Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Entering The Unknown

Koliko ad-u treba da izadje iz organizma?

Recommended Posts

Od trenutka kada prestanes ostaje ned dana...

al smanjivanjem doza

ako si prestao naglo imaces nuspojave

Edited by blackadder

On 11/21/2018 at 7:16 AM, Mad for red said:

I da li ad moze da uzrokuje nocna budjenja i nemogucnost nastavka spavanja?

Može,može,kako ne može...I to ne samo onda kada obustavljaš terapiju,već čak i onda dok si na njoj (a pogotovo u onih početnih par meseci uzimanja,kada se organizam tek prilagođava na novi AD)...Eto,to su barem neka moja lična,vlastita iskustva.

Edited by blackadder

Ma posle 2 nedelje ne verujem da ce biti nuspojava, imam ih sad dok pijem tako da gore ne moze da bude.

Meni uzrokuje to u toku terapije, vise ne mogu da izdrzim sa 2-3 sata sna, gotovo je, prekidam i boli me uvo.

Cipralex me je budio oko 4-5 svako jutro, Maprotilin u 3 ujutru, svaku noć.

I još me doktori ubeđuju da je nemoguće da je od AD ako popijem ujutru.

Malo sutra nemoguće.

Ovaj tvoj je Cipralex pod drugim imenom, bilo je ovde još žalbi na ovu nus-pojavu.

Možda treba da prođe, a da za to vreme nešto popiješ za spavanje, ako je doktor raspoložen da ti da.

Nema smisla ovako, nema lečenja depresije bez spavanja.

Edited by blackadder

Nisam nikad pio AD,al'da imam takve nuspojave i ja bih prestao uzimati...

Ja kad ne odspavam svojih cirka 7-8 sati, sve ispod toga mi utice i na koncentraciju, raspolozenje, tjeskobu itd.

Gadan lijek!!!

Edited by blackadder

@aruena

Imam rivotril ali dzaba, i melatonin na svoju ruku ponekad par tableta uzmem, ja zaspim sa tim lako ali se probudim u sred noci i gotovo, bas kako si opisala, to prosto nije resenje, ona mene ubedjuje proci ce proci, ali vidim kako prolazi, vise ne mogu.

@macak

nije dugo, oko 2 nedelje pijem ovo, mozda tri nisam siguran, odlucan sam do kontrole (za 2 nedelje) da ostavim, jer losije ne moze biti nego sto jeste. Da pijem npr pola godine sigurno ne bih na svoju ruku nista.

Nisam imala problema sa spavanjem sa varijacijama istog leka pod imenima Elicea, Cipralex i Lata. No, uvrnute snove...pa, recimo da sam jednom sanjala da sam u filmu o senilnoj babi zaljubljenoj u fiktivnog brazilskog glumca.

On 11/21/2018 at 5:58 PM, Mad for red said:

vrlo rado bih menjao budjenja za snove tipa da me jebu dva medveda ili sta god tome slicno.

Isto, sve samo da spavam dobro, ništa ne može da mi zameni dobar san.

Edited by blackadder

On 11/21/2018 at 5:58 PM, Mad for red said:

vrlo rado bih menjao budjenja za snove tipa da me jebu dva medveda ili sta god tome slicno.

E pa, ja sam sanjala da me medved 'be u plećku i osećala sam nenormalan bol. To ne želiš. :(

I ne šalim se, ne bih nešto tako nenormalno mogla da izmislim.

Edited by blackadder

On 11/21/2018 at 5:58 PM, Entering The Unknown said:

On 11/21/2018 at 7:53 PM, Hyperdrive said:

E pa, ja sam sanjala da me medved 'be u plećku i osećala sam nenormalan bol. To ne želiš. :(

Ahhahahaha,pa kako je moguće da ja tek sad po prvi put vidim ove postove :lol:

Ej drugari. Jedno slicno pitanje ovoj temi. Da li dugogodisnje lecenje AD, moze da izazove jos neku tezu psihicku bolest ????
To me jako zanima. U fazonu ono kad neko prsne od gudre recimo.

Ne. 

Moguce je da ostanu neke nuspojave i dugo godina nakon obustavljanja leka, ali i ne mora da bude, sve je to individualno. 

Ovi stariji antipsihotici (a neki autori navode da i druga generacija moze) mogu da dovedu do tardivne diskinezije i ekstrapiramidalnih efekata nakon visegodisnje primene, i zato su zayebaniji lekovi, ali to je druga prica. I opet je sve to individualno, kod nekog ce se javiti a kod nekog ne. 

Hvala Koba.

Prepisan mi je Sanval za spavanje. On je valjda antipsihotik

Sanval je nebenzodiazepinski hipnotik, nije antipsihotik. 

Just now, Koba said:

Sanval je nebenzodiazepinski hipnotik, nije antipsihotik. 

Sinoc sam ga prvi put popio. jedva da sam spavao

Lek služi da uvede u san, i ima kratko dejstvo, nije pogodan za održavanje sna, a kod osoba koje već piju antidepresive, uopšte i sanval i benzosi slabije deluju. 

Ja se kunem u Calixtu za spavanje, i to samo polovinu tablete, ja mislim da bi i konja uspavala. 

On 1/29/2020 at 6:16 PM, SPARTACUS said:

Ej drugari. Jedno slicno pitanje ovoj temi. Da li dugogodisnje lecenje AD, moze da izazove jos neku tezu psihicku bolest ????
To me jako zanima. U fazonu ono kad neko prsne od gudre recimo.

U preporučenim dozama i pravilnu upotrebu AD ne vjerujem da može. Trošim AD godinama i ništa slično mi se nije dogodilo. Nisam nikad uzimao ni više ni manje od preporučenog, uvijek redovno, na vrijeme.

Sa drugim tabletama oprez i svaka je priča za sebe. Čuo sam za Xanax da nakon nekog vremena svakodnevne upotrebe trajno ošteti receptore. Čini mi se da sam si s njim napravio glupost. Osjećam se nekako glupo, nekad moram čitati sa usana dok netko priča, ne da ne čujem nego ne razumijem. Kad kažem da ne razumijem počnu vikati pa još teže razumijem. Nema veze sa sluhom nego sa pretvaranjem zvuka u ostalo.