Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
anksioznosthaman

Najgori simptom anksioznosti, vid

Recommended Posts

Pozdrav, jeste li kad u toku anksioznosti imali strah od ludila, uz to npr. strah od halucinacija? Imam one tackice i mrezixe to vidim i to je normalno relativno, samo anksioznost to poveća, medjutim nedavno u stanu komarac me je izludio, prepao sam se da halyciniram i od tad na sve trzam, i kad gledam u bijelo fokusiram vid sa strane isto kao da nesto prolijece, znaci ne vidim predmet ali isto sjena npr komarca, tackica, kao flurescentna? Toliko sam po pitanju vida oprezan, vrebam da sta ne naleti kad sam sam, onda osjecaj imam kao da nesto sitno te tackice, prolwte pored mene... Najgore sto je ovo sve moguce od flotersa jer prate pogled, uglavnom me izludi... I naravno onda strah ide... Sta ako ovo sta ako ono... Izrazeno jako poslije stesa...

Ćao,

Nikada nisam strah od ludila. Å to se halucinacija tiÄe, imam fleÅ¡bekove zbog pravog zdravstvenog problema.

TaÄkice sam imala kada je ankcioznost bila baÅ¡ velika.

Da li si potražio pomoć kod psihologa ili psihijatra? Ankcioznost može fino da se stabilizuje i da se izleÄi.

Strah od ludila i halucinacija je kod mene prisutan celog života.

Strah od ludila i halucinacija je kod mene prisutan celog života.

Mozes li opisati, je li pocnes zamisljati sta, proleti li ti kad pred ocima neki obris, kao crna tacka, sjena i slično?

Ne, ništa od toga. Samo ne verujem sebi i plašim se da sam pobrljavila i da imam pogrešnu percepciju. Šta ću, od detinjstva su me i najrođeniji ubeđivali da sam luda, da ništa nije onako kako meni izgleda itd. Srećom, imam prijatelje koji su tu za "reality check".

Meni je jedan od simptoma strah od ludila i da ne naudim nekom, da ne prsnem

a do sutra mogu da navodim sve najgore simptome anksioznosti..

Ja sam se više plašila da ću nauditi sebi. Sad sam to zamenila prejedanjem.

I ja se plasim toga..Pogotovo kad mi je jako lose..onda stvarno imam zelju da me nema ili da zaspim i ne probudim

se i tome sl. i onda se nekad bas jako plasim da ne naudim sebi..(jos kad mi neko kaze hitno kod lekara

jos vise se uplasim).

Dr. mi je rekla da su sve to opses. misli ali opet, strah me je, ko zna sta je covek u stanju da uradi kad mu muka

i tezina naidju..

Kod anksioznosti je problem Å¡to većinu tih muka osoba koja je manje anksiozna ili neko kome se to gotovo i ne deÅ¡ava vidi kao neÅ¡to bizarno. Seti se, ja pre par meseci nisam mogla tebe da ukapiram, sve dok se nisam setila da sam i sama imala neverovatne reakcije na ono Å¡to me UGLAVNOM, ponavljam UGLAVNOM danas ne dotiÄe toliko. Kod mene su bili prolivi kad mi neko na nekom bezveze sajtu kaže neÅ¡to grubo. Ne znam da li je pomogla psihoterapija, lekovi ili oba.

Strah od ludila sam i ja imala. Više ne. Jer ako za sve ove godine nisam poludila, onda više ni neću.

Kod anksioznosti je problem Å¡to većinu tih muka osoba koja je manje anksiozna ili neko kome se to gotovo i ne deÅ¡ava vidi kao neÅ¡to bizarno. Seti se, ja pre par meseci nisam mogla tebe da ukapiram, sve dok se nisam setila da sam i sama imala neverovatne reakcije na ono Å¡to me UGLAVNOM, ponavljam UGLAVNOM danas ne dotiÄe toliko. Kod mene su bili prolivi kad mi neko na nekom bezveze sajtu kaže neÅ¡to grubo. Ne znam da li je pomogla psihoterapija, lekovi ili oba.

Potpuno si u pravu, slazem se.

A ovog drugog se odlicno secam, to je vezano, mislim za izrazenu anks pa samim tim iritabilnost i preosetljivost.

Strah od ludila sam i ja imala. Više ne. Jer ako za sve ove godine nisam poludila, onda više ni neću.

Meni je on izrazen kad sam u krizi posebno kad imam opses. misli pa me sve to onda iscrpi.

Kolac, a jesi li nekad imala strah da ces nauditi sebi ili nekom drugom?

Kada kazete "strah od ludila", mislite na strah od gubitka kontrole?

To mu dodje na isto, da.

Pa je li iko imao probleme sa vidim?

Meni se desavalo da kad sam izrazito anks. bude malo nejasan vid, kao da ne vidim cisto ili vidim previse cisto..ako me razumes.

Ajd da i ja pitam - jel imao neko od vas simptome zarenja po telu, najpre rukama i ledjima, ali ne peckanje. nego malo izrazenije?

Meni se desavalo da kad sam izrazito anks. bude malo nejasan vid, kao da ne vidim cisto ili vidim previse cisto..ako me razumes.

Ajd da i ja pitam - jel imao neko od vas simptome zarenja po telu, najpre rukama i ledjima, ali ne peckanje. nego malo izrazenije?

Ja imam nekad osjecaj da bolje vidim, a bilo je zarenja po stopalima nekad, gore kao da je vatra u njima

Meni to zarenje ide po ledjima i rukama, i nije bas malo i grozno je :(

Je li iko imao bljeskove kad zatvori oci?

Navece kad legnem spavati, kad tek oci zatvorim imam bljeskove, kao da nesto sijevne nekoliko puta. Mnogo sam se uspanicila 😭, Kod ocnog tek idem u januaru, tad mi je termin, a mislim da cu poluditi do tada, plus jos koliko me strah samog pregleda.

Help!

Uran, kod oÄnog stvarno nemaÅ¡ nikakvog razloga za strah. Ali baÅ¡ ni malkoc.

Hvala Macak na ohrabrenju 😊

Hipohondar sam, imam anksioznost vec dvije godine, nekad manje nekad vise. Nedavno sam imala gadne stresove i vratilo se.

Vid mi je uvijek bio ok, odnosno nikad nisam imala mutan vid, ali znale su se dogadjati neke smetnje medjutim ovo sad me zaista uplasilo, odmah mi je tumor bio u glavi. Naravno uz sve to idu trnci, osjecaj sa me neko posipa vodom po tijelu, preskakanje srca od straha, nervoza, trzanje na svaki zvuk, ponekad tremor misica. Ma vise ne znam 😥

KlasiÄni hipohondar sa somatskim tegobama. Ja imam isto te floaterse, a u vrijeme abnormalne anxioze me peklo oko, mutan vid nefokusiranost itD. Mislim da je kod hipohondara MUST magnet glave, emng i par color doplera.ovi svi simptomi navedeni su somatski osim tremora/fascikulacije miÅ¡ića, ali su opet valjda odgovor živÄanog sustava na stres i tjeskobu, ako si uradila te pretrage, izvadila minerale/vitamine, sedimentaciju, Å¡titnjaÄu i antitijela, nije te piknuo krpelj onda si samo malo ćaknuta i mucho anxiozna i to je to. Autoimuna sfera je dost zeznuta, pa u to ne bi ulazio..

Vrlo moguce.

Prije tri dana sam vadila kompletnu krvnu sliku, sve je ok, sedimentacija jedino malo povisena 25 (normalna je do 20), ne znam trebam li brinuti, s tim da sam bila prehladjena dane pred vadjenje krvi.

Stitnjacu sam isto vadila prije par mjeseci, sve je bilo ok.

Nisam radila te magnete, odnosno svima je bilo suludo da me salju na te pretrage, a sad sam u fazi da se bojim otici na te pretrage. U totalnom sam haosu ljudi :(

Vrlo moguce.

Prije tri dana sam vadila kompletnu krvnu sliku, sve je ok, sedimentacija jedino malo povisena 25 (normalna je do 20), ne znam trebam li brinuti, s tim da sam bila prehladjena dane pred vadjenje krvi.

Stitnjacu sam isto vadila prije par mjeseci, sve je bilo ok.

Nisam radila te magnete, odnosno svima je bilo suludo da me salju na te pretrage, a sad sam u fazi da se bojim otici na te pretrage. U totalnom sam haosu ljudi :(/>

. Nemas potrebe ni ici na dalje pretrage, tovje anksioznost