske karakterne crte :P . MrÅ¡av sam ,jako emotivan , jako maÅ¡tovit i stidljiv ali nikada mi nije palo na pamet da sam zbog toga ženskast i muÅ¡karci me nikada nisu privlaÄili. ÄŒesto mi se Äini da razmiÅ¡ljam drugaÄije od "prosjeÄnih" muÅ¡karaca a i kod žena me privlaÄe drugaÄije stvari ( ne kontam zaÅ¡to muÅ¡karci toliko gledaju žensko dupe, sise itd. ) ali ipak me oduvijek privlaÄe samo žene i homoseksualnost mi je uvijek bila neshvatljiva. Nisam klasiÄan muÅ¡karac ali opet sam 100% muÅ¡karac samo se ne uklapam u stereotipe s kojima se obiÄno povezuju muÅ¡karci.

i ja imam 32 godine a ne 31 :P

P.S. : nisam baš siguran za ono "ženski mozak" kod mene. daj mi link za takav test pa ću ga uraditi :D

Ovo Å¡to si ti napisao je jedno, ono Å¡to je Pablo napisao bilo je neprihvatljivo. Prema tome, ne brini se.