Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

baronesa desinhronesa

nedostatak samoinicijative, anhedonija, hipobulija

Recommended Posts

ok otvaram ovaj topik da popricam malo sa bracom i sestrama koji imaju slicne probleme usled negativnih i kognitivnih simptoma

radi se o tome da moje zelje ne prouzrokuju aktivnost

kada nesto pozelim da radim nista se u mom mozgu ne desi

ja to zovom ponorom

kao da signal iz jednog dela mozga ne stize do drugog jer ne moze da predje taj ogromni ponor

kako prevzici to vegetativno stanje?

imate li neki trik ili vam tablete mozda pomazu?

Poznato mi je. Mozak ima odliÄne ideje od kojih rijetko koju tijelo odradi. BaÅ¡ Å¡to kažeÅ¡, putem propale u ponor.

kada nesto pozelim da radim nista se u mom mozgu ne desi

ja to zovom ponorom

kao da signal iz jednog dela mozga ne stize do drugog jer ne moze da predje taj ogromni ponor

Meni su na izveštaju jednom bili napisali "hipobulija",tako da verujem da se ovo tvoje u stvari zove "abulija"...

I ja imam ovaj problem... ali nemam ga uvijek. sjećam se trenutaka kada sam normalno funkcionirao i kako sam se onda pitao zaÅ¡to mi je ikada bio problemda se "pokrenem". Å¡ta me je to toliko koÄilo i Å¡ta se promjenilo pa da me sada ne koÄi? i nisam nikada uspio skontati o Äemu je toÄno rijeÄ. naravno da sam se osjećao puno bolje kada sam se mogao natjerati na aktivnosti ali nez Å¡ta je prvo nastupilo. da li sam se osjećao dobro jer sam se mogao natjerati ili sam se mogao natjerati jer sam se osjećao bolje heh.

u svakom sluÄaju taj problem ne mora imati veze sa nekom greÅ¡kom u mozgu ili tako neÄime. Meni se Äini da ja imam isti problem kao ti a ja sam "samo" depresivan.

Bilo bi super da postoje tablete koje bi mogle ukloniti taj problem ali sumnjam. mislim da rješenje trebamo tražiti u nekom "triku"

depresija nije "samo"... da li ti mislis da je za mene depresija "samo"?

naravno da je greska u mozgu

u cemu drugom bi bila?

nesto mi mnogo kontriras ne znam jel to jer se prosto ne razumemo ili zelis nesto od mene?

Meni su na izveštaju jednom bili napisali "hipobulija",tako da verujem da se ovo tvoje u stvari zove "abulija"...

abulija?

meni u izvestaju izmedju ostalog pise i ovo iz naziva topica

zato sam i stavio to samo pod navodnike :P . pa Äini se da se prosto ne razumijemo. nisam uopće primjetio da ti puno kontriram. Meni se Äini da se uglavnom slažem sa tvojim temama ovdje itd.

jedino što sma na onoj temi o dijeti rekao da mislim da ono nije realno ali to niej bilo zato što sma te želio napadati nego zato što znam da previše veliki ciljevi mogu naštetiti ljudima.

npr:

Mene je jedna prijateljica bila natjerala da ponovo piÅ¡em ali je postavila za mene totalno neizvodljive uvjete: rekla mi je da u sljdećih trideset dana moram napisati minimalno stranicu na dan. to je zapravo sve samo ne nemoguće ali za mene koji sam oduvijek sporo pisao i koji onda viÅ¡e od godinu dana nisam pisao niÅ¡ta stranica na dan je bila previÅ¡e. ugl. ja sma u tih 30 dana napisao oko 10 stranica Å¡to je zapravo bio velik uspjeh i tih 10 stranica su bili 90% jedne nove priÄe ali ja nisam bio zadovoljan jer nisam uspio ispuniti taj njen zadatak i umjesto da budem sretan zbog 10 stranica ja sma bio depresivan jer nisam napisao 30 stranica.

pa sam se jednostavno bojao da će se kod tebe i dijete desiti neÅ¡ta sliÄno. ti ćeÅ¡ neÅ¡ta smrÅ¡aviti u tih 6 mjeseci ali možda ne toliko koliko će biti potrebno da postigneÅ¡ -30 kg u sledećih 6 mjeseci i umjesto da budeÅ¡ zadovoljan s time da si smrÅ¡avio tebe će možda muÄiti to Å¡to nisi smrÅ¡avio joÅ¡ viÅ¡e.

ugl. ako ti kontriram to nije zato što se želim svađati i definitivno ti ne želim ništa loše. naprotiv.

i sori ako pretjerujem s time. nije mi bila namjera da ti neki pritisak stvaram.

• Create New...