Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

baronesa desinhronesa

siromastvo misljenja i siromastvo govora

Recommended Posts

da li imate ove simptome? kako to izgleda kod vas?

pocinjem da preferiram online komunikaciju jer tu mogu bolje da se izrazim

imam vremena da smislim sta zelim da kazem

u reali nisam domisljat nimalo cista nula dakle

ne samo da ne mogu da uzvratim u sali nego ne mogu da izrazim ni ono sto osecam

bilo koju misao zapravo sve mi je zbrkano

a kad progovorim tek je katastrofa

red reci u recenici promasim na primer

ili pricam kao uzbudjeno petogodisnje dete koje hoce da se zagrcne da isprica nesto

ovo su samo primeri i ne znam da li oni odgovaraju tim simptomima

zato bih voleo od vas da cujem kako to izgleda kod vas

Imam isti problem i nekako mi se cini da je ranije bilo bolje. Neizmerno mi je zao zbog toga.

sasvim moguce da i meni kao i tebi anksioza pogorsava sve

mislim da sam normalno mislio i pricao dok sam citao knjige pre sizofrenije

ne secam se zaista

lirika je mene oslobodila anksioznosti ali i dalje imam ove probleme

lepe knjige! domaca knjizevnost!

to bi pomoglo oboma

Heeh nažalosst ne bi.

ja Äitam puno ali zbog anksioznosti kada priÄam s ljudima sve sam samo ne rjeÄit. DrugaÄije je kada priÄam s ljudima kraj kojih nisam nervozan. Kada priÄam sa mojim occem, bratom, rodicom i jednim naÄitanim prijateljem budem jako rjeÄit i vodim rasprave, ispadnem jako pametan itd. ali kada priÄam sa ljudima koji su sto puta gluplji od njih ali kraj kojih sam nervozan onda ja ispadnem joÅ¡ gluplji. oÄito anksioznost baÅ¡ negativno djeluje i na razmiÅ¡ljanje . vidim to i kod sebe na poslu. kada je kraj mene Å¡ef ili tako netko pravim totalno ******irane greÅ¡ke ali kada sam sam u radnji sve ide kako treba jer budem manje nervozan heh.

Imam isti problem i nekako mi se cini da je ranije bilo bolje. Neizmerno mi je zao zbog toga.

lepe knjige! domaca knjizevnost!

to bi pomoglo oboma

Kao i redovan razgovor naglas u 4 zida sa samim sobom,ne zaboravite i to :sleep:

Heeh nažalosst ne bi.

ja nisam vise anksiozan ni depresivan ni koji kurac

ali mi je od decenijske psihoticne izolacije napravljena rupa u mozgu

ponor

moja ideja je da bi knjige malo uvele red u moj misaoni tok

i da bih obogacivanjem recnika bio sposoban izraziti svoje misli (pa makar i pomesao red reci u recenici)

mozda ne bi pomoglo riot i tebi ali meni bi pomoglo

PokuÅ¡aj da proÄitaÅ¡ odreÄ‘eni pasus u nekoj knjizi,pa da ga onda smisleno prepriÄaÅ¡...

U narednoj etapi preÄ‘i na "emotivno" i "duhovito" prepriÄavanje.

"Emotivno" prepriÄavanje je kada pokuÅ¡avaÅ¡ da se uživiÅ¡ u emocije likova iz priÄe koju prepriÄavaÅ¡,pa na neki naÄin malo i "glumuckaÅ¡" te njihove emocije (analizirajući ih pri tome u svojoj glavi).

"Duhovito" prepriÄavanje je kada u priÄanje priÄe pokuÅ¡aÅ¡ da ubaciÅ¡ neku dosetku ili fazon,ono kao neku mnogo dobru foru...ZamiÅ¡ljaÅ¡ da se ispred tebe nalazi sagovornik koji će se na tu tvoju foru nasmejati iskreno i od srca.

Btw,kada smo već kod takvih stvari...Da li na Internetu postoji bilo kakva varijanta Googlebota gde bi ti sa AI programom mogao da razgovaraÅ¡ "uživo" (ono kao-preko mikrofona,da ti se tokom razgovora Äuje glas)? :huh2: Verujem da bi neko upućeniji u savremene tehnologije to sigurno znao bolje od mene...

• Create New...