Jump to content
Depresija Forum
Sign in to follow this  
Riot

Problem sa sredjivanjem sobe

Recommended Posts

Ja sam pobacao brdo nekih drangulija, starih CD-ova, kablova, VHS kaseta, tomove knjiga od Marksa i Engelsa, casopisa...

Edited by blackadder

I ja sam zatrpana,nemam snage sve ovo da pocistim,a mrzim sto mi je stan ovakav.Nikad nije bio.Puno je sitnica.

On 12/5/2018 at 9:24 PM, pablo said:

Ja sam pobacao brdo nekih drangulija, starih CD-ova, kablova, VHS kaseta, tomove knjiga od Marksa i Engelsa, casopisa...

zastoooo aaaaa

Edited by blackadder

Ako ujutro ne sklonim sudove od večere i ne istresem mrve iz kreveta, eventualno operem i malo usisam, veoma su male šanse da ću popodne ili uveče uraditi nešto po tom pitanju.

Edited by blackadder

On 12/6/2018 at 11:25 AM, Neuro73 said:

Ako ujutro ne sklonim sudove od večere i ne istresem mrve iz kreveta, eventualno operem i malo usisam, veoma su male šanse da ću popodne ili uveče uraditi nešto po tom pitanju.

Pročitala sam "ne istresem mrtve iz kreveta" i, što je najgore, uopšte mi nije bilo čudno.

Edited by blackadder

On 12/5/2018 at 7:00 PM, Riot said:

Ponekad zavidim ljudima koji imaju OKP, bas zbog toga sto nemaju problem ove vrste.

LOL, ne znaci to nista :)

Edited by blackadder

Meni broj soba u stanu omogućuje da jedna uvijek bude sređena. :D

Samo svo sranje iz nje prebacim u neku drugu i tako u krug ovisno već u kojoj sobi boravim. :lol:

Edited by blackadder

E, šteta je bacati knjige i odeću, možete da stavite na neki sajt da uzmete neku paru, ili se raspitajte da li nekom treba, donirajte. One man's trash is another man's treasure.

Edited by blackadder

Moje sve završi u domu za nezbrinutu djecu i mlade. Ima tih momčića, srednjoškolaca koji su moje visine (ma moje...Pola ih je i više, hahaha). Nekome uvijek dobro dođe. Čak sam i većinu "starije" elektronike znao nositi tamo. Njima tamo laptop par godina star, ono, kao zlato vrijedi.

Zanimljivo je a opet prežalosno kako su neki ljudi potpuno socijalno neosjetljivi. Preko puta mene postoji jedan računovodstveni servis, prije jedno godinu dana su otpisali valjda sve kompjutere u firmi. Nađem ih pobacane uz kontejner. Gledam, pa ono, po modelima to nije uopće niti staro (osim računovodstveno). Baš pokupim sebi da vidim da li će i jedan raditi. Jebote rade svi. Pa si mislim (baš jebote), zar bi vam bilo teško da ste odnijeli u Crveni križ ili negdje tako. Ima ljudi koji si nažalost niti dan-danas ne mogu, ali ne mogu nikako, priuštiti a budale bacaju samo tako. Doduše mi i imamo tako "pametan" zakon da se na donacije plaća PDV (toliko o našoj državi), ali sam zato sve te kompjutore isto odnio u taj dom, jer ako to osobno dam nekom djetetu to je moj poklon njemu, nije nikakva donacija.

Edited by blackadder

On 12/5/2018 at 6:38 PM, Hyperdrive said:

Doteralo cara do duvara, deco moja...

Ne mogu da pronađem telefon koji mi je drugarica pozajmila da slušam muziku dok ne budem mogla da uzmem sebi novi koji bi zamenio taj i ovaj koji koristim za sve ostalo. Na njega su priključene slušalice koje sam elegantno izvadila iz kutije u kojoj je mamin telefon uzet uz ugovor. Juče sam bila u četiri samoposluge, tamo nije. Dakle, kod kuće je. Pošto nema SIM karticu, a Wi-Fi mu je isključen, ne mogu da ga lociram. Nije toliko do njega samog, već što nije moj.

Ako je između poda i plafona u ovih 12-13 kvadrata, naći ću ga! A usput ću konačno moći da vidim površinu starog pisaćeg stola koji mama ne da da bacim, zadnju stranu ormana i još mnogo toga. :lol:

Ako imas Google nalog na njemu, onda ga mozes locirati ako ga neko nadje i spoji na Internet.

Edited by blackadder

Ja sam instalirala dve od onih "Find Phone" aplikacija. Na zvižduk i pljesak rukama.

Edited by blackadder

Uspela sam da se nateram da sredim ormare i odredim koju odecu vise necu nositi i spremim za decje selo. :)

OMG,pa to je predivno,Riot :whatever_02: Doniraćeš odeću,ako sam dobro shvatila?

Edited by blackadder

Ja...Imam još samo par sati da ovo uradim. Neću sa prljavom sobom u 2019.

Zašto mogu sve sem ovoga? :blink:

Edited by blackadder

Mislim da je intenzitet sredjivanja sobe direktno proporcionalan broju gostiju koji vam dolaze i učestalosti njihovih poseta.

Edited by blackadder

Kod mene nema veze sa gostima.

I nije soba nego tri kuće koje bi trebalo čistiti, urediti dvorišta, prodati. Ne mogu ni početi.

Poslije mamine i tetkine smrti još sam ja to sve držao uredno dok se nije zaredao niz stresnih događaja.

Kad je draga otišla gadno me slomilo ali sav taj posao me držao neko vrijeme. Onda su ukrali mog Garu iz auta, zajedno sa povodcem i njegovom posudom. Lopov čak uzeo celicni debeli karabiner koji je držao povodac. Prtljažnik bio otvoren da cuko ima zraka.

Kako nisam društvu vise bio zabavan, pečenjara i kotlić se osušili jer nisam imao volje, tako se i prijatelji odjednom preselili u neko drugo dvorište, kod nekoga tko ima bolje igračke. Ja nisam odmah shvatio o cemu se radi. Samo sam osjetio da su me svi odjednom napustili i ostavili samog u onom neredu poslije zadnjeg druženja. Par dana kasnije padao je krupni led i unistio mi baštu i cvijeće oko kuće. To je bila ona suvišna kap, čaša se prelila...Otišlo k vragu. Od tad u ostale kuće nisam ni zalazio. Na jednoj su kaplaje pomaknute a neke i polupane.

Ovu kuću u kojoj živim spremao sam samo toliko da si mogu skuhati, da imam gdje spavati.

Usisivač sam za sve te godine par puta mjestimično prosetao, kad se nešta prospe.

Jedne jeseni sam upicanio dvorište i opet zapustio.

Koristim svaku priliku da odem iz tog dvorišta. Gadi mi se ta prazna kuća.

I da ne budem sam, Živu sam pustio da se udomaći i u te dvije godine njene cupe su posvuda osim otkud prolazimo.

Lijepa je kuća i šteta je. Treba oko mjesec dana da opet jednako blista, ali ja nikako početi.

Znam i ja, teoretski, lako je. Jbg.

Edited by blackadder

Pa da, kad loše stvari krenu, onda se izređaju jedna za drugom.

Za pse razumem, ali ne kapiram što ljudi kradu pse osim ako nije bilo štene. Zivotinje uvek mozes držati. Valjda ih neće sve ukrasti. A ima ih u azilu za pse koliko želiš :)

Edited by blackadder

Za sve to postoji relativno jednostavno rešenje: Od te tri nekretnine koje poseduješ,dve prodaš a finansijska sredstva uložiš u to da do savršenstva "skockaš" treću i od nje napraviš pravi savršeni,mali,topli dom po svojoj meri :happy:

Edited by blackadder

Zašto kradu pse?

Ne kradu bilo koje štene ili psa. Često nije bitan ni pedigre.

Izabereš iz legla štene koje ti se sviđa. Čekaš dan kad ga možeš uzeti od kuje, platiš. Kao malu bebu dadiljaš mjesecima, odgajaš od prvog dana, pratiš mu svaki pokret. Svakih par sati nahrani, napoji, kad vidiš da ga potjera brzo ga nosi tamo gdje smije...Navikneš ga na buku, druge pse, djecu, ljude, kad šta po rasporedu ide. Vodi takvo malo čudo veterinaru. Plati cjepljenje, tretmane, chip, lijekove...Plati dva para cipela, ručnik, hlače, majicu što sažvaće kad ga ne gledaš dok ne nauči. Naučiš ga da traži gljive, čuva kuću a ne laje bez veze, ne ganja poštara.

Za 6 mjeseci intenzivnog truda imaš savršeno odgojenog, poslušnog i socijaliziranog psa. I onda ga netko tako gotovog ukrade i nikad ne odvede veterinaru a meni slomi srce i natjera me da tražim ko lud mjesecima.

Edited by blackadder

Od nekretnina sve su prevelike za mene samog. Treba prodati sve i kupit neku malu kućucu za dvoje iako se bojim da ću to dati za starački dom jer tu moju srodnu dušu ne vidim ni u socu od kave.

Edited by blackadder

Nikad veci haos...Aj neko bude dobra dusa i pomogne mi u spremanju? :D

Pedantni ljudi su vanzemaljci :P

Edited by blackadder

Ja pomognem tebi a ti meni ;)

Jedva sam se dohvatila metle. Da mi nije pukla kesa za djubre verovatno i ne bi. Krembil.

Možda upravo ovo na neki način može da vas podstakne da redovnije sređujete svoj životni prostor...

https://www.newscientist.com/article/dn9424-big-brother-eyes-make-us-act-more-honestly/

Rešenje je krajnje jednostavno: Neka "Oko Velikog Brata" sve vreme nadgleda to koliko je vaša kuća/soba čista! :) Sve što treba da uradite jeste da ovo strogo i preteće lice iz članka odštampate na nekom velikom papiru i to okačite da visi na zidu vaše sobe...Naime,ako se samo zagledate u ovaj "iščekujući" izraz lica koji je priložen u linkovanom članku,istog trenutka ćete osetiti neku čudnu i nedefinisanu krivicu i neprijatnost (a da ni vi sami niste načisto zbog čega ih osećate!)

A kada se osećanje krivice jednom pojavi u nama (bez obzira na to šta ga je uzrokovalo,tj.da li je ono realnog ili iracionalnog porekla), činjenica je da nas ono istog trenutka nagoni na-šta? Na konstruktivnu akciju!! ;)