Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Pisces84

Anksiolitici po jacini

Recommended Posts

Dosta sam citala po forumu tabletama za smirenje al ne mogu sad bas u tancnine da citam svaki post pa se izvinjavam ako vec postoji ova tema...zanima me od nekog ko je iskusan kako bi poredjao sledece lekove po jacini...xanax...rivotril...lorazepam...bensedin...bromazepam i ostale koje znate ja sam navela ove koje znam

Lorazepam, bromazepam, bensendin, rivotril (ja sam sa njim imala uzasno iskustvo). Ovo su anksiolitici koje sam ja koristila.

I ja od rivotrila malo sam ga koristila nije mi legao...ove koje sam koristila bih spram sebe ovako poredjala:rivotril..lorazepam..bromazepam..bensedin...aj nek se jos neko javi

Rivotril je, mislim, najjaÄi. Xanax je isto jedan od najjaÄih.

Bromazepam i Bensedin su slabiji dosta.

Lorazepam je isto jaÄi.

I ja isto mislim Aruena..xanax nisam pila pa ne znam...al recimo isto bi ih poredjala kao i ti

Bensedin je najslabiji i uopÅ¡te mi nije prijao. Bromazepam je za nijansu jaÄi. Lorazepam opet za nijansu jaÄi od Bromazepama.

Rivotril i Ksalol su mi najviše odgovarali ranije, sada ih dugo, predugo nisam pila..ali verujem da bi me bolje smirili nego što me sada smiruje Lorazepam.

Bensedin ima to dugo trajanje, preko 48 sati ostaje u organizmu pa zato ume da bude nezgodan, protegne mu se dejstvo i na sutrašnji dan.

Xanax ostaje oko 4 sata, Bromazepam oko 6-8, Rivotril oko 12 sati, ako se dobro sećam.

U pravu si Aurena.

Meni je Bromazepam kao tik tak, ne osecam ni 6mg.

Trenutno sam na Rivotrilu 0.5mg, i popodne kad sam bas bas nervozan i kad mi je lose uzmem Ksalol 0.5mg jednu ipo tabletu i bas mi lepo otkloni teskobu. Nekad je bilo dovoljno i 0.5mg, ali sad sam se usvinjio od Seroxata i Calixte, pa mi treba malo vise.

Lorazepam ti je nekih 8 sati. Kod Xanaxa jedino foru da postoji i onaj SR, on drži 11 sati samo tako.

WTF?! Nemojte mi reći da onda ova bombonica izgleda drži najduže?

Stvarno ispadne da rivos drži najdulje, i ja se zabezeknuo... :o

Hyper ako mislis na bensedin i ja sam iznenadjena...sta li drzi toliko kad ne deluje uopste...tik tak bombona :)

Na mene bensedin deluje oho-ho, bar je delovao 2011. kad sam naÅ¡la one od 5mg u kući i rokala ih kad treba da odem na neki dogaÄ‘aj. Noge su mi se Äudno ponaÅ¡ale.

Mislila sam na bromazepam. On dugo drži, ali je to neko blago omamljeno stanje.

Meni je brom zakon...al kad ga pijes po potrebi ja ga posisam brze deluje...i smiri me...brojim u sebi disem duboko :D

Izgleda meni treba xanax taj x neki sto traje 11h haha samo konjske doze i jaki lekovi dolaze u obzir :D

Meni ne treba produženo djelovanje nego da Å¡to brže poÄne djelovati.

Tu mi je Xanax za sad najbolji. Imam ga uvijek uz sebe i uzmem po potrebi.

Često mi je dosta pola tabletice od 0.5mg da neke situacije prekine. Otopin ga u ustima. Ako nije dovoljno dodam još.

Kod nas u SRB ne postoje te XR verzije koliko ja znam, jedino ako ima negde na crno da se kupi.

Meni je brom zakon...al kad ga pijes po potrebi ja ga posisam brze deluje...i smiri me...brojim u sebi disem duboko :D

Da li je gadno kad se sisa?

Nisam nasao drugu temu gde bih postavio ovo pitanje. Tj ova mi je najpribliznija.

Da li nekad uzmete vecu dozu Anksiolitica od prepisane ? Ne mislim ono da se izdrogirate. Nego prilikom veceg stresa, ili kad zelite nekad malo da se opustite od svega. 

Ja licno uzmem u tom fazonu. Kad je neki veci pritisak, ili kad imam slobodan dan pa da se opustim. Naglasavam, ne nekoliko tabta da se uradim, samo dovoljnu dozu da ozbiljno osetim opustenost i smirenost.

1 hour ago, Golub said:

Nisam nasao drugu temu gde bih postavio ovo pitanje. Tj ova mi je najpribliznija.

Da li nekad uzmete vecu dozu Anksiolitica od prepisane ? Ne mislim ono da se izdrogirate. Nego prilikom veceg stresa, ili kad zelite nekad malo da se opustite od svega. 

Ja licno uzmem u tom fazonu. Kad je neki veci pritisak, ili kad imam slobodan dan pa da se opustim. Naglasavam, ne nekoliko tabta da se uradim, samo dovoljnu dozu da ozbiljno osetim opustenost i smirenost.

Postoji šansa da se psihički navučeš na taj fini osećaj smirenosti, što baš i nije preporučljivo.

Ja ih pijem isključivo i samo protiv nesanice.

Ko ne mora - ja bih savetovala da se ne piju uopšte, prave problem sa pamćenjem,a i sa brzinom kapiranja, postaje čovek gluplji od njih.

On 11/24/2019 at 11:40 AM, Aruena said:

Ja ih pijem isključivo i samo protiv nesanice.

Ko ne mora - ja bih savetovala da se ne piju uopšte, prave problem sa pamćenjem,a i sa brzinom kapiranja, postaje čovek gluplji od njih.

To što je rekla. Bromazepam koristim kad ne mogu da zaspim u pristojno vreme, kako bih izbegla da prespavam dnevno svetlo. No, posle 7-10 dana počnem da se ponašam kao maloumnica, ispadaju mi stvari iz ruku, balavim po jastucima, ne razumem jednostavne koncepte i sl.

Takođe, diskusija o rekreacionoj upotrebi lekova je zabranjena.