Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
AxlRose

Anksiozno-depresivni poremećaj (F41.2)

Recommended Posts

Isto...Ispada da dramimo, a zapravo nemamo kapaciteta da sagledamo šire problem zbog stanja u kom se nalazimo psihicki i fizicki.

Edited by blackadder

Verovatno je glupo sto cu ovo reci, ali mene ovih dana stvarno hvata anks. za svaku glupost...Pocelo je sa iskljucivanjem analognog signala na kablovskoj, a TV u mojoj sobi je prastar pa ne moze resiver na njega..I sad samo cekam kad ce da iskljuce signal.

I hvata me anks. zbog toga...

(znam ja da cu u dogledno vreme morati da kupim novi, ali opet...Osecam se zaista kao nenormalna :()

Edited by blackadder

Da li je problem u tome što u ovom trenutku ne bi imala novca za kupovinu novog televizora,Atina?

Edited by blackadder

Iskreno, problem je u tome sto je to problem, sto je tako strasno (ili ja samo mislim da cu to tako doziveti, sve mi se pobrkalo).

Sticajem okolnosti (hvala Bogu) imam novca, ali me to i brine-sto to nije nista kastroficno ali ga ja svejedno tako dozivljavam.

Ili mislim da cu ga tako doziveti...

Mozda cim nesto ne funkcionise kako treba (uslovno receno) ja to isuvise tragicno shvatam, mada, malo sam i navikla da gledam TV pred spavanje...To me uspavljuje...

(Pojma nemam vise ni sta sam htela reci...Ni sta rekoh...)

Edited by blackadder

Da, nekad se tesko navikavam na nove stvari, zapravo cesto...A kad sam u krizi, tek onda (pa trazi TV, pa ovo, pa ono, pa sta ako kupim pa se pokvari, pa sta ako crkne...Ma svasta nesto...Budala klasicna! Nazalost, velika...)

Uvek imam trip - necu umeti, necu se snaci, necu znati da baratam...Sto mislim da je posledica - ne niskog samopouzdanja, nego njegovog potpunog nepostojanja.

Edited by blackadder

To sto te hvata anksioznost za svaku sitnicu je samo sporedna stvar koja se nacickala oko verovatno par glavnih tema koje su formirane oko tebi vaznih zivotnih vrednosti ili polja. Probaj da definises sta te zaista (ali zaaaista) najvise remeti u ovom trenutku, televizore i analogne kanale ako ikako mozes ostavi po strani. :)

Edited by blackadder

Evo, sad je mene ovo iznerviralo. WTF? Naš televizor je iz 1996. i odjednom se gadim samoj sebi što odavno nisam kupila novi.

Ponekad me uhvate takvi simptomi iako nemam dijagnozu anksioznosti (što je bizarno, jer je imam celog života) ali zato moju mamu, npr. hvataju neprekidno.

Edited by blackadder

On 11/29/2018 at 11:25 PM, s_marsa_pala said:

To sto te hvata anksioznost za svaku sitnicu je samo sporedna stvar koja se nacickala oko verovatno par glavnih tema koje su formirane oko tebi vaznih zivotnih vrednosti ili polja. Probaj da definises sta te zaista (ali zaaaista) najvise remeti u ovom trenutku, televizore i analogne kanale ako ikako mozes ostavi po strani. :)

Remeti me anksioznost, opsesivne misli i sve sto uz to ide... (ako si na to mislila) jer je ovo ne znam koja kriza po redu u poslednje vreme.

Uvek imam takve simptome kad sam lose, da me uhvati anks. za svaku glupost i sitnicu...Uvek...

i jos kad pomislim na onaj flert...Ebo me on...To me isto uznemirava...

Edited by blackadder

On 11/30/2018 at 12:11 AM, Hyperdrive said:

Evo, sad je mene ovo iznerviralo. WTF? Naš televizor je iz 1996. i odjednom se gadim samoj sebi što odavno nisam kupila novi.

Ponekad me uhvate takvi simptomi iako nemam dijagnozu anksioznosti (što je bizarno, jer je imam celog života) ali zato moju mamu, npr. hvataju neprekidno.

Hyper, joj, nisam te valjda ja iznervirala? :(

Moj TV (manji) je iz 85, 86...Tako da je tvoj ipak mladji ;)

Mislis, uhvate te simptomi uznemirenosti zbog gluposti?

Edited by blackadder

Nisi ti, nego ta činjenica. Nama je ovaj bio pokvaren, suzila mu se slika i na kraju je bila u sredini ekrana i deformisana. A dok meni nije bilo dobro, nismo bukvalno imale volje ništa da popravljamo. I sad mi je sve to u glavi. Ne brini se, sve je to deo života. :)

I imam jedan takav na podu u ostavi, samo je...1983! Tata ga kupio kao iznenađenje dok je mama bila u bolnici posle carskog reza. Naravno, podešava se sve sa strane, ima 12 kanala i nema daljinski. Kladim se da radi.

Imaš sigurno u onim grupama po FB neki noviji džabalesku, ili za par hiljadarki.

I da, to bizarno štrecanje se javi i dan-danas, ali veoma retko. Evo, ja sam se pre 7 sati štrecala zbog karte za koju znam da bih je dobila i za džabe, kao da je pitanje života ili smrti...A moja mama se rasplače ako ne može da nađe jedan od računa iz samoposluge na kome je, tipa, pakovanje senfa. I kaže da joj se ne živi.

Edited by blackadder

Razumem sta hoces da kazes.

Ali sve mi bukvalno izaziva anksioznost, ne mogu da verujem sta sve ne...

I svaki problemcic mi tesko pada, i/ili ga ja napravim jos vecim :( 

Edited by blackadder

On 11/30/2018 at 1:49 PM, atina said:

Remeti me anksioznost, opsesivne misli i sve sto uz to ide... (ako si na to mislila) jer je ovo ne znam koja kriza po redu u poslednje vreme.

Uvek imam takve simptome kad sam lose, da me uhvati anks. za svaku glupost i sitnicu...Uvek...

i jos kad pomislim na onaj flert...Ebo me on...To me isto uznemirava...

Kakav flert? :)

Edited by blackadder

Izlistaj temu KSOD...Mrzi me ponovo pisem, ne zameri (a i da se podsecam na to)...

Edited by blackadder

Moja dijagnoza, od mnogih drugih anksioznih i depresivnih kroz godine.