Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Fenix.

Socijalna pomoć

Recommended Posts

Zmate či koji su udčov za socijačnu pomoć.

Poštp sad omam i epilepsiju i anomaliju na mozgu o ADD iči ADHD(nemam pristup izveštaju) in obs.

Mogućnost da radim je nikakva baš zbog ova tri problema. Pa z ate li gde u Beogradu da podnesem zahtev i koja mi dokumenracija treba?

Veronika, postoje jednokratne i stalne meseÄne socijalne pomoći. Jednokratne služe za hitne stvari-kupovinu ogreva, popravku kuće posle poplave ili požara npr..a stalnu novÄanu pomoć dobijaju nezaposleni bez primanja koji su u teÅ¡koj materijalnoj situaciji.

Evo linka za detaljna objašnjenja:

http://www.gcsrbg.org/index.php?option=com_content&view=article&id=118&catid=85&Itemid=515

Veronika, postoje jednokratne i stalne meseÄne socijalne pomoći. Jednokratne služe za hitne stvari-kupovinu ogreva, popravku kuće posle poplave ili požara npr..a stalnu novÄanu pomoć dobijaju nezaposleni bez primanja koji su u teÅ¡koj materijalnoj situaciji.

Evo linka za detaljna objašnjenja:

http://www.gcsrbg.org/index.php?option=com_content&view=article&id=118&catid=85&Itemid=515

Ne može zbg mshÄine penzoje. A ons nećr da da.

Po svemu što znam, nema teorije da dobiješ bilo šta od toga.

U HR moraÅ¡ biti prijavljen na Zavodu za zapoÅ¡ljavanje....i tamo objasniti zaÅ¡to nisi u stanju raditi. Ima neki limit ako u kućanstvu živi viÅ¡e osoba a ako si samac i nemaÅ¡ 2 nekretnine i auto svakako ćeÅ¡ dobiti pomoć. Barem tako ide kod nas. Prvo se može tražiti jednokratna pomoć dok ne odobre zahtjev za mjeseÄnu pomoć. Kod nas imaÅ¡ pravo i na besplatno plaćanje režija do odreÄ‘enog iznosa. Eto toliko o tome Å¡to ja znam :) Od dokumentacije traže puno toga ...treba ti 2 dana dok sve skupiÅ¡ okolo .