Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Entering The Unknown

Koliko ad-u treba da izadje iz organizma?

Recommended Posts

I da li ad moze da uzrokuje nocna budjenja i nemogucnost nastavka spavanja?

Može,može,kako ne može...I to ne samo onda kada obustavljaÅ¡ terapiju,već Äak i onda dok si na njoj (a pogotovo u onih poÄetnih par meseci uzimanja,kada se organizam tek prilagoÄ‘ava na novi AD)...Eto,to su barem neka moja liÄna,vlastita iskustva.

Cipralex me je budio oko 4-5 svako jutro, Maprotiln u 3 ujutru, svaku noć.

I još me doktori ubeđuju da je nemoguće da je od AD ako popijem ujutru.

Malo sutra nemoguće.

Ovaj tvoj je Cipralex pod drugim imenom, bilo je ovde još žalbi na ovu nus-pojavu.

Možda treba da prođe, a da za to vreme nešto popiješ za spavanje, ako je doktor raspoložen da ti da.

Nema smisla ovako, nema leÄenja depresije bez spavanja.

Nisam nikad pio AD,al` da imam takve nuspojave i ja bih prestao uzimati...

Ja kad ne odspavam svojih cirka 7-8 sati ,sve ispod toga mi utice i na koncentraciju ,raspolozenje,tjeskobu itd

Gadan lijek!!!

@aruena

Imam rivotril ali dzaba, i melatonin na svoju ruku ponekad par tableta uzmem, ja zaspim sa tim lako ali se probudim u sred noci i gotovo, bas kako si opisala, to prosto nije resenje, ona mene ubedjuje proci ce proci, ali vidim kako prolazi, vise ne mogu.

@macak

nije dugo, oko 2 nedelje pijem ovo, mozda tri nisam siguran, odlucan sam do kontrole (za 2 nedelje) da ostavim, jer losije ne moze biti nego sto jeste. Da pijem npr pola godine sigurno ne bih na svoju ruku nista.

Nisam imala problema sa spavanjem sa varijacijama istog leka pod imenima Elicea, Cipralex i Lata. No, uvrnute snove...pa, recimo da sam jednom sanjala da sam u filmu o senilnoj babi zaljubljenoj u fiktivnog brazilskog glumca.

vrlo rado bih menjao budjenja za snove tipa da me jebu dva medveda ili sta god tome slicno.

Isto, sve samo da spavam dobro, ništa ne može da mi zameni dobar san.

vrlo rado bih menjao budjenja za snove tipa da me jebu dva medveda ili sta god tome slicno.

E pa, ja sam sanjala da me medved 'be u plećku i osećala sam nenormalan bol. To ne želiš. :(

I ne šalim se, ne bih nešto tako nenormalno mogla da izmislim.