Jump to content
Depresija Forum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

s_marsa_pala

Da li se prestravite nakon što pro�itate ne�ija iskustva na forumu?

Recommended Posts

Da li se uplasite kada cujete (procitate) sta je neko proziveo u svom zivotu? Koja vas sve osecanja zapljusnu? Da li ste nekad kroz tudje reci osetili svoj bes, svoju tugu, razocaranost? Da li uspete da saosecate sa nekim na ovom forumu i da li vam je necije iskustvo, reci ili samo cinjenica da ste slicno proziveli u nekom momentu barem malo olaksala, da li ste osetili da niste sami u svemu? Da li vam je nesto od podeljenog na forumu ikada bilo lekovito?

Volela bih da cujem vasa iskustva na ovu temu.

Iskreno ne. I u nekim stvarima(vecini) jbg jesam i dalje sama.

Nikad mi nije utjeha da je nekom drugom gore ili teze. Nekad kao da osjetim tu bol.

Neke ljude ovdje razumijem, najradije bi ih zagrlio jer prozivjeh isto ili slicno.

Ovaj forum je najbolja grupna terapija na kojoj sam bio.

Vi ste mi vazna podrska u krizi.

Bez vas bih bio jos usamljeniji nego sto vec jesam.

Bude mi krivo kad vidim da se netko tvrdoglavo vec godinama muci a ne mozes mu dokazati. Ne razumije da je svaki pocetak tezak a nagli prekid jos tezi.

Zao mi je kad netko laze doktoru.

Budem sretan kad ste dobro, kad se zezamo.

Katkad se ovde nađu ljudi koji veoma slikovito i sadržajno opisuju svoja životna iskustva,i to neretko zna da pobudi "ono nešto" u,verujem,mnogim posetiocima ovog Foruma.

Za mene je uvek za svaku pohvalu kada vidim da je neko u stanju da prikupi dovoljno hrabrosti da se u potpunosti otvori i iskreno progovori o svojim najintimnijim unutraÅ¡njim stanjima,liÄnim borbama i brodolomima (a to je neÅ¡to Å¡to nije lako uÄiniti Äak ni u najpoverljivijoj atmosferi,a kamo li ovako,meÄ‘u ljudima od kojih su nam mnogi-slobodno se može reći-relativno nepoznati).

I da,neretko se i uplašim.

U principu - da. No, mnogo mi je gore kad vidim da nekome baÅ¡ nije dobro, a da mu ne možeÅ¡ to dokazati. Tu prednjaÄe oni koji su u depri pet godina i viÅ¡e, za njima psihotiÄari u krizi.

Bude mi krivo kad vidim da se netko tvrdoglavo vec godinama muci a ne mozes mu dokazati. Ne razumije da je svaki pocetak tezak a nagli prekid jos tezi.

Zao mi je kad netko laze doktoru.

Ovo. I ovo.

Bilo je ispriÄanih stvari za koje sam se prestravio, osećanja su mi bila, teÅ¡ko poverovati da se to desilo, veoma krivo i žao zbog toga. Sem osećaja tuge, besa i razoÄaranosti kroz tuÄ‘e reÄi, mislim da dobar deo nas ima po jedu osobu u kojoj vidi istu zivotnu neostvarenost.

Kako sam kasno sazno o Äemu se tu radi i da ima i drugih sa time, za mene je to u poÄetku bilo otkriće, ne znam da li mi je to Å¡ta olakÅ¡alo, žao mi je Å¡to nikoga takvog liÄno ne poznajem, zapravo znam jednog druga odavno samo nisu nam u pitanju baÅ¡ potpuno iste stvari.

Da li se uplasite kada cujete (procitate) sta je neko proziveo u svom zivotu? Koja vas sve osecanja zapljusnu? Da li ste nekad kroz tudje reci osetili svoj bes, svoju tugu, razocaranost? Da li uspete da saosecate sa nekim na ovom forumu i da li vam je necije iskustvo, reci ili samo cinjenica da ste slicno proziveli u nekom momentu barem malo olaksala, da li ste osetili da niste sami u svemu? Da li vam je nesto od podeljenog na forumu ikada bilo lekovito?

Ne znam da li se uplaÅ¡im, samo mi je jako, jako teÅ¡ko kad proÄitam ili Äujem Å¡ta je neko proživeo u životu. Osetim beskrajnu tugu a retko se pronalazim u tuÄ‘im priÄama.

Da, naravno da saosećam sa drugima, i teško mi je kad znam da još neko pati zbog surovog života i okolnosti koje donosi sam život.

Ovaj forum služi da bude utoÄiÅ¡te za sve koji imaju neke probleme, odliÄne su teme o lekovima i bolestima i ona pinovana gde su sve F dijagnoze.

• Create New...